Wizualizacja sygnału audio

Jeśli masz pomysł jak usprawnić sprzęt lub pracę i chcesz się nim podzielić, pisz tutaj śmiało.
Awatar użytkownika
yaniki
Posty: 488
Rejestracja: niedziela 03 sie 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Wizualizacja sygnału audio

Post autor: yaniki » wtorek 18 paź 2005, 21:42

Rzeczywiście dobry VJ byłby tu najlepszy.



A najfajniejszą stroną z linkami i recenzjami oprogramowania (również darmowego) do tworzenia wizualizacji, na jaką trafiłem jest http://www.vjcentral com - na pewno znajdziesz tam coś dla siebie.

Awatar użytkownika
yaniki
Posty: 488
Rejestracja: niedziela 03 sie 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Wizualizacja sygnału audio

Post autor: yaniki » wtorek 18 paź 2005, 21:43

http://www.vjcentral.com



przepraszam, skurcz nadklawiaturowy

Awatar użytkownika
spiker
Posty: 1211
Rejestracja: czwartek 17 paź 2002, 00:00

Re: Wizualizacja sygnału audio

Post autor: spiker » środa 19 paź 2005, 08:26

a nie uważasz,że wizualizacja w stylu winampa to pójście na łatwiznę i dość mało oryginalne?

nie lepiej dać zarobić parę groszy jakimś vj-om? czasem uczniowie szkół artystycznych parają się oprawą wizualną koncertów i naprawdę jest to wtedy dużo ciekawsze od "esów-floresów" z winampa.

==========

Oczywiście, masz rację. Gdyby chodziło o wydawanie moich pieniędzy nie miałbym ani atomu wątpliwości. Jednak to nie moje pieniądze i na dodatek nie ja decyduję jak i ile wydawac w tej kwestii. Swój udział ograniczyłem do podsunięcia tego pomysłu. A koncercik ma być naprawdę kameralny.



pozdrowiska
przed użyciem programu zapoznaj się treścią instrukcji załączonej do opakowania bądź skonsultuj się z producentem lub dystrybutorem oprogramowania...

Awatar użytkownika
spiker
Posty: 1211
Rejestracja: czwartek 17 paź 2002, 00:00

Re: Wizualizacja sygnału audio

Post autor: spiker » środa 19 paź 2005, 09:29

a poza tym ja wcale nie pisałem że chcę użyć winampa czy wmplayera. Szukam przecież innego softu. Winamp i wmplayer posłuzył tylko za przykład.

A po koleżeńsku dostałem jeszcze taki link, który chyba jest strzałem w dziesiątkę
przed użyciem programu zapoznaj się treścią instrukcji załączonej do opakowania bądź skonsultuj się z producentem lub dystrybutorem oprogramowania...

Awatar użytkownika
yaniki
Posty: 488
Rejestracja: niedziela 03 sie 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Wizualizacja sygnału audio

Post autor: yaniki » środa 19 paź 2005, 16:36

...a poza tym ja wcale nie pisałem że chcę użyć winampa czy wmplayera. Szukam przecież innego softu. Winamp i wmplayer posłuzył tylko za przykład.

A po koleżeńsku dostałem jeszcze taki link, który chyba jest strzałem w dziesiątkę...

**********************



Akurat tutaj byłbym ostrożny. Resolume to jeden z najpopularniejszych na świecie programów do "widżejingu" (zresztą zasłużenie), ale jednak zorientowany na "grę" samplami wideo na żywo. Wraca więc problem operatora softu. Można toto ustawić do pracy automatycznej (np. z jednym efektem "w kółko"), ale chyba nie o to chodzi.



Z tego co piszesz, potrzebny Ci jest raczej jakiś darmowy drobiazg i w tym kierunku prowadziłbym poszukiwania.


Awatar użytkownika
spiker
Posty: 1211
Rejestracja: czwartek 17 paź 2002, 00:00

Re: Wizualizacja sygnału audio

Post autor: spiker » czwartek 20 paź 2005, 08:39

Słuszna przestroga mr. Yaniki. Nie zwróciłem na to wczesniej uwagi. Zaciągam dziś to demo co oferują. W dwa tygodnie może uda się rozszyfrować jakieś automatyczne "esofloresowanie". Tak czy owak soft kosztuje słono - musi zatem coś oferować poza "ręczną robotą". POsmakuję i rozważę zakup dla siebie. A co do zastosowania w mini koncerciku to oczywiście szukać musze dalej....:-(
przed użyciem programu zapoznaj się treścią instrukcji załączonej do opakowania bądź skonsultuj się z producentem lub dystrybutorem oprogramowania...

Krizz
Posty: 263
Rejestracja: sobota 09 lis 2002, 00:00
Kontakt:

Re: Wizualizacja sygnału audio

Post autor: Krizz » czwartek 20 paź 2005, 09:42

Spiker, rozwiązaniem dla ciebie będzie najpewniej to:

Line-In Plugin

Awatar użytkownika
spiker
Posty: 1211
Rejestracja: czwartek 17 paź 2002, 00:00

Re: Wizualizacja sygnału audio

Post autor: spiker » czwartek 20 paź 2005, 10:46

...Spiker, rozwiązaniem dla ciebie będzie najpewniej to:

Line-In Plugin...

**********************

Dzięki wielkie Wiedziałem, że to porządne Forum jest. Ludzie wiedzą tu co w trawie piszczy



pozdrowienia
przed użyciem programu zapoznaj się treścią instrukcji załączonej do opakowania bądź skonsultuj się z producentem lub dystrybutorem oprogramowania...

glasspalace
Posty: 7
Rejestracja: czwartek 20 paź 2005, 00:00
Kontakt:

Re: Wizualizacja sygnału audio

Post autor: glasspalace » czwartek 20 paź 2005, 18:19

Jest jeszcze jeden fajny program http://www.soundspectrum.com/ G-Force cena okolo 30 dol.

Moze dzialac rowniez jako plugin do winampa lub Windows Media Player. Efekty, ze tak powiem, sa calkiem widowiskowe

Jako ciekawostke dodam, ze szalenstwo zaczyna sie dopiero jak polaczymy winampa (lub G-Force) z Resolume. Wyglada to mniej wiecej tak (musimy miec do dyspozycji dwa komputery). Na pierwszym uruchamiamy winampa sterowanego muzyka (line in) i laczymy z druga maszyna na ktorej jest resolume (przydzielmy jednego decka). Resolume dziala wtedy jako swego rodzaju wideo mikser, laczac obraz z winnampa z naszymi klipami wideo, zdjeciami czy obrazem na zywo z kamery. Wiecej, sterowanie Resolume rowniez ustawiamy poprzez line in z tym, ze zmieniamy czestotliwosc dzwieku na korektorze FFT, np. niech nam bardziej zwraca uwage na basy. Jesli wszystko dobrze skonfigurujemy - efekt wizualny jest niesamowity, zaden artysta nic podobnego by nie wymyslil...

Awatar użytkownika
kl22
Posty: 86
Rejestracja: wtorek 17 sie 2004, 00:00

Re: Wizualizacja sygnału audio

Post autor: kl22 » czwartek 20 paź 2005, 18:38

a moze takie cos :

http://www.arkaos.net/

ODPOWIEDZ