E-MU i gry - rozwiązanie!

Kruczki i sztuczki. Podziel się swoją wiedzą tajemną.
Awatar użytkownika
cichydd
Posty: 624
Rejestracja: poniedziałek 24 cze 2002, 00:00

E-MU i gry - rozwiązanie!

Post autor: cichydd » niedziela 27 sty 2008, 11:26

W końcu znalazłem na jakimś forum growym rozwiązanie problemu z niektórymi grami pod E-Mu. W moim przypdku 1616PCI ale problem występuje we wszystkich kartach opartych na patchmixie.
Być może dotyczy nie tylko gier, u mnie występował w kilku tytułach - dźwięku częsciowo nie było - np był w menu ale pod grą nie, były "odgłosy" ale nie było muzyki itp.
Otóż aby tego uniknąć nalezy odpalić windows media player z jakimiś mp3kami, po czym uruchomić grę nie wyłączając playera. Gra uruchamia się ZE WSZYSTKIMI dźwiękami. Po czym wyskakujemy na pulpit ( Windows Buuton ) lub AltTab, zatrzymujemy odtwarzanie i wracamy do gry. Głupie ale działa. Po prostu sterownik karty blokuje zbędne jego zdaniem kodeki a WMP je odblokowuje.

Awatar użytkownika
devil
Posty: 849
Rejestracja: środa 05 mar 2003, 00:00

Re: E-MU i gry - rozwiązanie!

Post autor: devil » niedziela 27 sty 2008, 12:10

ja akruta graczem nie jestem, ale swego czasu, (emu1212M) pogrywalem sobie w cs:s, warcrafta3, GTA, NFSy itd.
i ogolnie nigdy nie mialem problemu. dzwiek byl wszedzie itd

ale skoro mimo to w innych tytulach sa problemy, to dobrze ze jest rozwiazanie.

pozdrawiam
Proszę zanotować! "odmawia wypisania spisu sprzętu studyjnego w sygnaturce"

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: E-MU i gry - rozwiązanie!

Post autor: Zbynia » niedziela 27 sty 2008, 13:22

cichy masz problem z kodekami - karty nie obchodzi czy to sound z gry czy muzyka z gry.....

za to czasem nie potrafi odtworzyc 48kHz gdy mamy sesje na 44.1 badz na odwrot( a powinno dzialac na hostach wave bez najmniejszych problemow)

tak jakby direct sound cos blokowal - pomaga przelaczenie sesji ale czasem wmp potrafil cos po sobie zostawic winamp ruszyl gra juz nie..po grze winamp juz tez nie i tylko restart....

ale ja to zrobilem duzo prosciej - karte mam na sztywno w 96kHz a w optyka wpialem jej zintegrowana z plyty

niestety teraz realtek czasem sie przyblokuje ale to rzadko (glownie przez tuner tv)

ODPOWIEDZ