Modne efekty w muzyce pop

Kruczki i sztuczki. Podziel się swoją wiedzą tajemną.
Awatar użytkownika
AdamZ
Posty: 810
Rejestracja: sobota 30 gru 2006, 00:00

Re: Modne efekty w muzyce pop

Post autor: AdamZ » niedziela 27 cze 2010, 22:37

...
Ja proponuję inne rozwiązanie. Wystarczy na kompresorze ustawić side chain pod ścieżkę np. werbla który będzie uderzany w momentach który ma być zacięty...
 


 



A ja proponuję jeszcze prostsze rozwiązanie ( nie mylić z tańszymCool)


Kupujemy Virusa TI ( dowolny model ) odpalamy w nim funkcję ATOMIZER, wpuszczamy do jego toru audio mikrofon, gitarę , odtwarzacz mp3 czy co tam mamy pod ręką i wychodzi nam efekt o który chodzi


 


http://www.youtube.com/watch?v=dseuZ9ZajEI&feature=related


 


 


[addsig]
AdromedaA6|Prophet'08|MinimoogVoyager|Virus TI|Roland:D550|JX-8P|Juno-106|αJuno1|JP8000|JD800|R-8M|Yamaha: EX5|TX7|CS-30|KORG: Poly800|microKORG|Monotron|POLY-61|Teisco60F|S.BassStation|DrumStation2|Waldorf Pulse, MFB502, Matrix1000...

Janusz_M
Posty: 340
Rejestracja: czwartek 08 sty 2009, 00:00

Re: Modne efekty w muzyce pop

Post autor: Janusz_M » poniedziałek 28 cze 2010, 10:41

Słucham tych przykładów i się zastanawiam czy do tego celu nie wystarczy zwykły darmowy PhuttBoySlim ?


Awatar użytkownika
psysutra
Posty: 596
Rejestracja: czwartek 01 sty 2009, 00:00

Re: Modne efekty w muzyce pop

Post autor: psysutra » poniedziałek 28 cze 2010, 12:44

A mi się wydawało że ktoś będzie pytał o ten tani, beznadziejny motyw w "metalizowaniem" wokalu. Jak słyszę to w co drugim komercyjnym numerze to po prostu mną trzęsie.


To jest realizowane z wokoderem czy cym innym?

Stay Psychedelic People!

Awatar użytkownika
El_Pablo
Posty: 1
Rejestracja: środa 09 lut 2011, 00:00

Re: Modne efekty w muzyce pop

Post autor: El_Pablo » sobota 26 lut 2011, 17:42

...
 A mi się wydawało że ktoś będzie pytał o ten tani, beznadziejny motyw w "metalizowaniem" wokalu. Jak słyszę to w co drugim komercyjnym numerze to po prostu mną trzęsie.

To jest realizowane z wokoderem czy cym innym?
...
 


 


 


 


 


 


Wokoder tudzież urządzenie zwane Talkbox'em. Ja bardzo przepadam za tym efektem akurat


ODPOWIEDZ