Waldorf Blofeld - jak wgrać barwy z modeli Q?

Kruczki i sztuczki. Podziel się swoją wiedzą tajemną.
Awatar użytkownika
PiotrK
Posty: 1517
Rejestracja: czwartek 14 mar 2002, 00:00

Re: Waldorf Blofeld - jak wgrać barwy z modeli Q?

Post autor: PiotrK » środa 07 sty 2009, 23:27

Post został usunięty.
Ostatnio zmieniony piątek 01 lut 2019, 03:58 przez PiotrK, łącznie zmieniany 1 raz.
[Użytkownik usunął konto]

Redakcja
Posty: 1410
Rejestracja: środa 23 sty 2002, 00:00

Re: Waldorf Blofeld - jak wgrać barwy z modeli Q?

Post autor: Redakcja » środa 07 sty 2009, 23:39

..ehhhh, to może jednak ktoś mi to skonwertuje :(, bo nie widzi mi się reinstal systemu kiedy wszystko inne śmiga cacy...

Spokojnie, wszak zapodałeś całkiem spory materiał
Przy tym wszystkim niepotrzebnie go sobie kopiowałeś, wszak wystarczyło raptem tylko podać co Ci jest potrzebne z ogólnodostępnej stronki (:-( ) Waldorfni.
[addsig]
Wojciech Chabinka - sekretarz redakcji EiS

Redakcja
Posty: 1410
Rejestracja: środa 23 sty 2002, 00:00

Re: Waldorf Blofeld - jak wgrać barwy z modeli Q?

Post autor: Redakcja » czwartek 08 sty 2009, 00:05

...Tylko, jak słusznie sugeruje Redakcja, Ty masz teraz pliki .mid o zmienionym rozszerzeniu, a nie czyste .syx...

Sęk w tym Piotrze, iż program SYStoTXT (choć czyta tylko pliki z rozszerzeniem .syx) ma w sobie także "zaszyty" algorytm, który automatycznie skonwertuje także do .txt ciąg SysEx zawarty w formacie MIDIFile (.mid). Czyli wystarczy tylko mu dać do strawienia pliczek z rozszerzeniem .syx a on zawsze wypluje owego SysEx'a w postaci .txt, nawet ze wspomnianego formatu .mid.
Jednym zdaniem: jeśli mamy mida zmieniamy rozszerzenie na .syx i każemy mu go łyknąć. Jeśli mamy "czysty" plik .syx to nic nie robimy z rozszerzeniem tylko podajemy mu go wprost do konwersji na .txt.
[addsig]
Wojciech Chabinka - sekretarz redakcji EiS

Awatar użytkownika
preceli
Posty: 2452
Rejestracja: poniedziałek 06 gru 2004, 00:00

Re: Waldorf Blofeld - jak wgrać barwy z modeli Q?

Post autor: preceli » czwartek 08 sty 2009, 16:20

...Jednym zdaniem: jeśli mamy mida zmieniamy rozszerzenie na .syx i każemy mu go łyknąć. Jeśli mamy "czysty" plik .syx to nic nie robimy z rozszerzeniem tylko podajemy mu go wprost do konwersji na .txt...

Chwilka, przecież taki Bome's SendSX wyciągnie ciąg SysEx'u także i z mida. W czym więc problem?
[addsig]
Wiedza zawsze ileś tam kosztuje, głupoty i niewiedzy nie da się oszacować.

Redakcja
Posty: 1410
Rejestracja: środa 23 sty 2002, 00:00

Re: Waldorf Blofeld - jak wgrać barwy z modeli Q?

Post autor: Redakcja » czwartek 08 sty 2009, 17:07

..Chwilka, przecież taki Bome's SendSX wyciągnie ciąg SysEx'u także i z mida. W czym więc problem?...

Dobre pytanie.
Otóż problemem jest tu to, iż z takiego pliku (po ekstrakcji do *.txt) już dalej nie skorzystasz . Wspomniany loader (blofeld sysex loader) po prostu go nie zrozumie.
Oba programy (SYStoTXT i blofeld sysex loader) pracują prawidłowo tylko w ścisłym duecie .
[addsig]
Wojciech Chabinka - sekretarz redakcji EiS

timerus
Posty: 45
Rejestracja: piątek 12 wrz 2008, 00:00

Re: Waldorf Blofeld - jak wgrać barwy z modeli Q?

Post autor: timerus » sobota 17 sty 2009, 10:53

przydalby sie jakis skrypt, aby przekonwertowac caly bank, chyba, ze ktos z Was ma jakis patent, aby zrobic to szybciej niz plik po pliku ?

Redakcja
Posty: 1410
Rejestracja: środa 23 sty 2002, 00:00

Re: Waldorf Blofeld - jak wgrać barwy z modeli Q?

Post autor: Redakcja » sobota 17 sty 2009, 13:13

...przydalby sie jakis skrypt, aby przekonwertowac caly bank, chyba, ze ktos z Was ma jakis patent, aby zrobic to szybciej niz plik po pliku ?...



Ciężka sprawa, żaden ze wspomnianych programów nie pracuje w trybie wsadowym.

Osobiście widziałbym inne, pewnie najszybsze rozwiązanie tego problemu - po prostu wystosować prośbę do Kotró László Lehel, rumuńskiego twórcy najlepszego obecnie na rynku darmowego edytora Blofelda (Waldorf Blofeld editor 1.04d), a ostatnio też i DSI Mopho o zaimplementowanie do swego programu importu banków i programów bezpośrednio z owych (jak dla mnie niezrozumiale "umiłowanych" przez innych userów instrumentów Waldorfa) plików *.mid. Nie sądzę przy tym, iż będzie to dla niego jakimś szczególnym wyzwaniem .
[addsig]
Wojciech Chabinka - sekretarz redakcji EiS

kaziorkaski
Posty: 106
Rejestracja: poniedziałek 28 kwie 2008, 00:00

Re: Waldorf Blofeld - jak wgrać barwy z modeli Q?

Post autor: kaziorkaski » sobota 31 sty 2009, 09:19

Pojawia sie u mnie takowy problem:
Otóż cala konwersja pliku .mid na .syx, a potem na .txt przebiega bez najmniejszych zakłóceń. Podobnie ładowanie do Blofelda na pierwszy rzut oka nie powinno budzić zastrzeżeń, a jednak.
Pobrałem barwy z oficjalnej strony
Waldorfa , jak wspomniałem konwersja przebiega normalnie, ale najczęściej po załadowaniu do Blofelda, gra jeden oscylator, bądź w ogóle, prócz nazwy nic więcej nie dzieje się, wszystkie oscylatory na OFF.
Pomyślałem, że to może moja nadgorliwość, że koniecznie chciałem od razu w blofeld sysex loaderze ustawiać kategorię, więc zaprzestałem, bez zmian. Ciekawe prawda?!
[addsig]
www.muzyka-pomojemu.blogspot.com

kaziorkaski
Posty: 106
Rejestracja: poniedziałek 28 kwie 2008, 00:00

Re: Waldorf Blofeld - jak wgrać barwy z modeli Q?

Post autor: kaziorkaski » sobota 31 sty 2009, 10:28

Pliki wykorzystywane przeze mnie są TU. Są tam katalogi z .syx, .txt, oraz konwerter i loader.
www.muzyka-pomojemu.blogspot.com

Redakcja
Posty: 1410
Rejestracja: środa 23 sty 2002, 00:00

Re: Waldorf Blofeld - jak wgrać barwy z modeli Q?

Post autor: Redakcja » poniedziałek 01 cze 2009, 13:26

Na serwisie jednego z użytkowników forum electro-music.com (warto tam zajrzeć choć raz na jakiś czas) w dziale Synth Stuff -> Waldorf Blofeld Patch Repository można zamieszczać swoje barwy oraz korzystać z już zamieszczonych. Aby ściągnąć brzmienia lub też wysłać swoje należy wcześniej się zarejestrować.
Miejmy nadzieję, że zamysł wypali i interes się rozkręci
[addsig]
Wojciech Chabinka - sekretarz redakcji EiS

ODPOWIEDZ