Studio od fundamentow

Jeśli masz pomysł jak usprawnić sprzęt lub pracę i chcesz się nim podzielić, pisz tutaj śmiało.
Awatar użytkownika
dzonrambo
Posty: 1
Rejestracja: środa 12 mar 2014, 00:00

Studio od fundamentow

Post autor: dzonrambo » czwartek 08 maja 2014, 03:17

WITAM


Bardzo dlugo czekalem kiedy bede mogl upchnac moje zabawki w jedna kupe zwana dumnie studiem. Jest zatem 10 ogrodzonych arow , prad, woda. Chcial bym na lamach tego forum podyskutowac, uzyskac kilka odpowiedzi, cennych porad, sugesti w calym procesie projektowania, budowania az po wykonczenie i koncowa rozbudowe sprzetu. Nie jestem osoba poczatkujaca ale starym wyjadaczem tez nie jestem, raczej mlodym wilkiem dlatego chcial bym swoja wiedze skonsultowac z lepszymi... tylko z lepszymi, z uwagi na to ze nie malo trzeba wydac a jak sie juz ruszy to nie latwo bedzie zatrzymac. Wlasciwie nie przewiduje odwrotu. Chcial bym stworzyc miejsce w ktorym znajdowalo by sie pomieszczenie do nagrywania przedewszyskim perkusji oraz wokalu, gitary klasycznej itd. z wykorzystaniem wiekszej akustyki pomieszczenia. Nastepnie pomieszczenie z niskim poglosem glownie do wokalu  acz kolwiek milo by bylo zmiescic sie tam z gitara elektyczna, statywem na nuty, tekst. Kolejno rezyserka ktorej wielkosc adekwatnie do rozmieszczenia monitorow , stolu mikserskiego i racka chcial bym omowic na forum. Do tego wszystkiego widze jeszcze pomieszczenie socjalne okolo 15m2. Zatem zanim skieruje swoje nieomylne kroki do czlowieka ktory zaprojektuje mi "surowy"  szkielet scian, chcial bym rozmieszczenie , ksztalt, wysokosc pomieszczen, rowniez adekwatnie do stosowanych izolatorow omowic na forum. Panowie i zeby nie zapeszac Panie mamy pelne pole do popisu i chociaz wiem, ze caly ten proces rozciagnie sie w lata biorac pod uwage ze jak narazie poza uzbrojona dzialka znajduje sie tam tylko trawa, wierze ze sobie poradzimy. Myslalem o zasiegnieciu odplatnie porad od osoby ktora pomogla by mi zrealizowac moj plan ale nie chce powiezac wszystkiego jednej osobie gdyz kompetencje tak owej moga byc rozne. Z doswiadczenia wiem ze w kupie sila a co kilka glow to nie jedna.  


 ps. sorki za anglojezyczna klawiature , taka mam. Pozdrawiam Sebastian


[addsig]

lucy.maj
Posty: 4
Rejestracja: niedziela 02 lis 2014, 00:00

Re: Studio od fundamentow

Post autor: lucy.maj » niedziela 02 lis 2014, 22:05

Oj i nikt nie odpisał :( a jak praca nad studio? Udało się?


laser777
Posty: 372
Rejestracja: czwartek 17 kwie 2014, 00:00

Re: Studio od fundamentow

Post autor: laser777 » poniedziałek 03 lis 2014, 00:07

możesz zrobić coś w stylu plaży na podłogę wysypać piasek wrzucić jakieś palmy i oczko wodne w studiu bo piaskowe wydmy będą pochłaniać fale
10 arów to trochę jest Ja mam 19 z sadem więc mogę sobie to wyobrazić jak budujesz od podstaw to możesz naprawdę wiele zrobić Ja gdy bym budował studio od podstaw to pomieszczenia budował bym w kształcie półkola i sufit też był by lekko zakrzywiony aczkolwiek pomieszczenie odsłuchowe nie musi być całkowicie wytłumione raczej ważniejszy jest rozmiar pomieszczenia
a do nagrywania zrobił bym osobne pomieszczenie
odsłuchowe 10-15m długość 8 szerokość 7 wysokość pomieszczenie socjalne w osobnym budynku
Choć tanio nie będzie i na osobny budynek musiał byś mieć osobne plany

ODPOWIEDZ