Jak wzmocnić i rozłożyć efekt pogłosu?

Kruczki i sztuczki. Podziel się swoją wiedzą tajemną.
Awatar użytkownika
inlovewiththedj
Posty: 68
Rejestracja: środa 19 mar 2008, 00:00

Jak wzmocnić i rozłożyć efekt pogłosu?

Post autor: inlovewiththedj » środa 09 lip 2008, 02:22

Witam.

Ma sobie wtyczkę która odtwarza mi dany dźwięk i jednocześnie robi pogłos. Powtarza ten dźwięk z 4 razy tzn 2 razy po prawej i 2 po lewej.
We wtyczce nie widzę ustawienia tego co chcę.

A chcę mianowicie delikatnie wzmocnić ten pogłos oraz aby te 4 dźwięki rozchodziły się po panoramie. Tzn 2 wyraźnie na lewo i 2 wyraźnie na prawo. Reasumując, pierwszy dźwięk w centrum natomiast 2 i 4 po lewej a 3 i 5 po prawej delikatnie wzmocnione.

Jaką wtyczką to zrobić ? Wavelab ma jakieś standardowe ale nie wiem czy tam mogę coś takiego zrobić.

Proszę o pomoc.
Po prostu ja....

Awatar użytkownika
Soundscape
Posty: 2054
Rejestracja: czwartek 15 mar 2007, 00:00
Kontakt:

Re: Jak wzmocnić i rozłożyć efekt pogłosu?

Post autor: Soundscape » środa 09 lip 2008, 08:23

Jaką wtyczką to zrobić ? Wavelab ma jakieś standardowe ale nie wiem czy tam mogę coś takiego zrobić.

Proszę o pomoc....
**********************
Domyślam się, że chodzi o instrument VST. Wyłącz w nim efekt delay i nałóż wrzuć w tor w inserty efekt typu stereo delay lub ping pong delay. Możesz dać po tym lekką, odpowiednio ustawioną kompresję, która wzmocni ten efekt.

Awatar użytkownika
hemisys
Posty: 203
Rejestracja: środa 25 cze 2008, 00:00

Re: Jak wzmocnić i rozłożyć efekt pogłosu?

Post autor: hemisys » środa 09 lip 2008, 16:10

a proposik efektow to mam prosbe do ktoregos z was.

podrzuccie mi na priva jakis utwor zrobiony na vsti (gatunek muza elektroniczna lub typowy dance) w wersji z efektami juz "gotowy" i jego wersje tylko w zapisie nutowym tzn tak jak kazala klawiatura z wylaczonymi wszystkimi efektami.

Bardzo by mi to pomoglo.

Awatar użytkownika
inlovewiththedj
Posty: 68
Rejestracja: środa 19 mar 2008, 00:00

Re: Jak wzmocnić i rozłożyć efekt pogłosu?

Post autor: inlovewiththedj » środa 09 lip 2008, 17:45

...a proposik efektow to mam prosbe do ktoregos z was.

podrzuccie mi na priva jakis utwor zrobiony na vsti (gatunek muza elektroniczna lub typowy dance) w wersji z efektami juz "gotowy" i jego wersje tylko w zapisie nutowym tzn tak jak kazala klawiatura z wylaczonymi wszystkimi efektami.

Bardzo by mi to pomoglo....
**********************
nie widzę tu możliwości wejścia na twoj profil i napisania priv ;/

po najechaniu na twoja ikone czy login nie pojawia sie odnosnik ;/
wiec napiszę tutaj.

W moim przypadku nie będzie to możliwie. Przepraszam ale nie mogę rozsyłać swoich utworów.

Jednak powiem tak, ze swojego doświadczenia.
Utwór z efektami o których piszesz ma sens. Bez efektów nie ma.
Tym bardziej w muzyce elektronicznej. Efekty tworzą przestrzeń.
Nie wyobrażam sobie tworzenia bez reverb, delay czy kompresji etc.
Utwór bez tego brzmi jak z kasety dlatego podstawą jest (mówią na to) mix utworu.

pozdrawiam
Po prostu ja....

Awatar użytkownika
hemisys
Posty: 203
Rejestracja: środa 25 cze 2008, 00:00

Re: Jak wzmocnić i rozłożyć efekt pogłosu?

Post autor: hemisys » środa 09 lip 2008, 18:13

......a proposik efektow to mam prosbe do ktoregos z was.

podrzuccie mi na priva jakis utwor zrobiony na vsti (gatunek muza elektroniczna lub typowy dance) w wersji z efektami juz "gotowy" i jego wersje tylko w zapisie nutowym tzn tak jak kazala klawiatura z wylaczonymi wszystkimi efektami.

Bardzo by mi to pomoglo....
**********************
nie widzę tu możliwości wejścia na twoj profil i napisania priv ;/

po najechaniu na twoja ikone czy login nie pojawia sie odnosnik ;/
wiec napiszę tutaj.

W moim przypadku nie będzie to możliwie. Przepraszam ale nie mogę rozsyłać swoich utworów.

Jednak powiem tak, ze swojego doświadczenia.
Utwór z efektami o których piszesz ma sens. Bez efektów nie ma.
Tym bardziej w muzyce elektronicznej. Efekty tworzą przestrzeń.
Nie wyobrażam sobie tworzenia bez reverb, delay czy kompresji etc.
Utwór bez tego brzmi jak z kasety dlatego podstawą jest (mówią na to) mix utworu.

pozdrawiam...
**********************
dziekuje bardzo za odp.
na ikonce moze nie, ale w okolicy wysokosci "odpisz na ten post" powinna byc zolta kopertka.

tak niewiele napisales(las) a nawet nie wiesz jak duzo mi to dalo. bede musial wzbogacic swoja wiedze n a ten temat. boze nie wiem tylko od czego zaczac...:(

pozdr

Awatar użytkownika
inlovewiththedj
Posty: 68
Rejestracja: środa 19 mar 2008, 00:00

Re: Jak wzmocnić i rozłożyć efekt pogłosu?

Post autor: inlovewiththedj » środa 09 lip 2008, 18:49

dziekuje bardzo za odp.
na ikonce moze nie, ale w okolicy wysokosci "odpisz na ten post" powinna byc zolta kopertka.

tak niewiele napisales(las) a nawet nie wiesz jak duzo mi to dalo. bede musial wzbogacic swoja wiedze n a ten temat. boze nie wiem tylko od czego zaczac...:(

pozdr...
**********************

mogę życzyć Tobie powodzenia, sam wszystkiego się uczyłem i uczę
nadal, ale ze względu na to ze jestem uparty to dochodzę do rożnych rozwiązań.
Duzo czytam proboje, czasami jedna sciezke z aranzacja sprawdzam pod katem 500 ustawień i okazuje się ze znajduje to czego chce.
Tobie też to polecam.

Tworzenie muzyki to wbrew pozorom nie łatwy chleb. Ale dla mnie bardzo przyjemny. Nie łatwy w kontekście ambitnej muzyki elektronicznej a nie takiego gówna jaki grają w telewizji, czy na składankach i radiu np. esce.
Bo ten shit to tworzy się wyjątkowo szybko i łatwo.

A muzykę ambitną która ma edukować i wyznaczać nowe obszary (w moim przypadku Trance) tworzy się zdecydowanie długo i z pomocą weny, inspiracji życiem.
Np. kiedy nie mogę czegoś zrobić znaleźć kończę pracę nie męczę się.
Robię przerwę godzinę czy kilka godzin a czasami nawet dni i mam pomysł, prawie rozwiązanie, albo też staram się czymś swój umysł zainspirować więc jadę do lasu, podziwiam zachód słońca i uwierz mi po takiej inspiracji i zachwyceniem przyrodą odnajduję rzeczy o których wcześniej nie miałem pojęcia.
Nowe plany, dźwięki melodie ! Nie wiem może nie na wszystkich by to podziałało ale na mnie jak najbardziej.
Ale polecam ci tą wytrwałość bo to ona doprowadza mnie do tego co tak pięknie nazywa się kompozycją (utworem) stworzonym przeze mnie :)
Pozdrawiam
Po prostu ja....

Awatar użytkownika
hemisys
Posty: 203
Rejestracja: środa 25 cze 2008, 00:00

Re: Jak wzmocnić i rozłożyć efekt pogłosu?

Post autor: hemisys » czwartek 10 lip 2008, 16:33


mogę życzyć Tobie powodzenia, sam wszystkiego się uczyłem i uczę
nadal, ale ze względu na to ze jestem uparty to dochodzę do rożnych rozwiązań.
Duzo czytam proboje, czasami jedna sciezke z aranzacja sprawdzam pod katem 500 ustawień i okazuje się ze znajduje to czego chce.
Tobie też to polecam.

Tworzenie muzyki to wbrew pozorom nie łatwy chleb. Ale dla mnie bardzo przyjemny. Nie łatwy w kontekście ambitnej muzyki elektronicznej a nie takiego gówna jaki grają w telewizji, czy na składankach i radiu np. esce.
Bo ten shit to tworzy się wyjątkowo szybko i łatwo.

A muzykę ambitną która ma edukować i wyznaczać nowe obszary (w moim przypadku Trance) tworzy się zdecydowanie długo i z pomocą weny, inspiracji życiem.
Np. kiedy nie mogę czegoś zrobić znaleźć kończę pracę nie męczę się.
Robię przerwę godzinę czy kilka godzin a czasami nawet dni i mam pomysł, prawie rozwiązanie, albo też staram się czymś swój umysł zainspirować więc jadę do lasu, podziwiam zachód słońca i uwierz mi po takiej inspiracji i zachwyceniem przyrodą odnajduję rzeczy o których wcześniej nie miałem pojęcia.
Nowe plany, dźwięki melodie ! Nie wiem może nie na wszystkich by to podziałało ale na mnie jak najbardziej.
Ale polecam ci tą wytrwałość bo to ona doprowadza mnie do tego co tak pięknie nazywa się kompozycją (utworem) stworzonym przeze mnie :)
Pozdrawiam...
**********************
dzieki za slowa otuchy:) co to sa proboje?

Awatar użytkownika
inlovewiththedj
Posty: 68
Rejestracja: środa 19 mar 2008, 00:00

Re: Jak wzmocnić i rozłożyć efekt pogłosu?

Post autor: inlovewiththedj » czwartek 10 lip 2008, 17:20


dzieki za slowa otuchy:) co to sa proboje?...
**********************
chodzi o próbowanie, sprawdzanie wielu rzeczy pod różnym kątem.
Np jedna aranżację pod kaem kilku wtyczek, czy kilkudziesięciu czy nawet kilkuset ustawień (patchy) w syntezatorze.
Dzięki temu znajduję swoje indywidualne barwy, dźwięki.
Powodzenia
Po prostu ja....

Awatar użytkownika
hemisys
Posty: 203
Rejestracja: środa 25 cze 2008, 00:00

Re: Jak wzmocnić i rozłożyć efekt pogłosu?

Post autor: hemisys » czwartek 10 lip 2008, 17:38

...
dzieki za slowa otuchy:) co to sa proboje?...
**********************
chodzi o próbowanie, sprawdzanie wielu rzeczy pod różnym kątem.
Np jedna aranżację pod kaem kilku wtyczek, czy kilkudziesięciu czy nawet kilkuset ustawień (patchy) w syntezatorze.
Dzięki temu znajduję swoje indywidualne barwy, dźwięki.
Powodzenia...
**********************
hahaha:) no tak "brak przecinka" mnie zmylil:) a co czytasz sa jakies materialy na moj etap-ksiazki cokolwiek?

Awatar użytkownika
inlovewiththedj
Posty: 68
Rejestracja: środa 19 mar 2008, 00:00

Re: Jak wzmocnić i rozłożyć efekt pogłosu?

Post autor: inlovewiththedj » czwartek 10 lip 2008, 17:47

**********************
hahaha:) no tak "brak przecinka" mnie zmylil:) a co czytasz sa jakies materialy na moj etap-ksiazki cokolwiek?...
**********************

być może są nie wiem.
Tak jak mówię wszystkiego sam próbuje i z wrodzonej ciekawości
czytam strony o muzyce klubowej i sprzęcie itp.
Jak coś nie wiem to pytam czasami na forach, mimo wszystko wymiana doświadczeń to podstawa.
Ale najważniejsze to siedzieć i próbować. Wiele godzin na to potrzeba ale zobacz, tylko wytrwali osiągają szczyty. Niech Tiesto ATB czy Armin będą dla Ciebie wzorem do naśladowania.
Pozdrawiam
Po prostu ja....

ODPOWIEDZ