Wygluszanie pomieszczenia

Jeśli masz pomysł jak usprawnić sprzęt lub pracę i chcesz się nim podzielić, pisz tutaj śmiało.
xxyz1_
Posty: 1
Rejestracja: czwartek 03 sty 2019, 01:32

Wygluszanie pomieszczenia

Post autor: xxyz1_ » czwartek 03 sty 2019, 01:43

Witam, zajmuje sie produkcja muzyki (bez nagrywania wokali), ale mam problem z halasem. Sasiedzi narzekaja ze non stop od rana do nocy slychac muzyke, rodzice narzekaja ze non stop od rana do nocy slychac muzyke, generalnie jak nie mam nic z obowiazkow albo nie mam lekcji to caly dzien cos tworze. Pomyslalem wiec, zeby przerobic pomieszczenie obok mojego pokoju, ktore teraz jest schowkiem na rupiecie, na wyciszone miejsce do produkcji, ktore po prostu nie przepuszczaloby zadnych dzwiekow z wewnatrz, ani nie wchlanialo zadnych z zewnatrz. Jest dosyc male, ale biurko z komputerem i odsluchami sie pomiesci.

Tutaj nachodzi pytanie, jak to zrobic jak najmniejszym kosztem. Po remoncie dachu zostalo mi pelno welny, myslalem sobie, zeby po prostu nia wylozyc sciany, owinac folia zeby sie nie pylila i dodatkowo nalozyc na nia i na podloge cos w stylu wykladziny budowlanej? Ma to jakikolwiek sens? Jesli nie, jak mozna byłoby to zrobic najlepiej?

Awatar użytkownika
Aniela90
Posty: 3
Rejestracja: wtorek 19 lut 2019, 15:20

Re: Wygluszanie pomieszczenia

Post autor: Aniela90 » wtorek 19 lut 2019, 15:27

Teoretycznie doczytałam gdzieś, że karton gips + wełna powinno pomóc, ale znowuż musiałbyś inwestować w płyty i stelaże. Ja u siebie zakładałam panele akustyczne, bo mam dość małe pomieszczenie.
Krem przeciwzmarszczkowy Mialenia skutecznie zadziała na zmarszczki na twarzy https://mialenia.pl/produkt/mialenia/

klaudiuszd
Posty: 2
Rejestracja: piątek 31 maja 2019, 17:52

Re: Wygluszanie pomieszczenia

Post autor: klaudiuszd » piątek 31 maja 2019, 17:55

Styropian raczej srednio sie sprawdzi do takiego zastosowania.

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Wygluszanie pomieszczenia

Post autor: Zbynia » piątek 06 wrz 2019, 14:17

Najgorsze podejście - biurko z odsłuchami się zmieści... I co z tego? Akustyka będzie FATALNA. Sensowne pomieszczenie to minimum 10m2 i to nie w kwadracie/sześcianie.
Niestety jeśli ściany masz cienkie to nic na hałas nie poradzisz. Tylko żelbet lub ściana z cegły i to SZCZELNA (wysokie tony bezproblemowo przedostają się mikroporami). Do tego szczelne drzwi z progiem.
Karton-gips i wełna to tylko do budowy pomieszczenia w pomieszczeniu ponieważ cala taka ściana nie jest ani szczelna ani stabilna (stelaż metalowy jest stelażem ruchomym by ściana mogła pracować).

Nie wywalaj kasy w błoto - słuchaj ciszej albo na słuchawkach

angelnumero
Posty: 1
Rejestracja: czwartek 09 mar 2023, 22:15

Re: Wygluszanie pomieszczenia

Post autor: angelnumero » czwartek 09 mar 2023, 22:20

klbb pisze:
środa 07 gru 2022, 13:02
Sam mam ten sam problem.Planuje urządzić swój kat na strychu - a jakże! Ale coś mi nie podoba się wygłuszenie, które mamy, bo przy chodzeniu coś tam trzeszczy no i tez odgłos tupania słychać piętro niżej dość mocno - moim zdaniem (wiecie taki pusty odgłos na stropie drewnianym) no i zaczęłam delikatnie ściągać panele i patrzę a tam pod podkładem tylko te płyty i teraz pytanie co s tym fantem zrobić? In numerology, the 585 angel number encourages you to slow down. Another favorable angelic sign is 5050 angel number.
https://www.siniat.pl/pl-pl/projekty/st ... kochlonne/

Brałem pod uwagę montaż płyt dźwiękochłonnych od Siniat.
Panele dźwiękochłonne Siniat to jedne z najlepszych paneli. Wielu moich klientów też je poleca.

ODPOWIEDZ