Akai MPC 1000 i tempo

Kruczki i sztuczki. Podziel się swoją wiedzą tajemną.
mikrus356
Posty: 1
Rejestracja: środa 13 paź 2010, 00:00

Akai MPC 1000 i tempo

Post autor: mikrus356 » czwartek 14 paź 2010, 16:17

Witam chciałem sie dowiedzieć czy da sie wyłączyć całkowicie metronom chodzi mi o to ze chce bic na padach własne tempo a jak bije je z metronomem to po nagraniu gdy odpalam play to jest to całkiem co innego niz ja biłem , a druga rzeczy jak wyłączyć nakładanie sie sampli żeby jak wcisnę pad leciał sampel i jak wcisnę drugi to sie ten 1 kończył a drugi zaczynał zeby sie nie nakładały dźwięki na siebie. Dziekuje z góry za odpowiedz


Awatar użytkownika
Mefistofelez
Posty: 110
Rejestracja: niedziela 21 lut 2010, 00:00

Re: Akai MPC 1000 i tempo

Post autor: Mefistofelez » czwartek 14 paź 2010, 20:48

...
Witam chciałem sie dowiedzieć czy da sie wyłączyć całkowicie metronom chodzi mi o to ze chce bic na padach własne tempo a jak bije je z metronomem to po nagraniu gdy odpalam play to jest to całkiem co innego niz ja biłem , a druga rzeczy jak wyłączyć nakładanie sie sampli żeby jak wcisnę pad leciał sampel i jak wcisnę drugi to sie ten 1 kończył a drugi zaczynał zeby sie nie nakładały dźwięki na siebie. Dziekuje z góry za odpowiedz...
 

Ten metronom o którym piszesz to timing - możesz go zmienić na 1\\8, 1\\16, 1\\32 - oraz te wartości w triplecie.

Założyłem wcześniej temat o nazwie Swing w Mpc 2000Xl - tam masz wszystkie informacje na ten temat. Mieści się on w dziale tips & tricks.

A to wyciszanie to:

Wchodzisz w program-params-owerlap zmieniasz z poly na mono-wciszkasz open window i masz tam mutes off:

ustawiasz note, które jest domyślnie na off na wartość pada który ma wyciszyć ten że którego programujesz.

tę czynność musisz powtarzać na każdym padzie na którym chcesz użyć tej funkcji.

Oczywiście odnosi się to do wersji 2000XL, ale podejrzewam że w 1000 będzie podobnie 

Potrzebuję dźwięku by oddychać

ODPOWIEDZ