Waldorf Blofeld - jak wgrać barwy z modeli Q?

Kruczki i sztuczki. Podziel się swoją wiedzą tajemną.
Redakcja
Posty: 1410
Rejestracja: środa 23 sty 2002, 00:00

Waldorf Blofeld - jak wgrać barwy z modeli Q?

Post autor: Redakcja » wtorek 06 sty 2009, 17:33

No właśnie.

Przyznam szczerze, iż zdecydowałem się założyć ten topic na naszym forum głównie dlatego, iż na wspomniany w jego tytule temat krąży po świecie tyleż pewnie słów prawdy, co i wierutnych banialuk. Tu przyznam z całą odpowiedzialnością za swe słowa, iż za cały ten stan odpowiedzialna jest właśnie (moim skromnym zdaniem) głównie firma Waldorf. Bo jaki to niby problem postawić na swym serwisie choćby mały dział FAQ na którym znalazłoby się trochę podpowiedzi? O forum (sam jako użytkownik ich produktów) nawet nie chcę już marzyć, zaś ichniejszą listę dyskusyjną uważam wręcz za archaiczną porażkę .



Do rzeczy

Choć, jak pewnie wielu już dawno zauważyło, strukturalnie microQ i Blofeld to niemalże bliźniacze instrumenty, to jednak nie takie same! I to w wielu aspektach, wystarczy choćby z grubsza porównać ich specyfikacje. I dlatego też choćby nie wiem jak chcieć, to nie da się wgrać w prosty sposób "barw" z jednego do drugiego. Piszę tu o wgrywaniu "barw", choć oczywiście chodzi jedynie o transfer parametrów je opisujących.



Czy jednak się da?

Otóż odpowiem tak: choć troszkę naokoło, to dzięki dobrym ludziom jak najbardziej jest to obecnie możliwe .



Potrzebne oprogramowanie

Wchodzimy na serwis jemap, klikamy na zakładkę blofeld sysex loader i pobieramy dwa programy: SYStoTXT.exe oraz blofeld sysex loader:

- SYStoTXT jest programem który konwertuje do postaci *.txt zarówno pliki *.mid z zaszytym w ich wnętrzu ciągiem SysEx (tu wcześniej należy brutalnie zmienić ich rozszerzenia z *.mid na *.syx) jak również standardowe pliki *.syx. Uwaga!: dla prawidłowej pracy program wymaga instalacji platformy NET Framework z Service Pack 1;

- blofeld sysex loader to program który ze wspomnianych plików tekstowych pobierze niezbędne dane i wyśle je do naszego Blofelda. Niestety owy loader na dzień dzisiejszy ma jednak dwie wady:

1.) czasem należy dwukrotnie zainicjować funkcję "Store sound to:" (bo za pierwszym razem potrafi wysłać bzdury, które na szczęście nasz Blofeld "radośnie" wyrzuca już na swym wejściu w kosmos);

2.) na razie należy raczej zapomnieć, iż za jego pomocą uda nam się przypisać naszej barwie odpowiednią kategorię za pomocą gałki Category.



Skąd brzmienia?

Brzmień dla Waldorf microQ znajdziecie w sieci mnóstwo. Głównie jednak w postaci plików MIDI File (zupełnie jakby było jakimś problemem posłużyć się doskonałym Sysex Transmiter 1.2.2 ). Można np. wejść na serwis Waldorf Music micro_q/sounds/user i ściągnąć sobie brzmienia (uwaga: tylko te dla trybu single gdyż światy multi dla Blofelda a microQ to zupełnie dwie różne bajki).



Jak to zrobić?

Banalnie:

- ściagamy brzmienia (i ew. zmieniamy rozszerzenia);

- odpalamy program SYStoTXT i robimy konwersję do plików tekstowych;

- odpalamy Blofelda;

- odpalamy program blofeld sysex loader, ładujemy wybrany plik tekstowy i wysyłamy w odpowiednie miejsce (bank, program) do naszego Blofelda;

- w samym Blofeldzie ew. poprawiamy co nieco, w tym kategorię i powtórnie zapisujemy to w jego pamięci.



Ot i wszystko w temacie, a przynajmniej na razie .



P.S.

Przy okazji: jeśli ktoś szuka absolutnie niezawodnego monitora zdarzeń MIDI to nie znajdzie nic lepszego, prostszego i tańszego ;-) od zaszytego w znanym już chyba wielu z Was programie Extreme Midi Mixer.
Proszę uwierzyć, naprawdę wiem co piszę.
[addsig]
Wojciech Chabinka - sekretarz redakcji EiS

timerus
Posty: 45
Rejestracja: piątek 12 wrz 2008, 00:00

Re: Waldorf Blofeld - jak wgrać barwy z modeli Q?

Post autor: timerus » wtorek 06 sty 2009, 22:48

thanx... działa testowalem brzmienia z microQ oraz Q+, z Q takze chodza wg opisu autora

Awatar użytkownika
midishiner
Posty: 341
Rejestracja: czwartek 29 mar 2007, 00:00

Re: Waldorf Blofeld - jak wgrać barwy z modeli Q?

Post autor: midishiner » środa 07 sty 2009, 13:26

Nie no to teraz jesteśmy w raju;):)

Sciągnałem sobie masę genialnych brzmień. Dla wszystkich którzy chcą szybko i sprawnie zmienić 200 midów na syx-y polecam ten mały, prosty i niezwykle skuteczny free - programik

pozdrawiam
Lucas May On Tour
5-21.V.2009

Awatar użytkownika
midishiner
Posty: 341
Rejestracja: czwartek 29 mar 2007, 00:00

Re: Waldorf Blofeld - jak wgrać barwy z modeli Q?

Post autor: midishiner » środa 07 sty 2009, 13:52

Kurcze, jednak znowu jest problem. Sciągnalem sobie ze strony MS tego NET FRAMEWORK 1.1 SP 1, zainstalowałem, zrobilem restart i midi to syx oczywiście się odpala, ale kiedy chce załadować syxa to wyskakuje mi błąd od NEt Frameworka o treści:



See the end of this message for details on invoking

just-in-time (JIT) debugging instead of this dialog box.



************** Exception Text **************

System.MissingMethodException: Method not found: 'System.String System.Windows.Forms.OpenFileDialog.get_SafeFileName()'.

at WindowsApplication1.SYXtoTXT.OpenFileDialog1_FileOk(Object sender, CancelEventArgs e)....
Lucas May On Tour
5-21.V.2009

Awatar użytkownika
midishiner
Posty: 341
Rejestracja: czwartek 29 mar 2007, 00:00

Re: Waldorf Blofeld - jak wgrać barwy z modeli Q?

Post autor: midishiner » środa 07 sty 2009, 14:57

A właściwie to mialbym prośbę tutaj znajdują się wszystkie brzmionka dla q, microq jakie znalazłem póki cow sieci i zamieniłem do postaci syx. Bardzo bym prosił aby ktoś u kogo sys to txt działa zamienił mi je na postać txt i podesłał linka bądź na polucjanci1@o2.pl. Będę ogromnie wdzięczny, bo aż gryzę zęby że nie mogę jeszcze odpalić tych brzmień. pozdrawiam
Lucas May On Tour
5-21.V.2009

Redakcja
Posty: 1410
Rejestracja: środa 23 sty 2002, 00:00

Re: Waldorf Blofeld - jak wgrać barwy z modeli Q?

Post autor: Redakcja » środa 07 sty 2009, 18:54

...Sciągnalem sobie ze strony MS tego NET FRAMEWORK 1.1 SP 1...

,,,próbowałem też z innym Frameworkiem i też lipa. Może ktoś poda linka do działającej łatki??



Popełniłeś niesamowity błąd.

W prawidłowo aktualizowanym systemie Win wchodząc w "Pomoc i obsługa techniczna -> Bądź na bieżąco dzięki ..." system sam, niemal za rączkę poprowadziłby Cię do instalacji, a dalej do aktualizacji owej platformy. O ile znam realia żadna łatka teraz nic Ci nie da, jedynym ratunkiem jest support z/od "Microcośtam" lub reinstalka systemu i postawienie wszystkiego tak, jak się należy.
[addsig]
Wojciech Chabinka - sekretarz redakcji EiS

Redakcja
Posty: 1410
Rejestracja: środa 23 sty 2002, 00:00

Re: Waldorf Blofeld - jak wgrać barwy z modeli Q?

Post autor: Redakcja » środa 07 sty 2009, 19:32

...Dla wszystkich którzy chcą szybko i sprawnie zmienić 200 midów na syx-y polecam ten mały, prosty i niezwykle skuteczny free - programik...



Piotr jest fajnym programistą, niemniej jednak warto też zajrzeć na serwis Total Commander Polska i zaciągnąć owy program.

Po jego instalacji i odpaleniu zaznaczamy spacją interesujące nas pliki (*.mid) i robimy proste F6. W "wyskoczonym okienku" zamiast *\* wpisujemy *\syx i zaliczamy Enter.

Ot i wszystko

Przy tym wszystkim TC przyda Wam się jeszcze nieraz, i to znacznie "bardziej" i częściej niż cokolwiek podobnego .
[addsig]
Wojciech Chabinka - sekretarz redakcji EiS

Awatar użytkownika
midishiner
Posty: 341
Rejestracja: czwartek 29 mar 2007, 00:00

Re: Waldorf Blofeld - jak wgrać barwy z modeli Q?

Post autor: midishiner » środa 07 sty 2009, 22:42

Tak też można jasne.

Ehh Skoro namieszałem u siebie z tym frameworkiem to ponowię swoją prośbę, czy ktoś mogłby te barwy ktore podesłałem wymienić na txt, panie Wojtku a może istnieje inny programik który zamienia sysexy na txt..

może idzie to jakoś obejść ;)

będę wdzięczny
Lucas May On Tour
5-21.V.2009

Redakcja
Posty: 1410
Rejestracja: środa 23 sty 2002, 00:00

Re: Waldorf Blofeld - jak wgrać barwy z modeli Q?

Post autor: Redakcja » środa 07 sty 2009, 23:16

...może idzie to jakoś obejść ;)...



Idzie obejść! (sprawdzone), ale pomijając całkiem sporą, niezbędną tu dawkę specwiedzy, trzeba posłużyć się także programami, które mają możliwość zaimportowania pliku MIDI File i przeedytowania zawartego w nich komunikatu SysEx. Czyli z obecnie popularnych na naszym rynku w grę wchodzą głównie w pełnych wersjach Cubase i Sonar. A ile rzeczone sobie kosztują każdy z tu zgromadzonych pewnie już aż nadto doskonale wie .

Uprzedzam pytania: Reaper wprost jeszcze sobie z tym nie radzi.
[addsig]
Wojciech Chabinka - sekretarz redakcji EiS

Awatar użytkownika
midishiner
Posty: 341
Rejestracja: czwartek 29 mar 2007, 00:00

Re: Waldorf Blofeld - jak wgrać barwy z modeli Q?

Post autor: midishiner » środa 07 sty 2009, 23:26

......może idzie to jakoś obejść ;)...



Idzie obejść! (sprawdzone), ale pomijając całkiem sporą, niezbędną tu dawkę specwiedzy, trzeba posłużyć się także programami, które mają możliwość zaimportowania pliku MIDI File i przeedytowania zawartego w nich komunikatu SysEx. Czyli z obecnie popularnych na naszym rynku w grę wchodzą głównie w pełnych wersjach Cubase i Sonar. A ile rzeczone sobie kosztują każdy z tu zgromadzonych pewnie już aż nadto doskonale wie .

Uprzedzam pytania: Reaper wprost jeszcze sobie z tym nie radzi.
...
**********************
ehhhh, to może jednak ktoś mi to skonwertuje :(, bo nie widzi mi się reinstal systemu kiedy wszystko inne śmiga cacy
Lucas May On Tour
5-21.V.2009

ODPOWIEDZ