Konwersja z phantom 48V na USB 5V

Jeśli masz pomysł jak usprawnić sprzęt lub pracę i chcesz się nim podzielić, pisz tutaj śmiało.
Awatar użytkownika
mytnik
Posty: 1308
Rejestracja: czwartek 20 maja 2004, 00:00

Konwersja z phantom 48V na USB 5V

Post autor: mytnik » środa 01 cze 2016, 13:06

Witam, wpadłem na pomysł rozszerzenia zastosowania mojego mikrofonu Blue Yeti o możliwość nagrywania audio. Jest jakiś prosty sposób na wykorzystanie zasilania Phantom do napędzienia go poprzez USB? Chciałbym za pomocą jednego wtyku XLR z miksera lub rejestratora wejść w USB do zasilania i minijack dla sygnału audio.


Jeśli to możliwe, proszę o pomoc.


Z góry dziękuję za pomoc.

drummer

Awatar użytkownika
matiz
Posty: 3424
Rejestracja: poniedziałek 29 wrz 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Konwersja z phantom 48V na USB 5V

Post autor: matiz » środa 01 cze 2016, 19:28

...
Witam, wpadłem na pomysł rozszerzenia zastosowania mojego mikrofonu Blue Yeti o możliwość nagrywania audio. Jest jakiś prosty sposób na wykorzystanie zasilania Phantom do napędzienia go poprzez USB? Chciałbym za pomocą jednego wtyku XLR z miksera lub rejestratora wejść w USB do zasilania i minijack dla sygnału audio.

Jeśli to możliwe, proszę o pomoc.

Z góry dziękuję za pomoc....
 


Moc będzie raczej za mała. Bez przetwornicy teoretycznie uzyskasz teoretycznie max 12mA z obu "nóg", z przetwornicą np. 24/5 może jakieś 30mA przy założeniu braku sygnału audio i 100% sprawności.


[addsig]

Awatar użytkownika
mytnik
Posty: 1308
Rejestracja: czwartek 20 maja 2004, 00:00

Re: Konwersja z phantom 48V na USB 5V

Post autor: mytnik » czwartek 02 cze 2016, 08:49

Moc będzie raczej za mała. Bez przetwornicy teoretycznie uzyskasz teoretycznie max 12mA z obu "nóg", z przetwornicą np. 24/5 może jakieś 30mA przy założeniu braku sygnału audio i 100% sprawności. ... 


Dzięki, uświadomiłem sobie również, że wyjście z Yeti jest po preampie więc raczej w wejście liniowe trzeba będzie pchać. Czyli najprościej będzie jednak z power bankiem albo z zasilaczem.


pozdrawiam

drummer

ODPOWIEDZ