Jak z jednego głosu zrobić kilka różnych?

Kruczki i sztuczki. Podziel się swoją wiedzą tajemną.
Awatar użytkownika
synEnglerta
Posty: 47
Rejestracja: poniedziałek 05 sty 2009, 00:00

Re: Jak z jednego głosu zrobić kilka różnych?

Post autor: synEnglerta » wtorek 10 lis 2009, 21:39

pamiętam świetną zabawkę z przed lat pt. RBC Voice Tweaker, robiła furorę w pewnym studio. Produkcja Szwedzka, autorem jest Polak. Nie mam pojęcia na temat dostępności, ostatnio miałem z tym do czynienia z dekadę temu... na pierwszy rzut googla tylko instrukcję znalazlem - link

chybaja
Posty: 15
Rejestracja: sobota 22 sie 2009, 00:00

Re: Jak z jednego głosu zrobić kilka różnych?

Post autor: chybaja » wtorek 10 lis 2009, 23:57

...
Nagrywałem obcojęzycznego lektora do pewnej gry. Sporo krótkich fraz, mnóstwo roboty. Zrobiłem, klientowi się spodobało, super. Po krótkim czasie doszedł jednak do wniosku, że dla urozmaicenia fajnie byłoby mieć to wszystko nagrane przez trzech lektorów... Drugiego "zrobiłem" szybko - pitch shift, time stretch. Na szczęście mam po kilka wariantów każdej frazy, więc wyszło nawet nieźle. Ale nie mam za bardzo pomysłu jak zrobić trzeciego? Jakieś sugestie? Wszystkie, nawet najbardziej szalone pomysły mile widziane! Aha - ze względów czasowo-organizacyjnych nagranie żywego lektora odpada....
 


 


Chyba nie chodzi ci dokładnie o to co mam na myśli ale ostatnio testowałem "maszynkę" na Reaktor-a 5 o nazwie Stadium Chorus , dosyć fajnie tworzy z jednego głosu coś co brzmi mniej więcej jak publiczność (bardzo wiele głosów)


ODPOWIEDZ