efekt przyjemnie drżącego dźwięku

Kruczki i sztuczki. Podziel się swoją wiedzą tajemną.
Awatar użytkownika
Yayaya
Posty: 196
Rejestracja: niedziela 10 wrz 2006, 00:00

efekt przyjemnie drżącego dźwięku

Post autor: Yayaya » poniedziałek 27 paź 2008, 00:23

ktoś z Was zna jakąś wtyczkę vst (najlepiej darmową), która powoduje, żę dźwięk przyjemnie drży? coś jakby tremolo,ale takie bardzo szybkie jak nikt nie potrafi wskazać konkretnego rozwiązania, to może chociaż jakaś wskazówka, co to za typ efektu czy coś?

Awatar użytkownika
Kubańczyk
Posty: 342
Rejestracja: piątek 08 cze 2007, 00:00

Re: efekt przyjemnie drżącego dźwięku

Post autor: Kubańczyk » poniedziałek 27 paź 2008, 09:50

Może ring modulation, albo filtr z parametrem freq sterowanym lfo.
Lubię: klawisze, samplery, realizację, programowanie, DIY. Muzyka dub i okolice.

Awatar użytkownika
mirt
Posty: 41
Rejestracja: wtorek 26 gru 2006, 00:00

Re: efekt przyjemnie drżącego dźwięku

Post autor: mirt » poniedziałek 27 paź 2008, 13:23

to może być tremolo, lub jakiś inny efekt modulacyjny - vibrato, chorus, kwestia zakresu częstotliwości lfo. ja jestem w pełni analogowo-hardwareowy, więc trudno mi polecić jakiś vst ale można próbować przepuścić sygnał przez jakiś syntezator z szybkim lfo albo nawet oscylatorem modulujacym vca.

Awatar użytkownika
PoTinA
Posty: 92
Rejestracja: czwartek 25 wrz 2003, 00:00

Re: efekt przyjemnie drżącego dźwięku

Post autor: PoTinA » poniedziałek 27 paź 2008, 13:36

...ktoś z Was zna jakąś wtyczkę vst (najlepiej darmową), która powoduje, żę dźwięk przyjemnie drży? coś jakby tremolo,ale takie bardzo szybkie jak nikt nie potrafi wskazać konkretnego rozwiązania, to może chociaż jakaś wskazówka, co to za typ efektu czy coś? ...
**********************
Ja taki efekt uzyskuje na samplerze NN19 lub NN-XT w programie REASON tzn.
Jest tam właśnie filtr LFO i tam ustawiam PAN, gałka AMOUNT max w prawo, RATE max w prawo, i właczam przuycisk SYNC i jest efekt drżenia.

Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ