Jak zaprogramować syntezator w taki sposób?

Kruczki i sztuczki. Podziel się swoją wiedzą tajemną.
Awatar użytkownika
Fleishman
Posty: 18
Rejestracja: wtorek 09 cze 2009, 00:00

Jak zaprogramować syntezator w taki sposób?

Post autor: Fleishman » sobota 20 lut 2010, 20:18

http://www.youtube.com/watch?v=8oKQSAt4c4c


 


Może któryś z bardziej doświadczonych kolegów ma receptę i pomysł na to jak został zaprogramowany syntezator basowy w refrenie ? Chodzi o efekt takiego poszarpania (w 54-56 sec ), miodzio jak dla mnie. To jakiś arepgiator tam wojuje czy poprostu jeden dzwięk pocięty na klocki w midi ? Jak uzyskać podobne brzmienie - z jednej strony bas "mulący", zlany ze sobą a z drugiej, wyraźne i przejżyste akcenty.


Ach..szwedzi znowu udwadniają, że to kraj świetnych producentów. Kawałek i produkcją są super .


Goddard
Posty: 208
Rejestracja: piątek 28 lip 2006, 00:00

Re: Jak zaprogramować syntezator w taki sposób?

Post autor: Goddard » niedziela 21 lut 2010, 00:59

...
http://www.youtube.com/watch?v=8oKQSAt4c4c

 

Może któryś z bardziej doświadczonych kolegów ma receptę i pomysł na to jak został zaprogramowany syntezator basowy w refrenie ? Chodzi o efekt takiego poszarpania (w 54-56 sec ), miodzio jak dla mnie. To jakiś arepgiator tam wojuje czy poprostu jeden dzwięk pocięty na klocki w midi ? Jak uzyskać podobne brzmienie - z jednej strony bas "mulący", zlany ze sobą a z drugiej, wyraźne i przejżyste akcenty.

Ach..szwedzi znowu udwadniają, że to kraj świetnych producentów. Kawałek i produkcją są super ....
 


 


Dzięki za namiary. Numer faktycznie świetny i znakomicie zrealizowany. Przy okazji uczy pokory na zasadzie ile-jeszcze-muszę-się-nauczyć-żeby-tak-brzmieć. Swoją drogą czemu u nas się takiej muzy nie robi?


 


Ten bas to jakby 2 warstwy - jedna niższa, znakomicie dogadująca się ze stopą (pewnie sidechain), a druga to właśnie ta syntezatorowa górka, która tak Ci się podoba. Wg mnie to raczej ciekawie zagrane nuty niż arpedżia, ale wątpię, żeby ktoś był w stanie na 100% określić jak to zrobiono. Napisz do autora :)


ODPOWIEDZ