Jak z jednego głosu zrobić kilka różnych?

Kruczki i sztuczki. Podziel się swoją wiedzą tajemną.
Goddard
Posty: 208
Rejestracja: piątek 28 lip 2006, 00:00

Jak z jednego głosu zrobić kilka różnych?

Post autor: Goddard » niedziela 08 lis 2009, 21:08

Nagrywałem obcojęzycznego lektora do pewnej gry. Sporo krótkich fraz, mnóstwo roboty. Zrobiłem, klientowi się spodobało, super. Po krótkim czasie doszedł jednak do wniosku, że dla urozmaicenia fajnie byłoby mieć to wszystko nagrane przez trzech lektorów... Drugiego "zrobiłem" szybko - pitch shift, time stretch. Na szczęście mam po kilka wariantów każdej frazy, więc wyszło nawet nieźle. Ale nie mam za bardzo pomysłu jak zrobić trzeciego? Jakieś sugestie? Wszystkie, nawet najbardziej szalone pomysły mile widziane! Aha - ze względów czasowo-organizacyjnych nagranie żywego lektora odpada.


Awatar użytkownika
MB
Posty: 3318
Rejestracja: wtorek 09 kwie 2002, 00:00

Re: Jak z jednego głosu zrobić kilka różnych?

Post autor: MB » niedziela 08 lis 2009, 21:12

Można spróbować przesunąć formanty bez zmiany wysokości głosu lub przesunąć je w przeciwnym kierunku. Boss VT-1, kostka TC albo jakaś wtyczka do obróbki pitch wokalu z opcją manipulacji formantami.

Awatar użytkownika
Soundscape
Posty: 2054
Rejestracja: czwartek 15 mar 2007, 00:00
Kontakt:

Re: Jak z jednego głosu zrobić kilka różnych?

Post autor: Soundscape » poniedziałek 09 lis 2009, 10:37

...Można spróbować przesunąć formanty bez zmiany wysokości głosu lub przesunąć je w przeciwnym kierunku. Boss VT-1, kostka TC albo jakaś wtyczka do obróbki pitch wokalu z opcją manipulacji formantami.... 


**********************************


Prócz tego jeszcze było kiedyś takie bardzo fajne (i drogie również) urządzonko o nazwie TC Helikon Voice Pro. Do powyższych zadań chyba bezkonkurencyjne, aczkolwiek wycofane...


Awatar użytkownika
cool
Posty: 100
Rejestracja: środa 11 lut 2004, 00:00

Re: Jak z jednego głosu zrobić kilka różnych?

Post autor: cool » poniedziałek 09 lis 2009, 11:23

...Można spróbować przesunąć formanty bez zmiany wysokości głosu lub przesunąć je w przeciwnym kierunku. Boss VT-1, kostka TC albo jakaś wtyczka do obróbki pitch wokalu z opcją manipulacji formantami.... 


**********************************


Prócz tego jeszcze było kiedyś takie bardzo fajne (i drogie również) urządzonko o nazwie TC Helikon Voice Pro. Do powyższych zadań chyba bezkonkurencyjne, aczkolwiek wycofane...



Dawno temu natknąłem się na wtyczkę Steinberga, o ile się nie mylę to chyba voice transformer, lub jakoś tak...
Jestem muzykiem z wykształcenia. Zajmuję się kompozycją, aranżuję, i wciąż się uczę... Fascynują mnie możliwości współczesnych programów muzycznych.

Awatar użytkownika
Soundscape
Posty: 2054
Rejestracja: czwartek 15 mar 2007, 00:00
Kontakt:

Re: Jak z jednego głosu zrobić kilka różnych?

Post autor: Soundscape » poniedziałek 09 lis 2009, 11:48

Dawno temu natknąłem się na wtyczkę Steinberga, o ile się nie mylę to chyba voice transformer, lub jakoś tak... ... 


******************************


Z tego co wiem to był to Steinberg Voice Designer. Nawet miałem to przez jakiś czas. Całkiem-całkiem jak na tamte czasySmile Ale też już wycofane. Zresztą jak już podobne produkty to Native Instruments Vokator. I też wycofany...


Awatar użytkownika
cool
Posty: 100
Rejestracja: środa 11 lut 2004, 00:00

Re: Jak z jednego głosu zrobić kilka różnych?

Post autor: cool » poniedziałek 09 lis 2009, 12:05

...
Dawno temu natknąłem się na wtyczkę Steinberga, o ile się nie mylę to chyba voice transformer, lub jakoś tak... ... 

******************************

Z tego co wiem to był to Steinberg Voice Designer. Nawet miałem to przez jakiś czas. Całkiem-całkiem jak na tamte czasySmile Ale też już wycofane. Zresztą jak już podobne produkty to Native Instruments Vokator. I też wycofany...
...
 


To prawda. Zostaje jeszcze Melodyne, podobno świetny program do obróbki głosu, ale ja nie miałem z nim do czynienia.

Jestem muzykiem z wykształcenia. Zajmuję się kompozycją, aranżuję, i wciąż się uczę... Fascynują mnie możliwości współczesnych programów muzycznych.

Awatar użytkownika
DJOZD
Posty: 2594
Rejestracja: niedziela 22 gru 2002, 00:00

Re: Jak z jednego głosu zrobić kilka różnych?

Post autor: DJOZD » poniedziałek 09 lis 2009, 12:21

......
Dawno temu natknąłem się na wtyczkę Steinberga, o ile się nie mylę to chyba voice transformer, lub jakoś tak... ...
 


 


Voice Transformer to była kostka BOSS'a.  


Awatar użytkownika
Soundscape
Posty: 2054
Rejestracja: czwartek 15 mar 2007, 00:00
Kontakt:

Re: Jak z jednego głosu zrobić kilka różnych?

Post autor: Soundscape » poniedziałek 09 lis 2009, 12:22

...
......
Dawno temu natknąłem się na wtyczkę Steinberga, o ile się nie mylę to chyba voice transformer, lub jakoś tak... ...
 

 

Voice Transformer to była kostka BOSS'a.  ...
 


****************************


Niech zgadnę - też wycofany produkt{#śmiech}


Swoją drogą można by w jedno miejsce zebrać obecnie dostępne zabawki do zadań wymienionych w wątku. Autorowi też by to pomogło.


Pozdrawiam!


Awatar użytkownika
ast
Posty: 621
Rejestracja: środa 03 kwie 2002, 00:00

Re: Jak z jednego głosu zrobić kilka różnych?

Post autor: ast » poniedziałek 09 lis 2009, 12:38

...
...
......
Dawno temu natknąłem się na wtyczkę Steinberga, o ile się nie mylę to chyba voice transformer, lub jakoś tak... ...
 

 

Voice Transformer to była kostka BOSS'a.  ...
 

****************************

Niech zgadnę - też wycofany produkt{#śmiech}

Swoją drogą można by w jedno miejsce zebrać obecnie dostępne zabawki do zadań wymienionych w wątku. Autorowi też by to pomogło.

Pozdrawiam!
...
 


 


Wtyczka ReaPitch z Reapera ma możliwość niezależnego pitch-shiftingu i przesuwania formantów.

Ja jestem tylko zwykłym grajkiem...

Awatar użytkownika
ktm
Posty: 242
Rejestracja: poniedziałek 30 kwie 2007, 00:00

Re: Jak z jednego głosu zrobić kilka różnych?

Post autor: ktm » wtorek 10 lis 2009, 16:10

na maca - octave shifter, formant shifter (darmowe)
można też rozwazyć ivonę ;)

ODPOWIEDZ