Przetworniki Lucid

Kruczki i sztuczki. Podziel się swoją wiedzą tajemną.
Pająk
Posty: 175
Rejestracja: wtorek 01 maja 2007, 00:00

Przetworniki Lucid

Post autor: Pająk » środa 07 sty 2009, 23:28

Czy ktoś pracuje z was na przetwornikach Lucid? Czhodzi mi o 8-mio kanałowe.
Prosze o opinie i porównania do Apogee i Mytek
Dzięki

Davi
Posty: 442
Rejestracja: wtorek 05 kwie 2005, 00:00

Re: Przetworniki Lucid

Post autor: Davi » czwartek 08 sty 2009, 14:18

mam Lucid 8824, jak wiadomo to nieco starszy przetwornik, aczkolwiek nadal cenny ! Przetwornik nie jest tak ważny jak mikrofon, preampy i pomieszczenia, ale i u mnie przyszedł czas na inwestycje w lepsze przetwarzanie ACCA i nie żałuję. Z racji tego, że to starszy przetwornik masz szanse go wyrwać na ebay, allegro tez widzaiełm za całkiem nie tak kosmiczną sumę, ale warto, znam wiele konwerterów z kart Emu 1212m, RME HDSP, Multiface, Motu te ciut starsze, a także apogee rosette który ma mój kumpel z Rabki, powiem tak, za tą kase nie znajdziesz lepszego przetwornika, apogee żecz jasna mi sie bardziej ciut podoba n ucho, ale zauważ ile kosztuje nawet używka reosetta chodzby 2 kanałowa 200 ? :/ Jak nie Lucid 8824 to zwróć uwagę Apogee te starsze " różowy kolor " chyba 8000 ? niestety nie znam go :/ Reasumując, Lucid mój to czystość 3x , Emu 1212m np które tez mam obecnie wypada dużo brudniej..... nachalniej ! Pozdro.

Pająk
Posty: 175
Rejestracja: wtorek 01 maja 2007, 00:00

Re: Przetworniki Lucid

Post autor: Pająk » czwartek 08 sty 2009, 15:52

...mam Lucid 8824, jak wiadomo to nieco starszy przetwornik, aczkolwiek nadal cenny ! Przetwornik nie jest tak ważny jak mikrofon, preampy i pomieszczenia, ale i u mnie przyszedł czas na inwestycje w lepsze przetwarzanie ACCA i nie żałuję. Z racji tego, że to starszy przetwornik masz szanse go wyrwać na ebay, allegro tez widzaiełm za całkiem nie tak kosmiczną sumę, ale warto, znam wiele konwerterów z kart Emu 1212m, RME HDSP, Multiface, Motu te ciut starsze, a także apogee rosette który ma mój kumpel z Rabki, powiem tak, za tą kase nie znajdziesz lepszego przetwornika, apogee żecz jasna mi sie bardziej ciut podoba n ucho, ale zauważ ile kosztuje nawet używka reosetta chodzby 2 kanałowa 200 ? :/ Jak nie Lucid 8824 to zwróć uwagę Apogee te starsze " różowy kolor " chyba 8000 ? niestety nie znam go :/ Reasumując, Lucid mój to czystość 3x , Emu 1212m np które tez mam obecnie wypada dużo brudniej..... nachalniej ! Pozdro....
**********************
Zastanawiałem się właśnie nad tym z allegro 8824.
Mam Mytek 9624 Stereo, 8 przetworników w ISA 428 i jakiąś ósemke fostexa. Boje się wpakować w coś co cofnie mnie do tyłu!
Oczywiście preampy mam ok - Manley,Avalon,TlAudio niebieskie i ivory, Focusrite ISA itd. Karte mam HDSP9652.
Czy warto według Ciebie kupić ten 8824???

Davi
Posty: 442
Rejestracja: wtorek 05 kwie 2005, 00:00

Re: Przetworniki Lucid

Post autor: Davi » czwartek 08 sty 2009, 16:25


Zastanawiałem się właśnie nad tym z allegro 8824.
Mam Mytek 9624 Stereo, 8 przetworników w ISA 428 i jakiąś ósemke fostexa. Boje się wpakować w coś co cofnie mnie do tyłu!
Oczywiście preampy mam ok - Manley,Avalon,TlAudio niebieskie i ivory, Focusrite ISA itd. Karte mam HDSP9652.
Czy warto według Ciebie kupić ten 8824???...

.................................................................

Mytek robi bardzo dobre przetworniki, słyszałem raz myteka w akcji i wydawał się bardzo nie dosć, że czysty, to cieplutki ! nawet miałem wrażenie jakbym słyszał tylko to coś preampa, majka niż sam przetw to stąd pewnie to ciepło niektórzy twierdzą, że jest bezbarwny, że nic nie dodaje od siebie, mi się wydaje, że taki jest właśnie mój Lucid. 8824 to starsza konstrukcja, ty masz bardzo dobry sprzęt, nie wiem jaką sumą dysponujesz, ale jeśli szukasz czegoś lepszego od przetw. karty muz nawet RME i motu z wyższych pułek, to moim zdaniem warto go kupić, ale za cenę nie większa jak 2,5 tyś tu w Polsce ! 3 tyś w sumie też... ale pod warunkiem, że byłbym w pilnej potrzebie. Na ebay 2x ostatnio zostały sprzedane takie lucidy jak mój przy obecnym kursie $ za 2 tyś zł ! a jeszcze rok wcześniej za min 1000-1200 $ chodziły $ także chyba jest trend na pobywanie się tych lucidów na żecz jasna nowszych, Świat jest nieco szybszy jak Polska ze względu na zamożność, normalna więc kolej żeczy. Niestety mimo ceny okazjonalnej żadko je można spotkać... ja czekałem kilka miechów. No cóż, najlepiej jakbyś pewnie kupił Lynx Aurore , Mytek też obecnie najwyższa półka, apogee rosetta także, to moje zdanie. Niestety to są urządzenia drogie, W stosunku ceny do jakości najlepiej wypada Lynx Aurora. do twoich gratów w sam raz ale nie ma co przesadzać z przetw tymi naj, jeśli nie masz luznej sporej kasy. PS: Na pewno też wolę mojego lucida jako konwenter od tego montowanego jako opcja z wy Adat do Focusrite ISA 828 którego też bardzo chcę w końcu kiedyś mieć, ty masz 428 :D2x;d i więcej fajnych gracikó ale co się odwlecze to nie uciecze Powodzonka.

Pająk
Posty: 175
Rejestracja: wtorek 01 maja 2007, 00:00

Re: Przetworniki Lucid

Post autor: Pająk » czwartek 08 sty 2009, 17:44

Dzięki wielkie z odpowiedź.
Pracuje teraz troche nad akustyką studia,więc jest troche wydatków i nie specjalnie mam kase na przetwornik... Myślałem że to 3000 zł za lucid ada8824 to okazja i warto trochę zacisnąć pasa i kupić, żeby poprawić sound. Nie chce żeby przetwornik był węższym gardłem niż preamp...

ODPOWIEDZ