Adaptacja pomieszczenia do produkcji i miksu - wskazówki?

Jeśli masz pomysł jak usprawnić sprzęt lub pracę i chcesz się nim podzielić, pisz tutaj śmiało.
janiszynek
Posty: 5
Rejestracja: niedziela 24 maja 2015, 00:00

Adaptacja pomieszczenia do produkcji i miksu - wskazówki?

Post autor: janiszynek » niedziela 06 lis 2016, 14:05

Witam


Jestem w trakcie kupna pierwszego mieszkania (wreszcie swój kont po latach tułania się po wynajmowanych) i zaplanowałem sobie, że jeżeli mam brać kredyt na 30 lat to musimy się zmieścić z dziewczyną z trzema pokojami w dość małym metrażu dlatego, że ja chcę mieć w końcu swój pokój aby móc się w nim zamknąć i robić muzykę - od kilku lat nie mam takiej oazy spokoju. I teraz mieszkanie już mamy znalezione - wyboru z racji cen i lokalizacji zbyt dużego nie było no i tutaj się pojawia problem. Wymiary "mojego" pokoju wysokość/szerokość/długość to 265/227/390 czyli w proporcjach 1:00 0:85 1:47 . Z tego co wyczytałem w tym artykule http://zakamarkiaudio.pl/2011/11/rozmieszczenie-elementow-adaptacji-akustycznej-cz-2.html - powinno być


1.00:1.14:1.39 lub


1.00:1.28:1.54 lub


1.00:1.60:2.33.


 


A tutaj jak widać szerokość jest mniejsza niż wysokość. Jestem w stanie postawić biurko w 38% długości pokoju przed oknem, na środku natomiast z szerokością nic nie zrobię.


I tutaj moje pytanie - czy mogę coś w ogóle zrobić z tym metrażem aby produkować muzykę choćby półprofesjonalnie? Dodam, że używam małego mikserka, monitorów Alesis Elevate 5 (czyli jedno z tańszych rozwiązań) i działam na FL Studio 12. To tak na marginesie....


Będę mega wdzięczny apropo jakichś wskazówek domyślam się, że o ile w ogóle da się w tym pokoju produkować to będę musiał użyć jakichś paneli akustycznych, pułapek basowych, dyfuzerów - liczyłbym na wskazówki co koniecznie na początek i docelowo tam zrobić... pomieszczenia w pomieszczeniu robić nie będę z racji małego metrażu. Z góry dziękuję za wszelkie wskazówki


janiszynek
Posty: 5
Rejestracja: niedziela 24 maja 2015, 00:00

Re: Adaptacja pomieszczenia do produkcji i miksu - wskazówki?

Post autor: janiszynek » środa 09 lis 2016, 19:25

Bardzo proszę o jakąś choćby zdawkową poradę czy w ogóle DA się coś zrobić?

ODPOWIEDZ