Adaptacja i izolacja akustyczna pomieszczenia

Jeśli masz pomysł jak usprawnić sprzęt lub pracę i chcesz się nim podzielić, pisz tutaj śmiało.
kraitSS
Posty: 1
Rejestracja: środa 11 lip 2018, 08:42

Adaptacja i izolacja akustyczna pomieszczenia

Post autor: kraitSS » środa 11 lip 2018, 09:18

Dzień dobry,

Mam problem z pokojem, ponieważ nie wiem w jaki sposób mogę zaadaptować pomieszczenie i dodatkowo je wyciszyć. Dom jest w budowie, w okolicach piątku wchodzą tynkarze, więc również niestety mam mało czasu. Nie wiem czy w tej fazie mogę ustawić już teraz bass trapy. Jednak z tego co wyczytałem nie można pod tynkiem dać ani bass trapów jak i paneli szerokopasmowych.

Po jednej stronie będę mieć szafę, więc też nie wiem też w jaki sposób mogę ustawić ustroje akustyczne.
Czy mógłbym prosić o sugestie ustawienie ustrojów i jakie też mogą być potrzebne? Dodam że nie zależy mi na profesjonalnej adaptacji, nie będzie to pomieszczenie studyjne, chciałbym tylko żeby w razie możliwości dźwięk dobrze brzmiał.

Druga kwestia to wyciszenie pomieszczenia. Za ścianą telewizyjną znajduje się ściana działowa, którą chciałbym wytłumić, by głośny dźwięk nie dokuczał w pokoju na przeciwko. Nie wiem nawet jak się do tego zabrać, czy przykleić na całą tą ścianę wełnę, jaką dać wełnę (isover pt80?), czy na stelażu, czy zastosować korek. Z racji, że miedzy drzwiami a ścianą jest przerwa 9 cm, czy jest jakakolwiek możliwość wyciszenia?
Kwestia wyciszenia nie jest najważniejsza. zależy mi przede wszystkim na adaptacji akustycznej, więc jeśli nie ma możliwości to pominę to.

Głośniki będą stać przy szafce RTV, a muzyka słuchana najczęściej w łóżku (ew. myślę czy gdzieś nie dostawić fotel). Rozmiar pokoju to: długość 419 cm, szerokośc 400 cm, wysokość 280.

Wysyłam poglądowe zdjęcie pomieszczenia: https://pics.tinypic.pl/i/00967/sjxwt2ltw412.png

Z góry dziękuję za pomoc

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Adaptacja i izolacja akustyczna pomieszczenia

Post autor: Zbynia » wtorek 27 lis 2018, 21:32

gówniane macie porady

książka Altona Everesta bodajże podstawy elektroakustyki - przeczytać, pomyśleć, przeczytać i pomyśleć po raz drugi

drwal
Posty: 1
Rejestracja: środa 29 maja 2019, 06:43

Re: Adaptacja i izolacja akustyczna pomieszczenia

Post autor: drwal » środa 05 cze 2019, 02:27

A nie lepiej zgłosić się do profesjonalistów? Polecam Architected Sound i oczywiście książkę Altona Everesta :)

Awatar użytkownika
gansu22
Posty: 5
Rejestracja: wtorek 18 cze 2019, 11:29

Re: Adaptacja i izolacja akustyczna pomieszczenia

Post autor: gansu22 » wtorek 18 cze 2019, 11:40

Książka Everesta jest niezła, ale jej lektura nie da od razu odpowiedzi co zrobić. Dodatkowo polecam forum GearSlutz.org, tam jest wielu speców od tematu adaptacji i mnóstwo przykładów zrealizowanych domowych projektów
Głowa do góry!

PanKa
Posty: 1
Rejestracja: piątek 29 lis 2019, 16:17

Re: Adaptacja i izolacja akustyczna pomieszczenia

Post autor: PanKa » niedziela 01 gru 2019, 23:22

Jeśli chodzi o wyciszenie pomieszczenia, to osobiście polecam skorzystać z oferty profesjonalnej firmy, np. Architected Sound z Krakowa, wiedzą co robią i robią to dobrze.

Tomi867
Posty: 2
Rejestracja: piątek 27 gru 2019, 11:39

Re: Adaptacja i izolacja akustyczna pomieszczenia

Post autor: Tomi867 » piątek 27 gru 2019, 11:40

Potwierdzam, Architected Sound to całkiem niezła firma :) potrafią dobrze doradzić i profesjonalnie podchodzą do tematu

ODPOWIEDZ