Zwiększenie izolacyjności akustycznej ścian przy użyciu bloczków SILKA E8

Jeśli masz pomysł jak usprawnić sprzęt lub pracę i chcesz się nim podzielić, pisz tutaj śmiało.
Awatar użytkownika
Drudkh
Posty: 18
Rejestracja: poniedziałek 27 lis 2006, 00:00

Zwiększenie izolacyjności akustycznej ścian przy użyciu bloczków SILKA E8

Post autor: Drudkh » niedziela 12 sty 2014, 23:33

Witam,
Szukam metody możliwie jak najlepszego wygłuszenia małego pokoju o pow. 12m2 (3m x 4m).
Mieszkanie jest w bloku z wielkiej płyty.

Na każdej stronie ścian mogę poświęcić maks. 15cm.
Pomyślałem o wykorzystaniu bloczków SILKA E8 (gr. 8cm) odstawionych 5cm (pustka powietrzna) od istniejących ścian.
Dodatkowe ścianki wykończyłbym miękkim materiałem np. tynkiem japońskim. 

Izolacyjność akustyczna bloczków SILKA E8:
Ra1 = 45dB / Ra2 = 42dB / Rw = 45dB

Co o tym sądzicie?
Czy Waszym zdaniem można lepiej spożytkować te 15cm z każdej strony?


----------------------------

Jeśli chodzi o sufit to mogę na niego przeznaczyć trochę więcej, bo maks. 20cm - myślę o podwieszanym składającym się z:

* 2 x warstwa wełny Isover PT80 o grubości 60mm
* płyta OSB 22mm
* płyta GK 12,5 mm
* tynk japoński


Dobry pomysł?

----------------------------



Z góry dzięki za opinie.
Pozdr.



Awatar użytkownika
Drudkh
Posty: 18
Rejestracja: poniedziałek 27 lis 2006, 00:00

Re: Zwiększenie izolacyjności akustycznej ścian przy użyciu bloczków SILKA E8

Post autor: Drudkh » niedziela 26 sty 2014, 23:38

Może zapytam inaczej: czy te 15cm na ścianach można wykorzystać lepiej niż budując dodatkowy mur z Silka E8?
Jak to rozwiązanie wypada w porównaniu ze standardowym, najbardziej popularnym patentem czyli dostawieniem lekkiej ścianki z wełny (np. PT80) i płyty GK?
Silka E8 to twardy, gęsty materiał, więc myślę, że pod względem zwiększenia izolacyjności akustycznej będzie lepszym wyborem.







Awatar użytkownika
acoto
Posty: 409
Rejestracja: środa 22 gru 2004, 00:00

Re: Zwiększenie izolacyjności akustycznej ścian przy użyciu bloczków SILKA E8

Post autor: acoto » poniedziałek 27 sty 2014, 09:21

nie jestem budowlańcem i nie wiem jakie ściany można bezpiecznie stawiać z bloczków silka czy czegokolwiek innego. Natomiast wiem, że wielka płyta to niezbyt przyjazne miejsce dla akustyki i możliwości izolacji dźwiękowej. Jeśli masz zamiar poczynić takie inwestycje to zacząłbym od możliwie najlepszej izolacji już istniejącego pomieszczenia. Wypełnienia wszelkich dylatacji,nieszczelności o otworach technologicznych nie wspominając.
Oczywiście, taki box in the box to dobre rozwiązanie ale warunkiem jest zbudowanie szczelnego pudła z każdej strony. Nic nie piszesz o podłodze, sufit traktujesz po macoszemu. To wszystko powinno być łączone w sposób elastyczny aby drgania nie przenosiły się na wewnętrzną konstrukcję.
Nic nie piszesz jak masz zamiar to wentylować zachowując izolacyjność. Dodatkowo takie pomieszczenie wypada adoptować akustycznie co zabierze te kilka/kilkanaście centymetrów z każdej strony.
Generalnie to spora inwestycja i należy ją dobrze przemyśleć aby sporej kasy nie wyrzucić w błoto.






...

Awatar użytkownika
Drudkh
Posty: 18
Rejestracja: poniedziałek 27 lis 2006, 00:00

Re: Zwiększenie izolacyjności akustycznej ścian przy użyciu bloczków SILKA E8

Post autor: Drudkh » poniedziałek 27 sty 2014, 23:53

Pytam przede wszystkim o ściany, bo tylko w ich przypadku mam możliwość wyboru dwóch zupełnie różnych opcji: Silka E8 lub inny tego typu 'stały' materiał, albo lekka ścianka wełna+GK.

Jak już pisałem sufit zrobię podwieszany, wełna minimum 10cm + wykończenie np. 2 x płyta GK.
Podłoga na legarach z wełną + OSB.

Co do wentylacji - w pokoju będzie klima.
Poza tym na jednej ze ścian są okna - niedawno wymienione na drewniane, trzyszybowe.

Remont planuję na marzec, także mam trochę czasu na wybór najlepszych (optymalnych) rozwiązań.







ODPOWIEDZ