Zamiana kolejności wersów po zgraniu wokalu

Kruczki i sztuczki. Podziel się swoją wiedzą tajemną.
WBH-2006
Posty: 174
Rejestracja: piątek 22 gru 2006, 00:00

Zamiana kolejności wersów po zgraniu wokalu

Post autor: WBH-2006 » sobota 05 gru 2009, 19:41

Otoz po morderczej sesji wokalnej, na etapie edycji chcialbym jednak zamienic ze soba kolejnoscia tylko 2 wersy (powiedzmy 13 i 14 w zwrotce 2giej), ale obawiam sie, ze moze to nie zlozyc sie spojnie, totez chcialbym sie dowiedziec jakie mam teraz alternatywy. Przewiduje, ze mozna albo zostawic tak jak jest (tez nie jest zle, ale w kontekscie sensu tekstu byloby moim zdaniem lepiej zamienic) albo zamienic i pobawic sie korekcja tonacji dla wygladzenia lub dograc podrzutke (ta opcje mam obecnie niestety najslabiej opanowana).


Co do zamiany, to mysle, ze na drodze eksperymentu mogloby wyjsc nawet cos sensewego, a co do podrzutki, to troche dygam i sie spinam, ze znow bedzie kolejna mordercza sesja, bo jak sie nie napizgam do majka dostatecznie dlugo, to mam wrazenie, ze glos nie wychodzi odpowiednio "chory". I tez nigdy dotad nie robilem nagrywek na raty, takze zawsze podchodze do nagrania z nastawieniem nawiniecia calosci, a tak po wersie czy pol i to jeszcze nastepnego dnia, to nie wiem...


Ktos jest w stanie nakierowac mnie na wlasciwy tor teraz?


Tymczasem wracam do wycianania 30-ktorejs sciezki z kolei 8) (super sprawa z tymi roznymi spontanicznymi odglosami na "hype track'a" - do tej pory je pomijalem, a widze obecnie, ze mozna ukrecic z nich kozackie dodatki... powoli objawia mi sie sekret nawijek Busty i patenty realizatorskie Ericka Sermona! :D).


ODPOWIEDZ