Nagrywanie perkusji

Kruczki i sztuczki. Podziel się swoją wiedzą tajemną.
Awatar użytkownika
Liftlitr
Posty: 178
Rejestracja: czwartek 21 kwie 2005, 00:00

Nagrywanie perkusji

Post autor: Liftlitr » piątek 15 maja 2009, 15:23

Witam,
Czy jak nagrywacie bębny to ściągacie te cienkie plastikowe obręcze z tomów i werbla które tłumią wybrzmiewanie ? i czy ściągacie przedni naciąg ze stopy ?
Pozdrawiam.

Dagget
Posty: 57
Rejestracja: środa 30 mar 2005, 00:00

Re: Nagrywanie perkusji

Post autor: Dagget » piątek 15 maja 2009, 17:04

Co do przedniego naciągu w stopie to ja ostatnio musiałem go zdjąć bo nie miał otworu i nie było jak sensownie ustawić mikrofonu. Jak jest otwór to nie widze potrzeby, ale pewnie są techniki i patenty które to przewidują.

Awatar użytkownika
doministry1
Posty: 323
Rejestracja: poniedziałek 29 wrz 2008, 00:00

Re: Nagrywanie perkusji

Post autor: doministry1 » piątek 15 maja 2009, 17:18

Jesli chodzi o muze ktora ja sie zajmuje,
czyli glownie jazz, improv, eksperyment, postrock,

zaden z drummerow z ktorymi gralem nie stosowal tych plastikowych kolek, bo one przeciez kompletnie psuja brzmienie.

Sciaganie przedniego naciagu w takiej muzie to kompletny idiotyzm, przeciez w jazzie sie stosuje pelny naciag bez dziury ktory daje odpowiedni, dluugi sound.

Ale - to jak mowie kwestia muzyki.

Generalnie przedni naciag sluzy brzmieniu. I wcale nie musi byc dziura zeby dobrze nagrac!
Kompozytor, Instrumentalista, Improwizator

Awatar użytkownika
doministry1
Posty: 323
Rejestracja: poniedziałek 29 wrz 2008, 00:00

Re: Nagrywanie perkusji

Post autor: doministry1 » piątek 15 maja 2009, 17:18

Jesli chodzi o muze ktora ja sie zajmuje,
czyli glownie jazz, improv, eksperyment, postrock,

zaden z drummerow z ktorymi gralem nie stosowal tych plastikowych kolek, bo one przeciez kompletnie psuja brzmienie.

Sciaganie przedniego naciagu w takiej muzie to kompletny idiotyzm, przeciez w jazzie sie stosuje pelny naciag bez dziury ktory daje odpowiedni, dluugi sound.

Ale - to jak mowie kwestia muzyki.

Generalnie przedni naciag sluzy brzmieniu. I wcale nie musi byc dziura zeby dobrze nagrac!
Kompozytor, Instrumentalista, Improwizator

Dagget
Posty: 57
Rejestracja: środa 30 mar 2005, 00:00

Re: Nagrywanie perkusji

Post autor: Dagget » piątek 15 maja 2009, 17:24

Generalnie przedni naciag sluzy brzmieniu. I wcale nie musi byc dziura zeby dobrze nagrac!...
**********************

Masz racje. Ale jak sie nagrywa demówki to rzadko ma się do czynienia z dobrym bębnem i przedni naciąg zamiast pomagać zwyczajnie chlapie.

Awatar użytkownika
DJOZD
Posty: 2594
Rejestracja: niedziela 22 gru 2002, 00:00

Re: Nagrywanie perkusji

Post autor: DJOZD » piątek 15 maja 2009, 17:48

...Generalnie przedni naciag sluzy brzmieniu. I wcale nie musi byc dziura zeby dobrze nagrac!...
**********************

Masz racje. Ale jak sie nagrywa demówki to rzadko ma się do czynienia z dobrym bębnem i przedni naciąg zamiast pomagać zwyczajnie chlapie.
...
**********************
Tym bardziej go nie sciagaj, tylko nagraj same punkty i podmien brzmienie stopy przy pomocy programowego triggera.

Dagget
Posty: 57
Rejestracja: środa 30 mar 2005, 00:00

Re: Nagrywanie perkusji

Post autor: Dagget » piątek 15 maja 2009, 17:54

Tym bardziej go nie sciagaj, tylko nagraj same punkty i podmien brzmienie stopy przy pomocy programowego triggera. ...
**********************

No niby tak najłatwiej. Ale triggerowanie zostawie sobie na czas kiedy będę już umiał nagrać bębny tak jak chcę. Jak zacznę teraz triggerować to sie nigdy nie nauczę.

Awatar użytkownika
Liftlitr
Posty: 178
Rejestracja: czwartek 21 kwie 2005, 00:00

Re: Nagrywanie perkusji

Post autor: Liftlitr » piątek 15 maja 2009, 18:06

Jakie te Trigery polecasz do obstawienia perkusji w całości ? Może faktycznie warto w to zainwestować jak perkusja nie jest najlepszych lotów.

Dagget
Posty: 57
Rejestracja: środa 30 mar 2005, 00:00

Re: Nagrywanie perkusji

Post autor: Dagget » piątek 15 maja 2009, 18:24

...Jakie te Trigery polecasz do obstawienia perkusji w całości ? Może faktycznie warto w to zainwestować jak perkusja nie jest najlepszych lotów....
**********************

Możesz użyć mikrofonów i wtyczki KT Drumtrigger.

Awatar użytkownika
Liftlitr
Posty: 178
Rejestracja: czwartek 21 kwie 2005, 00:00

Re: Nagrywanie perkusji

Post autor: Liftlitr » piątek 15 maja 2009, 23:25

Bardzo dobra wtyczka, dziękuję za polecenie jej :)
Mam pytanie odnośnie jej działania, czy da się ustawić KT Drum Triggera tak żeby np. z nagranej ścieżki stopy przetworzyć sygnał na komunikaty midi ale tak żeby były różnice w sile uderzenia między poszczególnymi kopnęciami stopy ?

ODPOWIEDZ