Efekt pustego, głębokiego werbla

Kruczki i sztuczki. Podziel się swoją wiedzą tajemną.
Awatar użytkownika
INES
Posty: 107
Rejestracja: niedziela 27 maja 2007, 00:00

Efekt pustego, głębokiego werbla

Post autor: INES » środa 25 lis 2009, 14:11

Potrzebuję uzyskać efekt pustego – głębokiego, ale wręcz potężnego werbla (ala uderzenie w kartonowe pudło). Korzystam z programu Battery 3 i w całej bibliotece sampli nie mogłam doszukać się takiej próbki. Być może znacie jakąś stronę z podobnymi samplami.


Awatar użytkownika
Tadeo
Posty: 1609
Rejestracja: piątek 31 sty 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Efekt pustego, głębokiego werbla

Post autor: Tadeo » środa 25 lis 2009, 14:22

Chodzi Ci o dźwiek uderzenia w karton?
Mogę nagrać takie próbki i podesłać Tobie, ale będzie się to miało nijak do dużego werbla, nawet pustego ;)

Awatar użytkownika
INES
Posty: 107
Rejestracja: niedziela 27 maja 2007, 00:00

Re: Efekt pustego, głębokiego werbla

Post autor: INES » środa 25 lis 2009, 16:04

...Chodzi Ci o dźwiek uderzenia w karton?
Mogę nagrać takie próbki i podesłać Tobie, ale będzie się to miało nijak do dużego werbla, nawet pustego ;)...
 


Zasugerowałam tylko podobieństwo do kartonu:) Chodzi mi o pusty duży werbel jakby z krótkim głębokim echem stłumionym jakby uderzało się w karton np. w jaskini:)


 


WBH-2006
Posty: 174
Rejestracja: piątek 22 gru 2006, 00:00

Re: Efekt pustego, głębokiego werbla

Post autor: WBH-2006 » sobota 05 gru 2009, 19:47

No to bierz z kuchni drewniana lyzke i slownik w twardej oprawie, po czym nagraj kilka pukniec, wrzuc do samplera, zagraj sekwencje i pobaw sie efektami na tej sciezce np. tym reverbem ktory sugerujesz, voila! :)


MrExplosion
Posty: 471
Rejestracja: piątek 15 wrz 2006, 00:00

Re: Efekt pustego, głębokiego werbla

Post autor: MrExplosion » sobota 05 gru 2009, 21:50

a nie chodzi ci czasem o werbel z odpiętą sprężyną? coś takiego jak w climbing up the walls radiohead? jeśli tak to szukaj sampli po haśle "snares off" albo nagraj sobie taki werbel

Awatar użytkownika
grembo
Posty: 2289
Rejestracja: czwartek 16 mar 2006, 00:00

Re: Efekt pustego, głębokiego werbla

Post autor: grembo » niedziela 06 gru 2009, 00:54

No to bierz z kuchni drewniana lyzke i slownik w twardej oprawie, po czym nagraj kilka pukniec, wrzuc do samplera, zagraj sekwencje i pobaw sie efektami na tej sciezce np. tym reverbem ktory sugerujesz, voila! :)



takie uderzenie ma ostry transient - a ma byc potezny :)

Moze sproboj wziac sample (ale takie ktore maja nagrany dół werbla, jak mowil przedmowca) i opusc strój, a takze - co najwazniejsze - uzyj jakiegos VST a la transient designer i przekrec gale sustain na full w prawo ...

W ten sposob mozna tez zrobic piekne gary w stylu brytyjskim z nagran.... samej stopy :) Oczywisice w sesji nagrywajacej zywe gary (nie midi loop puszczony w sampler). Dla smaczku doprawic jednym (!!!) overheadem

WBH-2006
Posty: 174
Rejestracja: piątek 22 gru 2006, 00:00

Re: Efekt pustego, głębokiego werbla

Post autor: WBH-2006 » niedziela 06 gru 2009, 01:31

To nagrac rozne puknieca moze w kartonowe pudlo wlasnie - roznej wielkosci, z roznych stron, z rozna moca itd., a potem zlepic z odpowiednimi samplami, kompresja, eq, efekty i gotowe! :)

ODPOWIEDZ