Wizualizacja sygnału audio

Jeśli masz pomysł jak usprawnić sprzęt lub pracę i chcesz się nim podzielić, pisz tutaj śmiało.
Awatar użytkownika
spiker
Posty: 1211
Rejestracja: czwartek 17 paź 2002, 00:00

Wizualizacja sygnału audio

Post autor: spiker » wtorek 18 paź 2005, 12:23

Witam

Poszukuję, na razie bezskutecznie, aplikacji na PC wykonującej wizualizację sygnału audio tak jak to robi Winamp albo WinMediaPlayer, z tą jednak różnicą że w oparciu o sygnał pochodzący z zewnątrz, np. ze zwykłego odtwarzacza CD.

pozdrowienia
przed użyciem programu zapoznaj się treścią instrukcji załączonej do opakowania bądź skonsultuj się z producentem lub dystrybutorem oprogramowania...

Awatar użytkownika
Boluś
Posty: 194
Rejestracja: czwartek 05 maja 2005, 00:00

Re: Wizualizacja sygnału audio

Post autor: Boluś » wtorek 18 paź 2005, 13:33

SONOSCOPE - firmy SEK'D , najlepszy programowy analizer widma na jakim kiedy kolwiek pracowałem , działa na wejsciu karty dzwiekowej nie na wyjsciu . Analizuje to co dociera do karty , a nie to co wychodzi .


pawelq
Posty: 347
Rejestracja: piątek 19 sie 2005, 00:00

Re: Wizualizacja sygnału audio

Post autor: pawelq » wtorek 18 paź 2005, 14:46

SpectroGram - też działa na wejściu



http://www.visualizationsoftware.com

Awatar użytkownika
JoachimK
Posty: 3148
Rejestracja: środa 12 paź 2005, 00:00
Kontakt:

Re: Wizualizacja sygnału audio

Post autor: JoachimK » wtorek 18 paź 2005, 14:55

np. nulltaki?
Nie odpowiadam na porady via prywatny mail. Od tego jest to forum!

Awatar użytkownika
Tadeo
Posty: 1609
Rejestracja: piątek 31 sty 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Wizualizacja sygnału audio

Post autor: Tadeo » wtorek 18 paź 2005, 16:02

...np. nulltaki?...

**********************

autorowi postu chodzi chyba o bardziej artydtyczne wizualizacje, nie analizatory widma

hmmm

Awatar użytkownika
Tadeo
Posty: 1609
Rejestracja: piątek 31 sty 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Wizualizacja sygnału audio

Post autor: Tadeo » wtorek 18 paź 2005, 16:03



autorowi postu chodzi chyba o bardziej artydtyczne wizualizacje, nie analizatory widma

hmmm...

**********************

przepraszam. miało być artystyczne


Awatar użytkownika
spiker
Posty: 1211
Rejestracja: czwartek 17 paź 2002, 00:00

Re: Wizualizacja sygnału audio

Post autor: spiker » wtorek 18 paź 2005, 16:41

Winamp i WMediaplayer przyjmują systemową muzyczkę (mp3, wav, cda) i wizualizują tę muzyczkę w piękne esyfloresy. Mnie chodzi aby takiej esofloresozacji poddać sygnał z zewnątrz np. z CD, albo z miksera. Zastosowanie planowane: koncercik klubowy a sygnał z miksera miałby być wizualizowany poprzez rzutnik na scenkę.
przed użyciem programu zapoznaj się treścią instrukcji załączonej do opakowania bądź skonsultuj się z producentem lub dystrybutorem oprogramowania...

Awatar użytkownika
spiker
Posty: 1211
Rejestracja: czwartek 17 paź 2002, 00:00

Re: Wizualizacja sygnału audio

Post autor: spiker » wtorek 18 paź 2005, 16:46

czyli faktycznie, czego nie doprecyzowałem, chodzi o artystyczną wizualizację. Wydawało mi się że okręlsenie "wizualizacja" jest najbardziej adekwatne do tego co chcę osiągnąć. Ale analizator widma w roli artystycznej wizualizacji tez się przyda NA jednym rzutniku analiza częstotliwościowa, na drugim analiza zgodności fazowej liniowo, na trzeciej jakiś goniometr, przeplatany PSP wintage meter'em.........mogłabyby byc niezła jazda
przed użyciem programu zapoznaj się treścią instrukcji załączonej do opakowania bądź skonsultuj się z producentem lub dystrybutorem oprogramowania...

Awatar użytkownika
MATT669
Posty: 208
Rejestracja: środa 27 lis 2002, 00:00

Re: Wizualizacja sygnału audio

Post autor: MATT669 » wtorek 18 paź 2005, 17:58

...czyli faktycznie, czego nie doprecyzowałem, chodzi o artystyczną wizualizację. Wydawało mi się że okręlsenie "wizualizacja" jest najbardziej adekwatne do tego co chcę osiągnąć. Ale analizator widma w roli artystycznej wizualizacji tez się przyda NA jednym rzutniku analiza częstotliwościowa, na drugim analiza zgodności fazowej liniowo, na trzeciej jakiś goniometr, przeplatany PSP wintage meter'em.........mogłabyby byc niezła jazda...

**********************

a nie uważasz,że wizualizacja w stylu winampa to pójście na łatwiznę i dość mało oryginalne?

nie lepiej dać zarobić parę groszy jakimś vj-om? czasem uczniowie szkół artystycznych parają się oprawą wizualną koncertów i naprawdę jest to wtedy dużo ciekawsze od "esów-floresów" z winampa.

Awatar użytkownika
Tadeo
Posty: 1609
Rejestracja: piątek 31 sty 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Wizualizacja sygnału audio

Post autor: Tadeo » wtorek 18 paź 2005, 18:18



a nie uważasz,że wizualizacja w stylu winampa to pójście na łatwiznę i dość mało oryginalne?

nie lepiej dać zarobić parę groszy jakimś vj-om? czasem uczniowie szkół artystycznych parają się oprawą wizualną koncertów i naprawdę jest to wtedy dużo ciekawsze od "esów-floresów" z winampa....

**********************

nic dodać - nic ująć

ODPOWIEDZ