Brzmienie perkusji a'la Metalica

Kruczki i sztuczki. Podziel się swoją wiedzą tajemną.
Awatar użytkownika
Liftlitr
Posty: 178
Rejestracja: czwartek 21 kwie 2005, 00:00

Brzmienie perkusji a'la Metalica

Post autor: Liftlitr » sobota 25 kwie 2009, 16:48

Witam.
Czy mógłbym mi ktoś pomóc ? Jakie zabiegi trzeba przeprowadzić na poszczególnych śladach zarejestrowanej perkusji aby osiągnąć choć zbliżony efekt końcowy brzmieniowo przypominający perkusję metaliki.
Z góry dziękuję za wsparcie.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
jace-nty
Posty: 83
Rejestracja: czwartek 15 sty 2004, 00:00
Lokalizacja: Goleniów

Re: Brzmienie perkusji a'la Metalica

Post autor: jace-nty » sobota 25 kwie 2009, 17:58

Na początek przydała by się perkusja która strojem i brzmieniem przypomina perkusję metaliki, oraz perkusista który zagra tak dobrze jak perkusista metaliki. A najprościej to zdobyć próbki brzmieniowe perkusji metaliki i podmienić. Wtedy nawet poczciwy polmuz zabrzmi jak perkusja z metaliki
Pasjonat muzyczny, mikser in the box.

Kalamb
Posty: 355
Rejestracja: wtorek 15 lip 2003, 00:00

Re: Brzmienie perkusji a'la Metalica

Post autor: Kalamb » sobota 25 kwie 2009, 18:02

...Witam.
Czy mógłbym mi ktoś pomóc ? Jakie zabiegi trzeba przeprowadzić na poszczególnych śladach zarejestrowanej perkusji aby osiągnąć choć zbliżony efekt końcowy brzmieniowo przypominający perkusję metaliki.
Z góry dziękuję za wsparcie.
Pozdrawiam....
**********************
Here are some settings and techniques for an Ulrich style snare. Use a 57 or any other decent mic and clip it one to two inches from snare. Record flat and use your channel eqs.

Ulrich style eq settings:
Boost 5.06khz by 9db
Cut Mids at 425khz by 5db set the sweep at .05
Cut Lows at 197khz by 3db
Apply a little hall reverb.


The key factor for a metal snare is the 5khz boost this enhances the clarity and gives it the heaviness and snap. Also the key factor for any style snare is cutting the overabundant frequencies in the 100 to 200hz range.
Tyle mam w swoich archiwach ale może wystarczy aby Cię naprowadzić

Awatar użytkownika
Liftlitr
Posty: 178
Rejestracja: czwartek 21 kwie 2005, 00:00

Re: Brzmienie perkusji a'la Metalica

Post autor: Liftlitr » sobota 25 kwie 2009, 18:48

...wtorna kupa....

Mnie interesuje jakie efekty wogole nakłada się na poszczególne instrumenty perkusyjne i jak trzeba je wysterować żeby grało i miało jaja, metaliki użyłem tylko jako przykład

Kalamb
Posty: 355
Rejestracja: wtorek 15 lip 2003, 00:00

Re: Brzmienie perkusji a'la Metalica

Post autor: Kalamb » sobota 25 kwie 2009, 19:25

......wtorna kupa....

Mnie interesuje jakie efekty wogole nakłada się na poszczególne instrumenty perkusyjne i jak trzeba je wysterować żeby grało i miało jaja, metaliki użyłem tylko jako przykład...
**********************
Doświadczenie, aby wiedzieć co zastosować i w jaki sposób aby uzyskać "zaplanowany" efekt. Po pierwsze dobrze przygotowany bęben (nowe naciągi, dobrze dobrane i wystrojone), pomieszczenie przygotowane do "grania zestawem", dobór mikrofonów oraz ich pozycje. Skurobijca oczywiście na odpowiednim poziomie(słaby przy najlepszym nawet bębnie słaby da efekt). Po drugie dobór przedwzmacniaczy mikrofonowych( na preampie pchającym sygnał po wtórniku ok 40 woltami nie oczekuj rewelacji) i dynamiki. Kompresory jeśli już to dobre i użyte z głową(czytaj: umiarem) bo mogą spłaszczyć obraz zamiast oczekiwanego kopa. Bramki jeśli koniecznie potrzeba( przy mocnym graniu przeważnie). Dobrana equalizacja też ma znaczenie. Co do efektów: nagrane ślady z "bliska" plus ambient dobrego pomieszczenia(ew. mocno skompresowany) wystarczają do uzyskania "ciosu". Efekty dodatkowe bardziej powinny wynikać z charakteru "pieśni" niż z konieczności dodania mięcha. Efektem mdłego nie wskrzesisz choć pozornie może sprawiać takie wrażenie, a narzucasz niejako "charakter" dla innych elementów miksu, dodajesz w nieskończoność aby nie odstawały od zefektowanej perkusji

Kalamb
Posty: 355
Rejestracja: wtorek 15 lip 2003, 00:00

Re: Brzmienie perkusji a'la Metalica

Post autor: Kalamb » sobota 25 kwie 2009, 19:37

......wtorna kupa....

**********************
Tak, rzeźba w kupie a kupa "rzecz" nietrwała!

ODPOWIEDZ