Adaptacja akustyczna - pułapki basowe

Jeśli masz pomysł jak usprawnić sprzęt lub pracę i chcesz się nim podzielić, pisz tutaj śmiało.
Awatar użytkownika
MB
Posty: 3318
Rejestracja: wtorek 09 kwie 2002, 00:00

Re: Adaptacja akustyczna - pułapki basowe

Post autor: MB » środa 08 maja 2013, 15:11

Zaraz, chwileczkę. Przecież na tej stronie nie ma żadnych pomiarów przed/po. To co QMK zatytułował "Pomiary pomieszczenia" to nie są żadne pomiary, tylko wynik szacowania częstotliwości modów na podstawie geometrii. Tak naprawdę, to nie wiemy nic o tym, czy rozwiązanie się sprawdziło, czy nie, bo autor nie raczył zrobić prawdziwych pomiarów. Bez pomierzenia to jest działanie czysto na oślep, nie wiemy, czy przypadkiem nie popsuliśmy akustyki, czy po instalacji nie jest gorzej niż było (akurat w tym przypadku powinno być lepiej, ale amatorzy wszelkich gąbek i wytłoczek jajecznych zazwyczaj psują swoje pomieszczenia). Pomiary to podstawa!

Absorbery z grubej (10cm to zdecydowanie za mało) i ciężkiej (>70kg/m3) wełny mineralnej są dobrym sposobem na poprawę akustyki w pomieszczeniu. Nie zawsze trzeba budować rezonatory. Ale o tym, czy trzeba czy nie można dowiedzieć się wyłącznie robiąc pomiary.

silver_sound
Posty: 431
Rejestracja: środa 27 kwie 2005, 00:00

Re: Adaptacja akustyczna - pułapki basowe

Post autor: silver_sound » środa 08 maja 2013, 16:16

........ Nie zawsze trzeba budować rezonatory. Ale o tym, czy trzeba czy nie można dowiedzieć się wyłącznie robiąc pomiary. ...

Witam
O tym, że aby cokolwiek zacząc działąć w kierunku adaptacji akustycznej pomieszczenia, musza byc przprowadzone pomiary, pisąłem wcześniej, i tu sie obaj zgadzamy. Co zas wykresłow, które kolega przedstawił, i zatytuował "pomiary", załozyłem jak napisałem, bo sama symulacja ewentualnych uprzywilejowanych częstotliwości ze względu na wymiary pomieszczenia, byłaby przedstawiona na jednym wykresie. Kolega przedstawił dwa, z niewielkimi róznicani, " na korzysc" w tym drugim przy niektórych częstotlisościach. Byc może to mnie zmyliło. Swój poprzedni post napisałem, jako delkatne zwrócenie uwagi, że kolega wprowadza w błąd.
Tak czy inaczej najpierw pomiary, potem myslenie i wykonawstwo...
jk
Lubię solidność, zarówno w życiu, jak też w konstrukcji sprzętu elektroakustycznego. Nie cierpię TANDETY.

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Adaptacja akustyczna - pułapki basowe

Post autor: Zbynia » środa 08 maja 2013, 20:14

...
Na jakim Ty świecie chlopie żyjesz?? kto czyta regulaminy......
 




ci co nie czytali plakali jak ich ambergold wydymało...inni płaczą za pobieraczka itp itd




na poczatek zainwestuj w książkę Altona Everesta - to doskonale wydane pieniądze


a potem zajmij się adaptacją


Awatar użytkownika
orscik
Posty: 13
Rejestracja: środa 14 gru 2011, 00:00

Re: Adaptacja akustyczna - pułapki basowe

Post autor: orscik » niedziela 12 maja 2013, 16:03

A jest ktoś może z Okolic Elbląga albo Olsztyna kto mógłby mi pomóc zrobić takie pomiary ?


Awatar użytkownika
orscik
Posty: 13
Rejestracja: środa 14 gru 2011, 00:00

Re: Adaptacja akustyczna - pułapki basowe

Post autor: orscik » wtorek 14 maja 2013, 01:10

???












????






??


Awatar użytkownika
Tadeo
Posty: 1609
Rejestracja: piątek 31 sty 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Adaptacja akustyczna - pułapki basowe

Post autor: Tadeo » wtorek 14 maja 2013, 08:58

tutaj masz, jakies dodatkowe pytania?
;)

Koper233
Posty: 12
Rejestracja: poniedziałek 25 mar 2013, 00:00

Re: Adaptacja akustyczna - pułapki basowe

Post autor: Koper233 » wtorek 14 maja 2013, 12:03

Muzyk z zamiłowania

ODPOWIEDZ