Efekt zaciętej płyty CD

Kruczki i sztuczki. Podziel się swoją wiedzą tajemną.
Awatar użytkownika
naph
Posty: 63
Rejestracja: sobota 15 maja 2004, 00:00

Efekt zaciętej płyty CD

Post autor: naph » niedziela 12 lip 2009, 23:25

czy ktos zna jakis plugin, ktorym mozna uzyskac w/w efekt, oprocz manualnego zharatania plyty ;) ?


Awatar użytkownika
Tasiorowski
Posty: 543
Rejestracja: poniedziałek 03 gru 2007, 00:00

Re: Efekt zaciętej płyty CD

Post autor: Tasiorowski » niedziela 12 lip 2009, 23:40

...
czy ktos zna jakis plugin, ktorym mozna uzyskac w/w efekt, oprocz manualnego zharatania plyty ;) ?...
 


 


 


Oczywiście, wziąć łejwa, pociąć go na dużo plasterków i pozamieniać ich kolejność. Prościutkie i szybkie. Ewentualnie taki freewarowy efekcik jak GLITCH - tylko to już trzeba umieć ustawić, więc sybciej będzie podziachać. Pozdrawiam

Mocny Pecet + Laptop, Presonus FIRESTUDIO + DIGIMAX FS, TC M One XL, TC HELICON VIOCEWORKS, ALESIS 3630, MXL 2006 + 770, SE 3 Stereo Pair, Sontronics SIGMA, Shure SM 57, 81, Audio-Technica - ATM 650 x 3, ATM 250 DE, ATM 450, APS AEON, E-MU PM 5, AKG 141

methyou
Posty: 48
Rejestracja: poniedziałek 26 lis 2007, 00:00

Re: Efekt zaciętej płyty CD

Post autor: methyou » poniedziałek 13 lip 2009, 11:51

...
czy ktos zna jakis plugin, ktorym mozna uzyskac w/w efekt, oprocz manualnego zharatania plyty ;) ?...
 


 


Nie wiem czy o to Ci chodzi ale jesli chcesz na zywo udawac ze Ci plyta skacze to pusc caly sygnal przez delay z jednym odbiciem i tapem zmieniaj opoznienie z malego na wieksze na przyklad. Brzmi to wlasnie jak skaczaca plyta...


Taki patent zlosliwego akustyka ktory chce podokuczac djowi podczas wystepu na zywo...:)


Bez urazy, przepraszam wszystkich djow:)


Janusz_M
Posty: 340
Rejestracja: czwartek 08 sty 2009, 00:00

Re: Efekt zaciętej płyty CD

Post autor: Janusz_M » poniedziałek 13 lip 2009, 16:07

...
czy ktos zna jakis plugin, ktorym mozna uzyskac w/w efekt, oprocz manualnego zharatania plyty ;) ?...
 


Nie jestem do końca pewien czy o to ci chodzi, ale możesz sprawdzić phutboyslim


Poszukaj też pod hasłem "stutter".


low.on.ice
Posty: 28
Rejestracja: sobota 15 gru 2007, 00:00

Re: Efekt zaciętej płyty CD

Post autor: low.on.ice » wtorek 14 lip 2009, 00:21

czy ktos zna jakis plugin, ktorym mozna uzyskac w/w efekt, oprocz manualnego zharatania plyty ;) ?
co prawda to nie plugin i niewiem czy o to ci chodzi(to bardziej efekt skaczącej płyty cd)ale sprawdz na płycie"unit,the narcoleptic symphony"track9-"sleep sequence.a"
sam uzyłem tego jako sampla,może tego szukasz...
co moog to żaden inny nie moog

Awatar użytkownika
Elfuello
Posty: 339
Rejestracja: poniedziałek 15 lis 2004, 00:00

Re: Efekt zaciętej płyty CD

Post autor: Elfuello » środa 15 lip 2009, 06:56

To proste. Zaloopuj jakis malutki fragment utworu (0,5s). Bedzie ten sam efekt:)


[addsig]
Universal Audio Apollo Twin / Adam A7 / Native Kontrol S49 / Native Komplete 10 Ultimate / Pro Tools 12 / Samplitude Pro X3 Suite

Awatar użytkownika
hansollo
Posty: 2
Rejestracja: środa 15 lip 2009, 00:00

Re: Efekt zaciętej płyty CD

Post autor: hansollo » środa 15 lip 2009, 11:10

...
czy ktos zna jakis plugin, ktorym mozna uzyskac w/w efekt, oprocz manualnego zharatania plyty ;) ?...
 


 


wtyczka "dblue glitch" też mozna otrzymac taki efekt 


http://www.kvraudio.com/get/1904.html


Awatar użytkownika
naph
Posty: 63
Rejestracja: sobota 15 maja 2004, 00:00

Re: Efekt zaciętej płyty CD

Post autor: naph » środa 15 lip 2009, 18:09




sprawa miala sie tak, ze podczas ripowania plyty cd nastapil blad, moze plyta byla brudna, nie istotne, przypadkowo uzyskalem efekt przejscia do refrenu:

http://patrz.pl/mp3/sample-cd

ktorego w zaden sposob nie moge uzyskac sztucznie w aranzu..ani pluginami, ani tnac wave'y.ten wg mnie jest idealny w kontekscie calego kawwalka.
nie uda mi sie go wkleic w moj miks, bo ten z 'ladnym' zapetleniem jest po pseudo masterze i zupelnie inaczej brzmi.

"dblue glitch" to bardzo kreatywny plugin..strasznie go lubie za jego odhumanizowana nature ;) znacie podobne?

ODPOWIEDZ