Marshall Valvestate VS 100 - bardziej mięsiste brzmienie?

Kruczki i sztuczki. Podziel się swoją wiedzą tajemną.
Awatar użytkownika
Liftlitr
Posty: 178
Rejestracja: czwartek 21 kwie 2005, 00:00

Marshall Valvestate VS 100 - bardziej mięsiste brzmienie?

Post autor: Liftlitr » środa 30 lip 2008, 13:43

Witam.
Mam kombo Marshall – Valvestate VS 100, jego preamp posiada jedną lampę, nie wiem czy dobrze kombinuję i czy w ogóle ma to sens, a konkretnie chciałem podpiąć gdzieś w linię brzmienia preamp Behringera MIC100. Jeśli może polepszyć to brzmienie, gdzie go mogę wpiąć na torze dźwięku ?
Z góry dziękuję i pozdrawiam

minimax
Posty: 199
Rejestracja: czwartek 28 cze 2007, 00:00

Re: Marshall Valvestate VS 100 - bardziej mięsiste brzmienie?

Post autor: minimax » środa 30 lip 2008, 13:54

1) MIC100 przyda Ci się jeśli będziesz nagrywał paczkę przez mikrofon.

2) Maaaało komu (a wielu już próbowało) udaje się uzyskać fajny sound z pieca tranzystorowego - a taki właśnie jest, niestety VS.
[b][url=http://jurekmuszynski.com]jurekmuszynski.com[/url][/b]

Awatar użytkownika
Liftlitr
Posty: 178
Rejestracja: czwartek 21 kwie 2005, 00:00

Re: Marshall Valvestate VS 100 - bardziej mięsiste brzmienie?

Post autor: Liftlitr » środa 30 lip 2008, 14:23

...1) MIC100 przyda Ci się jeśli będziesz nagrywał paczkę przez mikrofon.

2) Maaaało komu (a wielu już próbowało) udaje się uzyskać fajny sound z pieca tranzystorowego - a taki właśnie jest, niestety VS.
...
**********************
Akurat jeśli nagrywam paczkę przez mikrofon to podpinam go do interfejsu, który ma dynamikę 24-bit/192kHz więc tu chyba nie ma sensu przepuszczać sygnału przez szumiący preamp MIC100

cezex
Posty: 228
Rejestracja: wtorek 31 maja 2005, 00:00

Re: Marshall Valvestate VS 100 - bardziej mięsiste brzmienie?

Post autor: cezex » środa 30 lip 2008, 14:54

2) Maaaało komu (a wielu już próbowało) udaje się uzyskać fajny sound z pieca tranzystorowego - a taki właśnie jest, niestety VS.
...
**********************
Czyli komuś się udało, tak?

Awatar użytkownika
smiechu
Posty: 599
Rejestracja: środa 30 kwie 2008, 00:00

Re: Marshall Valvestate VS 100 - bardziej mięsiste brzmienie?

Post autor: smiechu » środa 30 lip 2008, 16:24

Akurat jeśli nagrywam paczkę przez mikrofon to podpinam go do interfejsu, który ma dynamikę 24-bit/192kHz więc tu chyba nie ma sensu przepuszczać sygnału przez szumiący preamp MIC100...
*****************************
Ale krecisz
To co nazwales dynamika, nazywa sie rozdzielczoscia bitowa i czestotliwoscia probkowania... dynamika to cos troche innego...

A wiec... po pierwsze VS100 to nie jest zadne cudo, a ta lampa na preampie to w sumie tak dla picu... moze troszke zmiekcza brzmienie, ale rownie dobrze mozna ta lampe wyrzucic a piec bedzie nadal dzialal (na necie sa shematy jak trzeba kabelki...)
To samo w sumie tyczy sie MIC100...

Dalej... ustawienie mikrofonu wzgledem glosnika jest tu decydujace... do miesistych brzmien tak naprawde zazwyczaj jeden mikrofon nie wystarczy...
Sprobuj od umieszczenia mikrofonu w osi glosnika przy samym grilu... na piecu ustaw eq, contur czy co tam jest na 0 , lub w pozycje neutralna... gain na 1/3... nagraj... dokladnie posluchaj, zastanow sie co ci nie pasuje, i zacznij krecic na piecu... jesli nie znajdziesz zadowalajacego brzmienia, przestaw mikrofon w kolejna pozycje, czyli odchyl go od delikatnie od osi glosnika i delikatnie przesun w bok... piec znowu na 0...
I tak do skutku...

Po drugie... nie kluc sie z bardziej doswaidczonymi kolegami... jesli ktos ci pisze ze powinienes wpiac mikrofon w preamp i dopiero potem w karte to tak zrob... mikrofon zawsze musi wspolpracowac z preampem aby mozna bylo wydobyc jego walory... a co do szumow, to zapewniam Cie ze szumy z twojego pieca znacznie przewyzsza te z MIC100...

Po trzecie, zdubluj partie gitar... tzn. nagraj ta sama partie 2 razy a nastepnie umiesc je po przeciwnych stronach panoramy...

I odpusc sobie pomysl z wpinaniem MIC100, to na prawde w niczym nie pomoze...

Awatar użytkownika
Tasiorowski
Posty: 543
Rejestracja: poniedziałek 03 gru 2007, 00:00

Re: Marshall Valvestate VS 100 - bardziej mięsiste brzmienie?

Post autor: Tasiorowski » środa 30 lip 2008, 17:29

Ja bym chciał jeszcze dodać, że na piecu tranzystorowym DA SIĘ osiągnąć fajne brzmienie, tylko to zależy do czego. Może i do jakiegoś grind-coru nie podpasuje, ale do czystych - ładnych, przestrzennych i spogłosowanych brzmień jak najbardziej. Ponadto na programach typu Amplitube lub GUITAR RIG równierz DA SIĘ fajne brzmienie uzyskać. Ja wychodzę z założenia że jeśli ktoś tych programów nie potrafi ustawić tak, żeby porządnie brzmiały ( nie nie, nie chodzi mi tutaj o proste włączenie pierwszego presetu i rozłożenie rąk że słabo brzmi ) tym bardziej nie uzyska fajnego brzmienia na wzmacniaczu i mikrofonie. Kombinacji ustawienia pokręteł wzmacniacza i mikrofonu względem kolumny jest tak wiele, jak układów 6 liczb w totku. Naprawdę bawią mnie Ci, którzy twierdzą że rzucenie mikrofonu przed kolumnę i ustawienie gałek w 5 minut " tak jak było na próbie" da lepsze efekty od porządnie ustawionego w/w programu. Moja rada dla kolegi - ustaw piec jak najlepiej będziesz potrafił, ale nagrywając puść sobie jednocześnie sygnał z linii, z jakiegoś di-boxa. Następnie sygnał z linii przepuśc przez amplituba i zmiksuj z sygnałem z pieca. Dobieraj proporcje, korekcje w zależności. Poinno być dobrze
Mocny Pecet + Laptop, Presonus FIRESTUDIO + DIGIMAX FS, TC M One XL, TC HELICON VIOCEWORKS, ALESIS 3630, MXL 2006 + 770, SE 3 Stereo Pair, Sontronics SIGMA, Shure SM 57, 81, Audio-Technica - ATM 650 x 3, ATM 250 DE, ATM 450, APS AEON, E-MU PM 5, AKG 141

Awatar użytkownika
Liftlitr
Posty: 178
Rejestracja: czwartek 21 kwie 2005, 00:00

Re: Marshall Valvestate VS 100 - bardziej mięsiste brzmienie?

Post autor: Liftlitr » środa 30 lip 2008, 21:07

Ale krecisz
...
**********************
…a gdyby tak w każdej szkole i na uczelni był obowiązkowy przedmiot „Realizacja Dźwięku” to forum nie było by potrzebne tym, którzy mimo swego fachu chcą się czegoś nauczyć, więc nie mówcie mi, że „Ale kręcę” :D

Awatar użytkownika
a
Posty: 380
Rejestracja: piątek 08 paź 2004, 00:00
Kontakt:

Re: Marshall Valvestate VS 100 - bardziej mięsiste brzmienie?

Post autor: a » środa 30 lip 2008, 22:37

Kostkę sobie dobra wepnij przed wzmacniaczem. np. Fulltone OCD, coś z Tech-21 itp to będziesz miał mięsiste brzmienie :). Uruchamianie na końcu wtyczek to ostateczność. Jak mięsko wyjdzie z pieca i dobrze dobry mic ustawisz to powinno zagrać nawet z VS100.
http://www.superstereo.pl

Awatar użytkownika
preceli
Posty: 2452
Rejestracja: poniedziałek 06 gru 2004, 00:00

Re: Marshall Valvestate VS 100 - bardziej mięsiste brzmienie?

Post autor: preceli » czwartek 31 lip 2008, 00:24

…a gdyby tak w każdej szkole i na uczelni był obowiązkowy przedmiot „Realizacja Dźwięku” to forum nie było by potrzebne tym, którzy mimo swego fachu chcą się czegoś nauczyć, więc nie mówcie mi, że „Ale kręcę” :D...

Akurat tu nikt tego nie wymaga, oprócz jednego: czytania EiS! Zapomniałeś chyba na jakim forum (jakiego magazynu) postujesz.
[addsig]
Wiedza zawsze ileś tam kosztuje, głupoty i niewiedzy nie da się oszacować.

konop_tnt
Posty: 109
Rejestracja: niedziela 03 lut 2008, 00:00
Kontakt:

Re: Marshall Valvestate VS 100 - bardziej mięsiste brzmienie?

Post autor: konop_tnt » czwartek 31 lip 2008, 09:11

Nie sądzę, żeby wpięcie tego preampu Behringera strasznie pomogł. Najszybciej pomoże jakiś sans-amp (jeśli chodzi Ci o przester) lub jakaś wtyczka.

Do domowego nagrywania, często lepsze efekty uzyskasz z P.O.D 2.0 niż z nawet z przyzwoitego pieca nagranego na pałę.

ODPOWIEDZ