Kupić (zrobić) cichy komputer

Jeśli masz pomysł jak usprawnić sprzęt lub pracę i chcesz się nim podzielić, pisz tutaj śmiało.
Szefski
Posty: 144
Rejestracja: piątek 26 mar 2004, 00:00

Re: Kupić (zrobić) cichy komputer

Post autor: Szefski » sobota 13 sie 2005, 15:38

...a ile mniej więcej zakup tych wszyskich rzeczy, które zapewniają cichszą pracę komputera może kosztowac w sumie?

Nie taniej i lepiej wyjdzie jednak z tymi matami wyciszającymi?...

**********************

jak masz kasę to wywal 400-500 zł na porządną obudowę i po sprawie. Kumpel ostatnio kupił coś takiego i komp "zniknął" - po prostu cisza (a dysk ma głośny na przykład). A i z wyglądu jest bardzo ładnie, gustownie zrobiona ;)
[addsig]
"Mam dziewiętnaście lat i chcę mieć Pana osobowość"

Awatar użytkownika
dj_jon-x
Posty: 64
Rejestracja: sobota 07 maja 2005, 00:00

Re: Kupić (zrobić) cichy komputer

Post autor: dj_jon-x » sobota 13 sie 2005, 18:55

Zdecydowanie WD, seria JB, są baaardzo ciche (te z czarnym deklem). Zmiana obudowy nie eliminuje hałasu.
[addsig]
everybody kombinerki

Szefski
Posty: 144
Rejestracja: piątek 26 mar 2004, 00:00

Re: Kupić (zrobić) cichy komputer

Post autor: Szefski » sobota 13 sie 2005, 21:08

Zmiana obudowy nie eliminuje hałasu.

...

**********************

z całym szacunkiem, ale Ty chyba nie widziałeś dobrej obudowy - też tak myślałem jak ty - zmieniłem zdanie :]
[addsig]
"Mam dziewiętnaście lat i chcę mieć Pana osobowość"

BRAF1
Posty: 162
Rejestracja: niedziela 17 lip 2005, 00:00

Re: Kupić (zrobić) cichy komputer

Post autor: BRAF1 » sobota 13 sie 2005, 21:13

...Zmiana obudowy nie eliminuje hałasu.

...

**********************

z całym szacunkiem, ale Ty chyba nie widziałeś dobrej obudowy - też tak myślałem jak ty - zmieniłem zdanie :]

...

**********************

Gdzie można szukac takiej obudowy? 400zł obudowa. To chyba najtansze rozwiązanie na wyciszenie komputera.
Jestem w trakcie urządzania domowego mini studia nagran dla celów własnych.Komponuje muzykę pop-rock. Uczę się realizacji dźwięku.

Awatar użytkownika
JOURESY
Posty: 214
Rejestracja: wtorek 08 cze 2004, 00:00

Re: Kupić (zrobić) cichy komputer

Post autor: JOURESY » sobota 13 sie 2005, 21:26



Gdzie można szukac takiej obudowy? 400zł obudowa. To chyba najtansze rozwiązanie na wyciszenie komputera....

**********************

Aj dont fink so..

dobra obudowa+ cichy zasilacz + cicho na procku, pasywnie na mostku + pasywnie na grafice, ciszę można kupić już za 200 złotych, zmieniając zasilacz na taki z wolnoobrotowym wentylatorem, no i regulując obroty wentylatora na CPU tak oczywiscie zeby nie przekroczyło 45 stopni,

U mnie CPU ma 39 stopni przy 1800 do 2000 rpm, Cisza, komputera ni ma, albo jestem gluchy



JoU


elshize
Posty: 12
Rejestracja: czwartek 21 lip 2005, 00:00

Re: Kupić (zrobić) cichy komputer

Post autor: elshize » sobota 13 sie 2005, 23:16

Gdzie można szukac takiej obudowy? 400zł obudowa. To chyba najtansze rozwiązanie na wyciszenie komputera....

**********************

No ale coś mi się nie chce wierzyć, że kupię za 400pln obudowę i wyciszę tym samym komputer. Żeby wyciszyć te wszystkie wiertalotki trzeba byłoby wtrynić ten komp w taką skrzynkę (w internecie widziałem gdzieś) od środka wyłożoną jakimiś ustrojami, czy Bóg wie czym ;p no ale za coś takiego żądają na pewno więcej. Na pewno rozwiązanie z obudową było by prostsze, ale nie wiem, czy opłacalne...

Awatar użytkownika
JM
Posty: 831
Rejestracja: sobota 17 lip 2004, 00:00

Re: Kupić (zrobić) cichy komputer

Post autor: JM » sobota 13 sie 2005, 23:21

... Po za tym na pewno nie będą wyciszać wentylatora na zasilaczu, bo przecież go nie zakleisz ...

**********************

Można i z tym sobie poradzić.

1. Przede wszystkim należy zastosować cichy wentylator (jeśli istniejący jest głośny to można go wymienić na cichy z automatyczną regulacją obrotów - nie obejdzie się bez lutowania (uwaga na biegunowość!)

2. Wyciąć maksymalnie kratki z tyłu obudowy, którymi uchodzi powietrze z zasilacza. Te "przeszkody" generują niepotrzebne zawirowania powietrza i w konsekwencji hałas.

3. Zabudować na zewnątrz obudowy (w miejscu wylotu powietrza z zasilacza) odpowiedniej wielkości (tak, by zakrywało cały otwór) kolanko (ja wykorzystałem plastikowe kolanko kupione w sklepie z sanitarnymi materiałami budowlanymi) tak, by wylot powietrza był kierowany pod określonym kątem do dołu lub w bok.

Zastosowanie kolanka sprawia, że praktycznie niesłyszalna jest praca wentylatorka i naprawde bardzo skutecznie wygłusza strumień wydobywającego się powietrza.

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: Kupić (zrobić) cichy komputer

Post autor: Zbynia » niedziela 14 sie 2005, 00:52

krotko bo nie ma co sie bawic....



chlodzenie woda to dobre chlodzenie - klopoty z instalacja,chlodnica i wcale nie jest cicho......



obudowa przedewszystkim z grubej blachy - odpada praktycznie wszystko co jest na rynku ponizej 150 pln



poszukaj jakiejs dobrej markowej starszej obudowy - polecam dell



dyski wcale ciche nie sa - je akurat slychac i to nie raz az za bardzo



ciche jakie ostatnio mialem okazje potestowac to samsung i nowa seria wdcaviar



wentylatory zwykle tylko arctic - najcichsze na rynku



zalmana sobie daruj bo sa drogie ,a jak sa ciche to wcale nie sa wydajne - tanie arctiki(radiatory blaszkowe) - wydajne i bezglosne oraz tanie



jest jeszcze gigabyte ale kosztuje choc jest calkiem cichy



amortyzatory do dyskow koniecznie - tak z polowe ciszej dzialaja



dobry zasilacz z duzym wolnoobrotowym wentylatorem albo cos z chlodzeniem pasywnym(drogie)



plyta glowna bez wentylatorow(choc mozna wsadzic duzy radiator np.zalmana na chipset)



gabka akustyczna do wygluszenia wnetrza

i przedewszystkim porzadne skrecenie wszystkiego - nie ma prawa byc luzow itp.....



glownym problemem jest wentylator w zasilaczu(slychac go najbardziej)

radiator na procku(zastosowac kanal powietrzny chocby z tektury) oraz wydajny cichutki wentylatorek

dyski bo je jest bardzo slychac ale dobry amortyzator dosc mocno je ucisza(nie niesie sie po blaszce)



masywna obudowa nie wpada w rezonans



dobry radiator na proca - 60pln

amortyzatory do dysku 30 pln na dysk

wentylator wyciagajacy(arctic) ok 9pln

obudowa masywna kolo 100 pln(uzywana)



nie polecam nowych bo przedewszystkim mozesz zaladowac cala mase wentylatorow a nic po za tym - sa dziurawe i wszystko slychac - a kosztuje niemalo - lepiej wstawic takiego kompa w wygluszona szafke

ODPOWIEDZ