Jak sprzedajecie swoją muzykę?

Kruczki i sztuczki. Podziel się swoją wiedzą tajemną.
Awatar użytkownika
D-Star
Posty: 25
Rejestracja: środa 31 gru 2008, 00:00

Jak sprzedajecie swoją muzykę?

Post autor: D-Star » sobota 01 sie 2009, 09:51

Pytanie kieruję głównie do producentów/kompozytorów. Jak wiadomo w ostatnim czasie pojawiło się
masę stron internetowych, które oferują coś w rodzaju marketów muzycznych (chociaż póki co na naszym polskim rynku niczego podobnego nie widziałem).
Jestem ciekawy, czy jest to wogóle warte świeczki (ile można wyciągnąć ;P), czy lepiej sprzedawać tradycyjną drogą?


Awatar użytkownika
damianryba
Posty: 30
Rejestracja: wtorek 28 lip 2009, 00:00

Re: Jak sprzedajecie swoją muzykę?

Post autor: damianryba » sobota 01 sie 2009, 10:55

...
Pytanie kieruję głównie do producentów/kompozytorów. Jak wiadomo w ostatnim czasie pojawiło się
masę stron internetowych, które oferują coś w rodzaju marketów muzycznych (chociaż póki co na naszym polskim rynku niczego podobnego nie widziałem).
Jestem ciekawy, czy jest to wogóle warte świeczki (ile można wyciągnąć ;P), czy lepiej sprzedawać tradycyjną drogą?...
 


 


******************************


Mając na myśli "tradycyjną" drogę mówisz o ? Wiem, że amerykanie często użwyają takich serwisów jak :

itunes, Amazonmp3


 


No ale o polskich nie słyszałem. A jaki rodzaj muzyki tworzysz ?  


Awatar użytkownika
estbeatz
Posty: 130
Rejestracja: czwartek 31 lip 2008, 00:00

Re: Jak sprzedajecie swoją muzykę?

Post autor: estbeatz » sobota 01 sie 2009, 14:44

Najbardziej popularny wg. mnie jest SoundClick


http://www.soundclick.com/


 


Szczerze polecam


Suave
Posty: 18
Rejestracja: środa 17 cze 2009, 00:00

Re: Jak sprzedajecie swoją muzykę?

Post autor: Suave » sobota 01 sie 2009, 16:33

Wiele zależy od tego co produkujesz/komponujesz. Bo śladowych ścieżek do filmu nie sprzedaż pewnie inaczej niż przez kontakt bezpośedni, natomiast kawałki pop możesz spokojnie samemu promować na necie.
Soter Group
Suave Records

Mamoń
Posty: 161
Rejestracja: piątek 19 gru 2008, 00:00
Kontakt:

Re: Jak sprzedajecie swoją muzykę?

Post autor: Mamoń » poniedziałek 10 lis 2014, 18:12

Podgrzewam temat. Gdzie teraz najlepiej sprzedać mp3 Polska/zagranica? W jaki sposób rozlicza sprzedaż np. Itunes?
http://aranzacjemuzyczne.c0.pl/nauka-gry-gitarze-lodz/

laser777
Posty: 370
Rejestracja: czwartek 17 kwie 2014, 00:00

Re: Jak sprzedajecie swoją muzykę?

Post autor: laser777 » poniedziałek 10 lis 2014, 19:25

Jak preferujesz muzykę taneczną to wydaje mi się że najlepiej promować muzykę poprzez kluby a można załatwić sobie występ w takim klubie internet też jest dobry ale ludzie wolą szukać w necie tego co leciało na dyskotece niż wyszukiwać artystów którzy mają po 30 wyświetleń na youtube no chyba że muza fajna i interesujący filmik do tego to czasem jak jeden drugiemu poleci to może coś z tego być
ale internet nie płaci a ludzie kase za mp3 nie za bardzo chcą dać
zapłacą organizatorzy koncertów
są strony w Polsce które sprzedają mp3 tylko na tej na której próbowałem coś sprzedać więcej jest sprzedawców niż klientów
jest też bank brzmień ale tam to już nie chcieli mnie wpuścić ( :

co do muzyki filmowej musi być wykonana profesjonalnie żeby sprzedać
no chyba że muzyka do gier i stron internetowych jest mniejsze prawdopodobieństwo że ktoś z góry cię skreśli

Mamoń
Posty: 161
Rejestracja: piątek 19 gru 2008, 00:00
Kontakt:

Re: Jak sprzedajecie swoją muzykę?

Post autor: Mamoń » wtorek 11 lis 2014, 11:55

Ale nie chodzi mi o koncerty tylko o mp3. Muzyka jest nietypowa dlatego liczymy na to, że się sprzeda. Chodzi mi o jakiś portal oferujący sprzedaż w Itunes bądź też w innych sklepach. Jakie są warunki sprzedaży w tego typu portalu? Na pewno ktoś z Was już korzystał, bądź korzysta...
http://aranzacjemuzyczne.c0.pl/nauka-gry-gitarze-lodz/

Medianta
Posty: 54
Rejestracja: sobota 31 mar 2012, 00:00

Re: Jak sprzedajecie swoją muzykę?

Post autor: Medianta » wtorek 11 lis 2014, 12:58

...Ale nie chodzi mi o koncerty tylko o mp3. Muzyka jest nietypowa dlatego liczymy na to, że się sprzeda. Chodzi mi o jakiś portal oferujący sprzedaż w Itunes bądź też w innych sklepach. Jakie są warunki sprzedaży w tego typu portalu? Na pewno ktoś z Was już korzystał, bądź korzysta...... 





Sprawdzałeś może Bandcamp? Tylko, że tam od każdej wpłaconej kwoty bandcamp pobiera 15%. No i trzeba mieć powiązany Paypal.


Awatar użytkownika
dr_After
Posty: 312
Rejestracja: wtorek 25 gru 2007, 00:00
Kontakt:

Re: Jak sprzedajecie swoją muzykę?

Post autor: dr_After » wtorek 11 lis 2014, 14:24

...Podgrzewam temat. Gdzie teraz najlepiej sprzedać mp3 Polska/zagranica? W jaki sposób rozlicza sprzedaż np. Itunes?... 




Pytanie - co to znaczy sprzedac MP3? Jest to utwór do stocka czy dla końcowego odbiorcy? Jak dla końcowego odbiorcy to wybierz Distrokid. Jak do stocka to trudno mi wyrokować.


Distrokid pozwala za $19,90 wrzucać DOWOLNĄ liczbę płyt na cały rok do najważniejszych serwisów muzycznych (itunes, spotify, deezer, amazon, google play, itp.) Założyli go twórcy tunecore i bandcampa.


Mamoń
Posty: 161
Rejestracja: piątek 19 gru 2008, 00:00
Kontakt:

Re: Jak sprzedajecie swoją muzykę?

Post autor: Mamoń » wtorek 11 lis 2014, 15:53

O to mi właśnie chodziło - dzięx :) W jaki sposób rozlicza się sprzedane utwory? Trzeba być vat-owcem, czy wystarczy mieć działalność?
http://aranzacjemuzyczne.c0.pl/nauka-gry-gitarze-lodz/

ODPOWIEDZ