Jak dobrze zabrzmieć?

Kruczki i sztuczki. Podziel się swoją wiedzą tajemną.
rademenes
Posty: 2
Rejestracja: piątek 15 cze 2007, 00:00

Jak dobrze zabrzmieć?

Post autor: rademenes » piątek 15 cze 2007, 07:39

witam
zajmuje sie amatorsko oczywiscie tworzenioem muzy,oczywiscie podstawą jest komputer,ale tez kilka syntezatorow.
problem polega na tym ze cięzko mi zrobic dobrze wspólgrającą śćieżkę basu i perkusji,niby brzmienia są niezle,ale brak feelingu,nie moge uzyskac tego charakterystycznego efektu prowadzenia perkusji przez bas,lub efektu zamykania otwierania....
teraz moje pytanie do doswiadczonych kolegow,czy problemem jest tu dobór brzmien czy ja cos zle ukladam w sekwenserze,po prostu gdzie tkwi kruczek:)?
bede wdzięczny za jakies rady?
acha..czytalem troche o tym ale jednak mi nie wychodzi..

Awatar użytkownika
Yaseck
Posty: 19
Rejestracja: wtorek 21 paź 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Jak dobrze zabrzmieć?

Post autor: Yaseck » piątek 15 cze 2007, 08:27

...witam
zajmuje sie amatorsko oczywiscie tworzenioem muzy,oczywiscie podstawą jest komputer,ale tez kilka syntezatorow.
problem polega na tym ze cięzko mi zrobic dobrze wspólgrającą śćieżkę basu i perkusji,niby brzmienia są niezle,ale brak feelingu,nie moge uzyskac tego charakterystycznego efektu prowadzenia perkusji przez bas,lub efektu zamykania otwierania....
teraz moje pytanie do doswiadczonych kolegow,czy problemem jest tu dobór brzmien czy ja cos zle ukladam w sekwenserze,po prostu gdzie tkwi kruczek:)?
bede wdzięczny za jakies rady?
acha..czytalem troche o tym ale jednak mi nie wychodzi.....
**********************

Nikt tu Melinem nie jest. Podaj jakąś próbkę w mp3. Posłuchamy i się zobaczy.
..:: Yaseck ::..

SHIVOO
Posty: 324
Rejestracja: poniedziałek 17 lis 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Jak dobrze zabrzmieć?

Post autor: SHIVOO » piątek 15 cze 2007, 12:35

po prostu gdzie tkwi kruczek:)?
**********************

Tu kompresor załatwi sprawę panie kolego...

Awatar użytkownika
BigGuns
Posty: 248
Rejestracja: poniedziałek 28 lis 2005, 00:00

Re: Jak dobrze zabrzmieć?

Post autor: BigGuns » piątek 15 cze 2007, 15:29

...witam
zajmuje sie amatorsko oczywiscie tworzenioem muzy,oczywiscie podstawą jest komputer,ale tez kilka syntezatorow.
problem polega na tym ze cięzko mi zrobic dobrze wspólgrającą śćieżkę basu i perkusji,niby brzmienia są niezle,ale brak feelingu,nie moge uzyskac tego charakterystycznego efektu prowadzenia perkusji przez bas,lub efektu zamykania otwierania....
teraz moje pytanie do doswiadczonych kolegow,czy problemem jest tu dobór brzmien czy ja cos zle ukladam w sekwenserze,po prostu gdzie tkwi kruczek:)?
bede wdzięczny za jakies rady?
acha..czytalem troche o tym ale jednak mi nie wychodzi.....
**********************
myślę że to w niewielkim stopniu kwestia doboru brzmień. po prostu albo:

1. zagraj te partie porządnie, wiele prób, ćwiczeń itp.
2. naucz się edytować to co wklepałeś

zauważ, że jeżeli nie umiesz grać np. na gitarze to nawet na sprzęcie za 7 tys. nic przyzwoitego nie zagrasz. żeby mieć ten "feeling" trzeba instrument dobrze znać. z samplami jest tak samo - więcej ograniczeń oczywiście, ale zasada podobna - dużo próbuj, a w końcu wyjdzie.

Awatar użytkownika
adammus
Posty: 59
Rejestracja: czwartek 08 lut 2007, 00:00

Re: Jak dobrze zabrzmieć?

Post autor: adammus » piątek 15 cze 2007, 15:52

......witam
zajmuje sie amatorsko oczywiscie tworzenioem muzy,oczywiscie podstawą jest komputer,ale tez kilka syntezatorow.
problem polega na tym ze cięzko mi zrobic dobrze wspólgrającą śćieżkę basu i perkusji,niby brzmienia są niezle,ale brak feelingu,nie moge uzyskac tego charakterystycznego efektu prowadzenia perkusji przez bas,lub efektu zamykania otwierania....
teraz moje pytanie do doswiadczonych kolegow,czy problemem jest tu dobór brzmien czy ja cos zle ukladam w sekwenserze,po prostu gdzie tkwi kruczek:)?
bede wdzięczny za jakies rady?
acha..czytalem troche o tym ale jednak mi nie wychodzi.....
**********************
najlepiej próbka mp3, napisz jak/czy kwantyzujesz partie basu i perkusji, może tutaj tkwi problem braku "feelingu"
muzyka

Awatar użytkownika
Thor96
Posty: 9
Rejestracja: środa 30 maja 2007, 00:00

Re: Jak dobrze zabrzmieć?

Post autor: Thor96 » piątek 15 cze 2007, 18:47

...witam
zajmuje sie amatorsko oczywiscie tworzenioem muzy,oczywiscie podstawą jest komputer,ale tez kilka syntezatorow.
problem polega na tym ze cięzko mi zrobic dobrze wspólgrającą śćieżkę basu i perkusji,niby brzmienia są niezle,ale brak feelingu,nie moge uzyskac tego charakterystycznego efektu prowadzenia perkusji przez bas,lub efektu zamykania otwierania....
teraz moje pytanie do doswiadczonych kolegow,czy problemem jest tu dobór brzmien czy ja cos zle ukladam w sekwenserze,po prostu gdzie tkwi kruczek:)?
bede wdzięczny za jakies rady?
acha..czytalem troche o tym ale jednak mi nie wychodzi.....
**********************
Na pewno kompresor pomoże, może być jedno- lub wielo-pasmowy. Jak nie kumasz o co chodzi to po prostu wrzuć kompresor na master i wybieraj presety i coś powinno zabrzmieć. Druga rzecz to zgodność fazy miedzy stopą i basem. Jak masz perkusje i linie basu i wszystko jest prawie dobrze tylko ta stopa gdzies ucieka to sprobuj odwrocic faze stopy. I jeszcze jest taki fajny plugin firmy waves - RBass, to taki kompresor uszyty pod bas, proscitki w obsludze a na prawde pomaga.
Producent, realizator, artysta. Wszytko amatorsko, ale z finezją i zaangażowaniem!

Awatar użytkownika
DJOZD
Posty: 2594
Rejestracja: niedziela 22 gru 2002, 00:00

Re: Jak dobrze zabrzmieć?

Post autor: DJOZD » piątek 15 cze 2007, 19:23


Na pewno kompresor pomoże, może być jedno- lub wielo-pasmowy. Jak nie kumasz o co chodzi to po prostu wrzuć kompresor na master i wybieraj presety i coś powinno zabrzmieć. Druga rzecz to zgodność fazy miedzy stopą i basem. Jak masz perkusje i linie basu i wszystko jest prawie dobrze tylko ta stopa gdzies ucieka to sprobuj odwrocic faze stopy. I jeszcze jest taki fajny plugin firmy waves - RBass, to taki kompresor uszyty pod bas, proscitki w obsludze a na prawde pomaga. ...
**********************
Z calym szacunkiem. Ale takie rady prowadzą do nikąd. Podstawowy problem kolegi to z pewnoscią - albo zle dobrane brzmienia, albo zła aranżacja, albo jedno i drugie.
Nie należy czytać książki od tyłu.



Awatar użytkownika
janos
Posty: 391
Rejestracja: środa 12 mar 2003, 00:00

Re: Jak dobrze zabrzmieć?

Post autor: janos » piątek 15 cze 2007, 19:42

... RBass, to taki kompresor uszyty pod bas, proscitki w obsludze a na prawde pomaga. ...
**********************

RBass nie jest kompresorem, tylko generatorem harmonicznych niskich częstotliwości.

Awatar użytkownika
Yaseck
Posty: 19
Rejestracja: wtorek 21 paź 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Jak dobrze zabrzmieć?

Post autor: Yaseck » piątek 15 cze 2007, 23:36

wrzuć kompresor na master i wybieraj presety i coś powinno zabrzmieć
**********************

No błagam... nie ucz chłopaka presetologii, bo to do niczego nie doprowadzi. A może tylko sobie zaszkodzić.
..:: Yaseck ::..

rademenes
Posty: 2
Rejestracja: piątek 15 cze 2007, 00:00

Re: Jak dobrze zabrzmieć?

Post autor: rademenes » sobota 16 cze 2007, 05:24

dziękuje za wszystkie rady:),bede kombinowal ale...moze uscisle moj problem
przyklad;
wklepuje w sekwenserze stpe co 4 takty uderzenie,pomiedzy na drugiej sciezce dzwiek basu,podaje przyklad typowego rytmu czy przebiegu w muzyce dance...i tak...chociaz zmieniam probki i basu i stopy,szukam po syntach to dalej to brzmi tak ze stopa wali sobie a bas sobie a jak dodam werbel to werbel tez sobie,nie wiem jak te dzwieki posklejac ,zespolic by brzmialy jednoridnie,mozna za przyklad podac Duft punk,gdzie wlasciwie w kilku kawalkach jest stopa ,bas i chichat i wszystko sunie niemilosiernie spojnie,ma dynamike i feeling,baaardzo znany kawalek depeche -enjoy the silence,tak samo idealne zgranie stopy z basem ,podem ...celowo podalem przyklady z kręgu muzy elektronicznej ,bo jak sądze przy muzyce gdzie bas,i perka sa odgrywane na zywo przez muzykow sytuacja jest troche inna,tutaj basista i perkusista ,jak mniemam dają duzo z siebie tworza feeling...a w sekwenserze?
dodam ze niejednokrotnie zapinalem kompresor ....efekty sa bardzo zle...albo jestprzester,albo jest tylko glosniej....faktem jest ze tylko raz jak sciagnąlem demo psp wintage warmer (14 dni),to ta wtyczke dala jakąs namiastke tego co by chcial uslyszec.wiec moze jednak potzebne są droższe procesory dynamiki,..?bo freeware niestety lipa..

ODPOWIEDZ