Czym wyciszyć drzwi między reżyserką a kabiną nagraniową?

Jeśli masz pomysł jak usprawnić sprzęt lub pracę i chcesz się nim podzielić, pisz tutaj śmiało.
tfanatic
Posty: 271
Rejestracja: niedziela 06 cze 2010, 00:00

Czym wyciszyć drzwi między reżyserką a kabiną nagraniową?

Post autor: tfanatic » środa 11 gru 2013, 17:02

Witam
Zasadnicze Pytanie
Czym wyciszacie drzwi w profesjonalnych studiach nagrań
między reżyserką a kabiną nagraniową jeśli jedna jest obok
drugiej i przedostaje sie szum od komputera . Wiem
przerabiałem w swojej głowie zakup zasilacza pasywnego
lecz niestety nie kupilem go ponieważ problem jeszcze
stanowiłby wiatrak od komputera to raz , a dwa
przecież w studio są jeszcze odsłuchy , i trzeba jakoś
materiał obrabiać w związku z tym przy nagraniu
jak wyciszyć drzwi aby była zupełna cisza .
Każdy materiał i szczególnie schematy są bardzo
mile widziane .
Realizator dźwięku, aranżer muzyki disco polo

Awatar użytkownika
play-ff>>
Posty: 18
Rejestracja: piątek 22 lut 2013, 00:00

Re: Czym wyciszyć drzwi między reżyserką a kabiną nagraniową?

Post autor: play-ff>> » środa 11 gru 2013, 17:18

dołaczam się do pytania... jakiś czas temu szukałem informacji na ten temat, ale nie trafiłem na nic satysfakcjonujacego oprócz dzwiękoszczelnych drzwi. Jakieś sprawdzone uszczelki, rozwiazanie problemu nieszczelnego progu lub metody obijania drzwi aby wygladało to w miarę estetycznie?


tfanatic
Posty: 271
Rejestracja: niedziela 06 cze 2010, 00:00

Re: Czym wyciszyć drzwi między reżyserką a kabiną nagraniową?

Post autor: tfanatic » środa 11 gru 2013, 17:34

...dołaczam się do pytania... jakiś czas temu szukałem informacji na ten temat, ale nie trafiłem na nic satysfakcjonujacego oprócz dzwiękoszczelnych drzwi. Jakieś sprawdzone uszczelki, rozwiazanie problemu nieszczelnego progu lub metody obijania drzwi aby wygladało to w miarę estetycznie?...

Byłem w studio nagrań obok mnie w Łodzi i całe drzwi są pokryte filcem nie wiem czy przyklejony butaprenem , czy jakoś inaczej mocowany z obydwu stron i jako uszczelka też ale nie wiem czy to jest dobry sposob . Moze ktos ma jakies lepsze ? Wedlug pomiarow to nie wygląda to zbyt dobrze trzebaby czymś porządnie wyciszyc sęk w tym ze nic innego
Realizator dźwięku, aranżer muzyki disco polo

Awatar użytkownika
przedwczoraj
Posty: 223
Rejestracja: wtorek 07 sty 2003, 00:00

Re: Czym wyciszyć drzwi między reżyserką a kabiną nagraniową?

Post autor: przedwczoraj » środa 11 gru 2013, 17:46

u mnie są podwojne cieżkie drzwi na 4 zawiasach każde skrzydło, gdy zbliżają się do pozycji zamkniętej wysuwa się pod nimi uszczelka


Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Czym wyciszyć drzwi między reżyserką a kabiną nagraniową?

Post autor: Zbynia » czwartek 12 gru 2013, 08:21

Ważna jest masa ale drzwi musza posiadac 3 zawiasy...najprościej przykręcic z obydwu strony płyty wiórowe na znaczną powierzchnię drzwi a wszystkie szczeliny w nich uszczelnić.Potem jeszcze uszczelka wokół  i próg


MichalS
Posty: 19
Rejestracja: wtorek 05 lis 2013, 00:00

Re: Czym wyciszyć drzwi między reżyserką a kabiną nagraniową?

Post autor: MichalS » czwartek 12 gru 2013, 14:57

...u mnie są podwojne cieżkie drzwi na 4 zawiasach każde skrzydło, gdy zbliżają się do pozycji zamkniętej wysuwa się pod nimi uszczelka ...

+1. Kolega zainwestował w pojedyncze drzwi, bardzo drogie i profesjonalne i żałował bo nawet zwykłe balkonowe drzwi ale podwójne działają lepiej.
A wiesz po co mi takie grube przewody głośnikowe?
Żeby elektrony basowe mogly się przecisnąć.

smirnoff
Posty: 239
Rejestracja: poniedziałek 19 sie 2013, 00:00

Re: Czym wyciszyć drzwi między reżyserką a kabiną nagraniową?

Post autor: smirnoff » czwartek 12 gru 2013, 19:40

Albo ciężko zbrojone drzwi + do tego warstwa izolacyjna na zewnątrz (kilka cm gęstej pianki wtórnej) + uszczelki


 


Albo szkane podwójne drzwi "akustyczne" które są robione w takim celu, mają w parametrach podaną izolacyjność akustyczną, koszt za takie porządne drzwi to ok. 5000-8000zł, można też spróbować z balkonowymi ale nie licz, że basista z rozkręconym piecem nie będzie słyszalny i na odwrót jeśli mocno rozkręcisz suba w reżyserce to masz szanse na przesłuch na wokalu.


Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Czym wyciszyć drzwi między reżyserką a kabiną nagraniową?

Post autor: Zbynia » piątek 13 gru 2013, 13:30

Akurat bas to głównie zagrożenie dla sąsiadów a nie wokalu.Przesłuchy z subwoofera niewiele zaszkodzą.Problemem sa wyższe częstotliwości i tu mikroszczeliny w ścianie potrafią spokojnie przepuścić wyższe tony - trzeba miec to na uwadze :)


ODPOWIEDZ