Połączenie karta/konsoleta (XLR/TS)

Jeśli masz pomysł jak usprawnić sprzęt lub pracę i chcesz się nim podzielić, pisz tutaj śmiało.
Awatar użytkownika
Lalone
Posty: 143
Rejestracja: piątek 14 maja 2004, 00:00

Re: Połączenie karta/konsoleta (XLR/TS)

Post autor: Lalone » sobota 22 mar 2014, 12:56

No więc dokładna odpowiedź na sposób połączenia XLR-balanced > TS-unbalanced jest TUTAJ i wcale nie jest taka oczywista.

Nie dla każdego symetrycznego wyjścia (typu “active-balanced”) pin3 (zimny) należy połączyć z masą, robi się tak tylko dla “servo balanced", natomiast w przypadku tzw. "Op-amps" własnie nie powinno się łączyć zimnego z masą, tylko zostawić niepołączony.

Teraz pytanie kapitalne: jaki typ symetrycznego wyjscia ma moje MOTU 896HD - wie ktoś?
(nie mogę znaleźć żadnych precyzyjnych informacji w necie...)

Awatar użytkownika
matiz
Posty: 3424
Rejestracja: poniedziałek 29 wrz 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Połączenie karta/konsoleta (XLR/TS)

Post autor: matiz » sobota 22 mar 2014, 15:11

...No więc dokładna odpowiedź na sposób połączenia XLR-balanced > TS-unbalanced jest TUTAJ i wcale nie jest taka oczywista.

Nie dla każdego symetrycznego wyjścia (typu “active-balanced”) pin3 (zimny) należy połączyć z masą, robi się tak tylko dla “servo balanced", natomiast w przypadku tzw. "Op-amps" własnie nie powinno się łączyć zimnego z masą, tylko zostawić niepołączony.

Teraz pytanie kapitalne: jaki typ symetrycznego wyjscia ma moje MOTU 896HD - wie ktoś?
(nie mogę znaleźć żadnych precyzyjnych informacji w necie...)...
 




No przecież pisałem Możesz zostawić zimny w powietrzu, będzie działać w 99% przypadków - aż natrafisz na przypadek, w którym nie zadziała, i będziesz się zastanawiał "dlaczego, zwasze działało"


Łatwo sprawdzisz, jakie wyjście ma motu, zwierając zimny do masy. Jak sygnał rośnie, to zostaw zwarty, jak nie rośnie, to zostaw w powietrzu


[addsig]

ODPOWIEDZ