Roland JUNO G - jak stworzyć trance'owe, atmosferyczne pady?

Kruczki i sztuczki. Podziel się swoją wiedzą tajemną.
Awatar użytkownika
lukashhh1
Posty: 363
Rejestracja: środa 02 sty 2008, 00:00
Lokalizacja: Otwock

Roland JUNO G - jak stworzyć trance'owe, atmosferyczne pady?

Post autor: lukashhh1 » piątek 09 paź 2009, 10:38

Witam, swój post kieruję do uzytkowników JUNO G oraz innych stacji roboczych typu TR61, MO6/XS.


Jak korzystając z podstawowych próbek wave, w jakie wyposażony jest syntezator JUNO G stworzyć pady trance'owe, ciepłe, bogate w harmoniczne? Znawcy tematu wiedzą o jakie Pady chodzi.


jakie typy próbek należy połączyć, jak je wyfiltrować i jakie powinny być między nimi proporcje?


 


Pozdrawiam i dziękuję za wszekalą pomoc w temacie.

Produkcja muzyczna: Progressive House,Progressive Trance, Chillout. MAC MINI i5 16GB 256GB
FOCUSRITE SCARLETT18i20 2nd Gen, 2x JBL LSR305, ALESIS Q49, KORG NANOCONTROL, SM PRO NANOPATCH 2, SINN7 DAS MIC, NOVATION MININOVA.

Awatar użytkownika
midishiner
Posty: 341
Rejestracja: czwartek 29 mar 2007, 00:00

Re: Roland JUNO G - jak stworzyć trance'owe, atmosferyczne pady?

Post autor: midishiner » piątek 09 paź 2009, 12:49

Hmm Staruszku, wydaje mi się że za dużo chcesz aby Ci poprostu podano na tacy. Ale mam chwile czasu więc coś Ci tutaj skrobnę. Szukaj przedewszystkim próbek typu oberhaim strings, juno strings, czyli wszelkie zsamplowane i zapętlone emulacje smyków do których stworzenia wykorzystano analogi. Mogą tp byc róznieć fale proste typu saw, square, mniej sinusoida, ale znam piękne pady zbudowane róznież na takim przebiegu. Podstawa długi atak, dlugi release (ale bez przesady) świetnie sprawdza się lfo sterujące panoramką i odsrojeniem każdej z warstw (z powodzeniem wystarczą dwie, jeśli masz dobre próbki)


 


To tyle ode mnie, zacznij może od odpalenia ładnego presetu i słuchania poszczególnych warst pojedyńczo (f. solo layer itp)


 


powodzenia

Lucas May On Tour
5-21.V.2009

ODPOWIEDZ