Izotope Ozone 4

Kruczki i sztuczki. Podziel się swoją wiedzą tajemną.
ace
Posty: 26
Rejestracja: środa 21 sty 2009, 00:00

Izotope Ozone 4

Post autor: ace » sobota 31 sty 2009, 19:07

Nowy Ozone, dostępny do pobrania:

Izotope Ozone 4


Awatar użytkownika
psysutra
Posty: 596
Rejestracja: czwartek 01 sty 2009, 00:00

Re: Izotope Ozone 4

Post autor: psysutra » sobota 31 sty 2009, 20:49

Trójka mi się spodobała pod względem możliwości, więc czwórką pewnie też się zainteresuję ;)
Stay Psychedelic People!

ace
Posty: 26
Rejestracja: środa 21 sty 2009, 00:00

Re: Izotope Ozone 4

Post autor: ace » sobota 31 sty 2009, 22:43

No troch dopracowali Ozona programiści, ale to nadal taki kombajn wszystko w jednym. Czytałem gdzieś jesienią, ze Ozone 4 ma dorównywać MD 3 z Power Core, leczy chyba raczej to były tylko przypuszczenia nie do osiągnięcia. Wydaje mi się ze chyba lepiej wypadli jednak programiści z IK Multimedia z T-Racks 3 i nowymi modułami, choć zdania zawsze będą podzielone.

ace
Posty: 26
Rejestracja: środa 21 sty 2009, 00:00

Re: Izotope Ozone 4

Post autor: ace » sobota 31 sty 2009, 22:53

I trochę nie kumam tego podejścia, bo się tak zastanawiam, do czego ma służyć limiter w sekcji kompresora, skoro i tak na końcu wszystko przechodzi przez Maxymizer, który w wielu przypadkach działa jako limiter, jak np. L 2 Waves. W MD 3 PwCore tez jest podobne rozwiązanie, więc myślę ze ma to jakiś cel.

Awatar użytkownika
psysutra
Posty: 596
Rejestracja: czwartek 01 sty 2009, 00:00

Re: Izotope Ozone 4

Post autor: psysutra » niedziela 01 lut 2009, 00:03

W sumie mogli zrobić Bundle który by zawierał poszczególne elementy tego kombajnu- co prawda zrobiono taki Mastering Bundle, ale nie opiewał na to, co oferuje Ozone i miało to dość spory apetyt na moc procesora (jak wrzucałem eq na cztery ścieżki to już naprawdę się robiła symfonia zacięć).
Stay Psychedelic People!

Awatar użytkownika
JoachimK
Posty: 3148
Rejestracja: środa 12 paź 2005, 00:00
Kontakt:

Re: Izotope Ozone 4

Post autor: JoachimK » niedziela 01 lut 2009, 00:27

...I trochę nie kumam tego podejścia, bo się tak zastanawiam, do czego ma służyć limiter w sekcji kompresora, skoro i tak na końcu wszystko przechodzi przez Maxymizer, który w wielu przypadkach działa jako limiter, jak np. L 2 Waves. W MD 3 PwCore tez jest podobne rozwiązanie, więc myślę ze ma to jakiś cel....
**********************

W MD3 jest soft clipper na poszczegolnych sekcjach procesu, nie ma limitera jako takiego
Nie odpowiadam na porady via prywatny mail. Od tego jest to forum!

ace
Posty: 26
Rejestracja: środa 21 sty 2009, 00:00

Re: Izotope Ozone 4

Post autor: ace » niedziela 01 lut 2009, 12:00

......I trochę nie kumam tego podejścia, bo się tak zastanawiam, do czego ma służyć limiter w sekcji kompresora, skoro i tak na końcu wszystko przechodzi przez Maxymizer, który w wielu przypadkach działa jako limiter, jak np. L 2 Waves. W MD 3 PwCore tez jest podobne rozwiązanie, więc myślę ze ma to jakiś cel....
**********************

W MD3 jest soft clipper na poszczegolnych sekcjach procesu, nie ma limitera jako takiego...
**********************
Zgadza sie i chyba tez o tym samym pomyśleli programiści z Izotope. Dobra nową opcja w Ozone 4 (chyba właśnie na wzór MD3), jest opcja M/S. Nie mam aktualnie dostępu do MD3 by porównać brzmienie i prace kompresorów w obu, ale..., cos mi sie widzi ze pośpieszyłem sie z wnioskami iz lepiej postarali sie programiści z IK (T-Racks3), tym bardziej ze cenka Onone 4 jest bardziej przyjazna niz jesli chodzi o T-Racks'a.

Awatar użytkownika
hansollo
Posty: 2
Rejestracja: środa 15 lip 2009, 00:00

Re: Izotope Ozone 4

Post autor: hansollo » środa 15 lip 2009, 11:15

miałem cały czas 3 i pare dni temu przerzuciłem sie na 4
naprawde warto


Awatar użytkownika
leokos80
Posty: 37
Rejestracja: czwartek 11 cze 2009, 00:00

Re: Izotope Ozone 4

Post autor: leokos80 » czwartek 16 lip 2009, 01:02

...miałem cały czas 3 i pare dni temu przerzuciłem sie na 4
naprawde warto

...
 


A ja tam wolę się nauczyć wykręcać takie efekty jakie mi chodzą po głowie bez użycia takich sprytnych urządzeń. Z całym szacunkiem dla ekipy Izotop-u.



Ps. Żeby nie było tesstowałem wersję 3 i testuję wersję trial  numer 4 i jakoś mnie nie nęci na zakup. Ale zabawka zacna to się nie da ukryć.


ODPOWIEDZ