Home studio (projekt + budowa)

Jeśli masz pomysł jak usprawnić sprzęt lub pracę i chcesz się nim podzielić, pisz tutaj śmiało.
Kracy
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek 16 wrz 2013, 00:00

Home studio (projekt + budowa)

Post autor: Kracy » poniedziałek 16 wrz 2013, 15:39

Witam,


Na wstepie chciałbym serdecznie powitac wszystkich forumowiczow ze wzgledu na to, że jest to moj pierwszy post tutaj(a wypadaloby sie przywitac;)).


Zajmuje się produkcją muzyczna i jak to w zyciu bywa, przychodzi taki czas kiedy trzeba pojsc krok dalej i zainwestowac trochę w pomieszczenie w którym sie pracuje.


Poniżej linki do wymiarow pomieszczenia oraz pomiar akustyczny.


 


Teraz potrzebuje kogoś kto potrafilby sie odniesc własciwie do tych informacji i zaproponowałby jakieś rozwiazanie na podstawie którego mołbym przygotować projekt, który następnie bysmy tutaj omowili. Chce dokonać pełnej adaptacji pomieszczenia(mozna je zabudowac w dowolny sposob). Po prostu chce by było to zrobione dobrze.


W pomieszczeniu chciałbym gdzieś"wcisnąć" małą budkę do nagrywania wokalu(wymiar okolo 1,5x2m).


P.S. bede wdzieczny za wszelkie informacje, które mogłby mnie przyblizyc do spełnienia mojego malego marzenia.


Kracy
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek 16 wrz 2013, 00:00

Re: Home studio (projekt + budowa)

Post autor: Kracy » poniedziałek 16 wrz 2013, 16:01

...Witam,
Na wstepie chciałbym serdecznie powitac wszystkich forumowiczow ze wzgledu na to, że jest to moj pierwszy post tutaj(a wypadaloby sie przywitac;)).
Zajmuje się produkcją muzyczna i jak to w zyciu bywa, przychodzi taki czas kiedy trzeba pojsc krok dalej i zainwestowac trochę w pomieszczenie w którym sie pracuje.
Poniżej linki do wymiarow pomieszczenia oraz pomiar akustyczny.
 
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/0e2d4b1a718cb574.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9e06eaa5ee9093d5.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ec468af6f0b16e2f.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5766c35396a81fc7.html

Teraz potrzebuje kogoś kto potrafilby sie odniesc własciwie do tych informacji i zaproponowałby jakieś rozwiazanie na podstawie którego mołbym przygotować projekt, który następnie bysmy tutaj omowili. Chce dokonać pełnej adaptacji pomieszczenia(mozna je zabudowac w dowolny sposob). Po prostu chce by było to zrobione dobrze.
W pomieszczeniu chciałbym gdzieś"wcisnąć" małą budkę do nagrywania wokalu(wymiar okolo 1,5x2m).
P.S. bede wdzieczny za wszelkie informacje, które mogłby mnie przyblizyc do spełnienia mojego malego marzenia....

Awatar użytkownika
peterka
Posty: 45
Rejestracja: piątek 04 lut 2005, 00:00

Re: Home studio (projekt + budowa)

Post autor: peterka » poniedziałek 16 wrz 2013, 18:58

Zainwestuj w książkę:  Alton Everest - Podręcznik akustyki


Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Home studio (projekt + budowa)

Post autor: Zbynia » wtorek 17 wrz 2013, 14:15

Książka to raz a dwa zapomnij o budowie kibla - jak juz to parawany


Masz bardzo wąski pokój 


Kracy
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek 16 wrz 2013, 00:00

Re: Home studio (projekt + budowa)

Post autor: Kracy » wtorek 17 wrz 2013, 17:53

...Książka to raz a dwa zapomnij o budowie kibla - jak juz to parawany
Masz bardzo wąski pokój ...

Własnie tego najbardziej się bałem(szerokości pokoju). Myślałem nad zrobieniem sufitu w taki sposob by uzyskac skos w pokoju i do tego "pływającą" podłogę, ale czy jest sens to robić gdy pozostałe sciany będą tylko pozastawiane parawanami(bo z tego co kolega wyzej napisal to nie ma sensu innego rozwiazania na nich stosowac)?

Co do samych parawanów. Jakie wymiary min. powinny mieć i gdzie najlepiej je ustawić?
Mam jeszcze jedno pytanie, jaką wełnę(gęstość) powinienem zastosować w obecnej sytuacji?

Jeszcze w woli wyjasnienia. Podłogę muszę przerobić, ponieważ mam na niej stary parkiet, który w wyniku pracy budynku przez ostatnie 10 lat, po prostu sie odkleił i w efekcie mam ruchomą podłogę, która przy chodzeniu produkuje dodatkowe dzwieki pukania drewnianych płytek o beton. Od razu mówię, że naprawa istniejącego parkietu mija się z celem, a wiem to, ponieważ przerabiałem ten temat w salonie w zeszłym roku. Wydałem prawie 2000zł, a rezultat jest taki, że po roku nie widać, żebym cokolwiek z tym zrobił.

janasekbaran1988
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek 23 wrz 2013, 00:00

Re: Home studio (projekt + budowa)

Post autor: janasekbaran1988 » poniedziałek 23 wrz 2013, 11:56

...
Zainwestuj w książkę:  Alton Everest - Podręcznik akustyki...
 






Ja również czytałem tą książkę i wcale nie ma się z czego  śmiać ;)
Są w niej oisane wszystkie podstawowa oraz bardzo ważne sprawy.


Polecam ;)


[addsig]
Najlepsze i najnowsze Kawały

ODPOWIEDZ