Czy robić samemu monitory odsłuchowe?

Jeśli masz pomysł jak usprawnić sprzęt lub pracę i chcesz się nim podzielić, pisz tutaj śmiało.
Awatar użytkownika
Liftlitr
Posty: 178
Rejestracja: czwartek 21 kwie 2005, 00:00

Czy robić samemu monitory odsłuchowe?

Post autor: Liftlitr » poniedziałek 17 paź 2005, 15:04

Witam.

Nie jestem elektronikiem, ale czasami lubię podłubać i zrobić coś samemu, jak na razie, za to co się wziąłem, to skończyłem i działa I tak się zastanawiam, czy możliwe jest zrobienie w warunkach domowych monitorów odsłuchowych do swojego studio. Mam tu na myśli zrobienie aktywnego zestawu, który byłby dobry zarówno do odsłuchu nad miksem jak i przy masteringu, np wzorując się na Behringer Truth B2031A. W sumie to można już zakupić niedrogo te monitory, ale i tak zawsze jest zawarta w tym cena za logo firmy, która je wykonała, a jak by tak podłubać i samemu zrobić to pewnie było by taniej, może lepiej, no i oczywiście radość, że zrobiło się samemu.

Co Wy o tym myślicie?

Jest to możliwe i czy się to opłaca?

A może ktoś z Was już zbudował coś takiego i pracuje na własnym produkcie?

Proszę o opinię.

Z góry dzięki i pozdrawiam.

Szefski
Posty: 144
Rejestracja: piątek 26 mar 2004, 00:00

Re: Czy robić samemu monitory odsłuchowe?

Post autor: Szefski » poniedziałek 17 paź 2005, 15:15

...Witam.

Nie jestem elektronikiem, ale czasami lubię podłubać i zrobić coś samemu, jak na razie, za to co się wziąłem, to skończyłem i działa I tak się zastanawiam, czy możliwe jest zrobienie w warunkach domowych monitorów odsłuchowych do swojego studio. Mam tu na myśli zrobienie aktywnego zestawu, który byłby dobry zarówno do odsłuchu nad miksem jak i przy masteringu, np wzorując się na Behringer Truth B2031A. W sumie to można już zakupić niedrogo te monitory, ale i tak zawsze jest zawarta w tym cena za logo firmy, która je wykonała, a jak by tak podłubać i samemu zrobić to pewnie było by taniej, może lepiej, no i oczywiście radość, że zrobiło się samemu.

Co Wy o tym myślicie?

Jest to możliwe i czy się to opłaca?

A może ktoś z Was już zbudował coś takiego i pracuje na własnym produkcie?

Proszę o opinię.

Z góry dzięki i pozdrawiam....

**********************

ty chcesz mieć monitory, czy monitorzyny?
[addsig]
"Mam dziewiętnaście lat i chcę mieć Pana osobowość"

Awatar użytkownika
MG
Posty: 89
Rejestracja: niedziela 02 sty 2005, 00:00

Re: Czy robić samemu monitory odsłuchowe?

Post autor: MG » poniedziałek 17 paź 2005, 15:17

Jest to możliwe? TAK



i czy się to opłaca? NIE


Awatar użytkownika
Liftlitr
Posty: 178
Rejestracja: czwartek 21 kwie 2005, 00:00

Re: Czy robić samemu monitory odsłuchowe?

Post autor: Liftlitr » poniedziałek 17 paź 2005, 15:30

No chyba, że tak.

Tak tylko sobie myślałem o tym, ale jednak wolę postawić na jakość dźwieku.

Dzięki za odpowiedź.

Awatar użytkownika
JoachimK
Posty: 3148
Rejestracja: środa 12 paź 2005, 00:00
Kontakt:

Re: Czy robić samemu monitory odsłuchowe?

Post autor: JoachimK » poniedziałek 17 paź 2005, 15:32

Oplaca sie, jesli sie na tym znasz i jesli masz komponenty (niektore zestawy do skladania, np. Visaton, wcale nie sa tanie, nieraz lepiej sie rozgladnac za gotowym zestawem)



Jesli natomniast pytasz o takie rzeczy, znaczy, ze nie bardzo masz rozeznanie w temacie - wiec daj sobie spokoj, nic dobrego z takiego majsterkowania Ci nie wyjdzie.
Nie odpowiadam na porady via prywatny mail. Od tego jest to forum!

DogHead
Posty: 625
Rejestracja: czwartek 05 cze 2003, 00:00

Re: Czy robić samemu monitory odsłuchowe?

Post autor: DogHead » poniedziałek 17 paź 2005, 15:34

... wzorując się na Behringer Truth B2031A ...



*****



Kopiowanie Behringera? Nie sadzilem, ze dozyje takich czasow.



Wracajac do pytania. Nie mozesz sie rownac kosztami z Behringerem. Nie myl tego z cena.

Robiac jedna pare w garazu nigdy nie pobijesz kosztow seryjnej produkcji Behringera. Cena koncowa to juz co innego, zwlaszcza jak swoj wklad pracy w wolnych chwilach wycenisz na zero i unikniesz kaskadowo dodajacych sie narzutow i dodatkowych kosztow w lancuszku sprzedazy Behringera, od fabryki do klienta.



PS. Zeby Cie tylko do sadu nie podali.

Darkthrone
Posty: 243
Rejestracja: czwartek 21 paź 2004, 00:00

Re: Czy robić samemu monitory odsłuchowe?

Post autor: Darkthrone » poniedziałek 17 paź 2005, 15:58

...Witam.

Nie jestem elektronikiem, ale czasami lubię podłubać i zrobić coś samemu, jak na razie, za to co się wziąłem, to skończyłem i działa I tak się zastanawiam, czy możliwe jest zrobienie w warunkach domowych monitorów odsłuchowych do swojego studio. Mam tu na myśli zrobienie aktywnego zestawu, który byłby dobry zarówno do odsłuchu nad miksem jak i przy masteringu, np wzorując się na Behringer Truth B2031A. W sumie to można już zakupić niedrogo te monitory, ale i tak zawsze jest zawarta w tym cena za logo firmy, która je wykonała, a jak by tak podłubać i samemu zrobić to pewnie było by taniej, może lepiej, no i oczywiście radość, że zrobiło się samemu.

Co Wy o tym myślicie?

Jest to możliwe i czy się to opłaca?

A może ktoś z Was już zbudował coś takiego i pracuje na własnym produkcie?

Proszę o opinię.

Z góry dzięki i pozdrawiam....

**********************

I widzisz...wyśmiali Cię...to normalne:-) Wiesz ? Może gdybyś napisał, że za przykład weźmiesz np monitory Yamaha albo jakiś Genelec czy też ADAM to mówiliby o Tobie inaczej, a tak wziąłeś Behringera. Jak mogłeś!

Awatar użytkownika
Liftlitr
Posty: 178
Rejestracja: czwartek 21 kwie 2005, 00:00

Re: Czy robić samemu monitory odsłuchowe?

Post autor: Liftlitr » poniedziałek 17 paź 2005, 16:27

Wiem, wiem jak to jest wyśmieją, zgnoją, poleją benzyną i na koniec podpala, oczywiście nie wszyscy

W trudnych czasach i w trudnym kraju przyszło nam żyć, ale trzeba się z tym pogodzić i patrzeć na to tak, że zawsze mogło być gorzej

A wybrałem Behringer Truth B2031A dlatego bo chcę je kupić

Awatar użytkownika
szkudlik
Posty: 1732
Rejestracja: czwartek 26 lut 2004, 00:00

Re: Czy robić samemu monitory odsłuchowe?

Post autor: szkudlik » poniedziałek 17 paź 2005, 16:28

Tu mi sie podsuwa taka analogia:



"czy można samemu zbudować woltomierz"?



Oczywiscie że można!

Ale dopóki nie pożyczysz od kogoś (albo kupisz) innego woltomierza i nie wyskalujesz swojego "dziecka" w/g wskazań tego drugiego to twój woltomierz będzie bezużyteczny - będzie pokazywał napięcie, być może jego pomiary będą nawet zabójczo dokładne, ale niestety nie w voltach.



to samo tutaj, z tym że sprawa jest bez porównania bardziej złożona. Nie zestroisz obudów i nie dostaniesz liniowej charakterystki bez komory bezechowej... na słuch możesz zrobić tak żeby grały "ładnie" - nie ma co do tego wątpliwości. Ale nie bedziesz mógł im wierzyć dopóki nie postąpisz jak z woltomierzem i nie uzyskasz parametrów jak trzeba.




[addsig]
Ilu realizatorów potrzeba żeby wkręcić żarówkę?

Czterech, jeden wkręca a trzech mówi że by to zrobiło lepiej

DogHead
Posty: 625
Rejestracja: czwartek 05 cze 2003, 00:00

Re: Czy robić samemu monitory odsłuchowe?

Post autor: DogHead » poniedziałek 17 paź 2005, 16:40

...Wiem, wiem jak to jest wyśmieją, zgnoją, poleją benzyną i na koniec podpala, oczywiście nie wszyscy

W trudnych czasach i w trudnym kraju przyszło nam żyć, ale trzeba się z tym pogodzić i patrzeć na to tak, że zawsze mogło być gorzej



*****



Umiejetnosc czytania to nie wszystko, czasem przydaje sie tez umiejetnosc zrozumienia tego, co sie czyta. To pomoze, zeby bylo lepiej.

ODPOWIEDZ