Sztuczki i tricki

Kruczki i sztuczki. Podziel się swoją wiedzą tajemną.
Awatar użytkownika
Dr.saw
Posty: 17
Rejestracja: wtorek 02 wrz 2003, 00:00

Sztuczki i tricki

Post autor: Dr.saw » piątek 12 wrz 2003, 10:06

Witam!

Chyba każdy ma swój arsenał i napewno chce się podzielić, więc zaczynajcie knuć.
Jestem 26- latkiem, bardzo kocham muzykę ze wszystkimi jej radościami i smutkami.

DogHead
Posty: 625
Rejestracja: czwartek 05 cze 2003, 00:00

Re: Sztuczki i tricki

Post autor: DogHead » piątek 12 wrz 2003, 10:22

...Witam!

Chyba kaz˙dy ma swój arsena? i napewno chce sie˛ podzielic´, wie˛c zaczynajcie knuc´....



**********************



Czy to zaszyfrowana wiadomosc dla Osamy i Sadama?




Awatar użytkownika
ula
Posty: 251
Rejestracja: czwartek 11 wrz 2003, 00:00

Re: Sztuczki i tricki

Post autor: ula » piątek 12 wrz 2003, 10:31

......Witam!

Chyba kaz˙dy ma swój arsena? i napewno chce sie˛ podzielic´, wie˛c zaczynajcie knuc´....



**********************



Czy to zaszyfrowana wiadomosc dla Osamy i Sadama?



...

**********************



odnosze wrazenie ze kazdy by chciał cos tutaj dodac, ale troche sie obawia o swoja "" własnosc "" jaką jest wiedza w tym temacie... ale chyba nie potrzebnie .. to nie zawody

Ja odsłuchuje zgran dosyc Cicho i w mono , jesli wszystko Jest Ok. nic nie znika za bardzo wszysko jest słyszalne i wyrazne to w Stereo bedzie dobrze ,no czasami wymagane sa retusze takze i w stereo ale .... jako przedstawicielka płci "" innej "" stawiam tu pierwszy wpis....

Pozdrawiam Ula :)

Awatar użytkownika
Dr.saw
Posty: 17
Rejestracja: wtorek 02 wrz 2003, 00:00

Re: Sztuczki i tricki

Post autor: Dr.saw » piątek 12 wrz 2003, 11:44

No no zaczyna się kręcić.

Teraz chyba znany trick dotyczący nieziemskiego wokalu. Bierzemy szczyptę tekstu Np. Estrada zapisujemy sobie na kartce od tyłu (Adartse), śpiewamy to co wyszło nam po odwróceniu a następnie nagraną ścieżkę odwracamy(Rewers) tyle że w edytorze. Nic odkrywczego, ale zawsze....
Jestem 26- latkiem, bardzo kocham muzykę ze wszystkimi jej radościami i smutkami.

pawello
Posty: 968
Rejestracja: piątek 02 maja 2003, 00:00
Lokalizacja: Polska

Re: Sztuczki i tricki

Post autor: pawello » piątek 12 wrz 2003, 15:14

Trzy prostackie tricki:



Na ustereofonicznienie mono:

Skopiowanie zawartosci sciezki na sasiednia, opoznienie lub wyprzedzenie zawartosci skopiowanej sciezki o parneascie lub paredziesiat milisekund ( robie to na ucho ) ustawienie panoram na sciezkach: 1sza na godzine 9ta druga na 15 lub 1sza na 8ma a 2ga na 16ta..

Sprawdza sie najlepiej dla instrumentow solo ( PADy i inna elektronika )



Na masywny BASS:

Pusc goscia przez OCTAVER i domixuj sygnal opuszczony o oktawe w odpowiedniej proporcji :) Przewaznie DZIALA..



Opisywany juz trick ze Stopa:

Pusc gadzine przez generator subharmonicznych o czestotliwosci okolo 50-80 Hz - ja najczesciej puszczam na 70 Hz.. Stopa bedzie miala totalne walniecie od dolu - zaslyszalem to w nagraniach ToTo i sam doszedlem jak to zrobic.. Nie przesadzaj z iloscia tego subbasu bo to jest psychoakustyczny odstraszacz - takie czestotliwosci w zbyt duzym poziomie moga budzic niepokoj u sluchacza !!!!!



na razie wystarczy..

unizenie klaniam :)
pozdrawiam.

Awatar użytkownika
morion
Posty: 97
Rejestracja: niedziela 27 kwie 2003, 00:00

Re: Sztuczki i tricki

Post autor: morion » piątek 12 wrz 2003, 15:22

Moze Admin zalozyl by dzial Tips & Tricks i tam kierowalby najciekawsze posty. Good idea mr Admin??

Pozdrowiam

Morion
GG: 3867380 *****Gdańsk*****

Awatar użytkownika
ula
Posty: 251
Rejestracja: czwartek 11 wrz 2003, 00:00

Re: Sztuczki i tricki

Post autor: ula » piątek 12 wrz 2003, 15:38

...Moze Admin zalozyl by dzial Tips & Tricks i tam kierowalby najciekawsze posty. Good idea mr Admin??

Pozdrowiam

Morion...

**********************

Bardzo dobry Pomysł. bardzo dobry :)
Pozdrawiam Ula :)

Awatar użytkownika
Hardi
Posty: 692
Rejestracja: sobota 03 maja 2003, 00:00

Re: Sztuczki i tricki

Post autor: Hardi » piątek 12 wrz 2003, 16:05

Ja swoje wypociny odsłuchuje w samochodzie, na radiu za 120 zol i głośniczkach za… (wstyd mówić). Jak tam to zabrzmi dobrze, to oznacza, że wszędzie będzie grać OK.
gadu-gadu 4021735

DogHead
Posty: 625
Rejestracja: czwartek 05 cze 2003, 00:00

Re: Sztuczki i tricki

Post autor: DogHead » piątek 12 wrz 2003, 16:07

Jak widac Admin nie tylko podsluchuje co tu sie dzieje...

Postulowany dzial juz zalozony (choc na razie pusty).

Awatar użytkownika
medoramas
Posty: 122
Rejestracja: środa 19 lut 2003, 00:00
Kontakt:

Re: Sztuczki i tricki

Post autor: medoramas » piątek 12 wrz 2003, 16:32

Opisywany juz trick ze Stopa:

Pusc gadzine przez generator subharmonicznych o czestotliwosci okolo 50-80 Hz - ja najczesciej puszczam na 70 Hz.. Stopa bedzie miala totalne walniecie od dolu - zaslyszalem to w nagraniach ToTo i sam doszedlem jak to zrobic.. Nie przesadzaj z iloscia tego subbasu bo to jest psychoakustyczny odstraszacz - takie czestotliwosci w zbyt duzym poziomie moga budzic niepokoj u sluchacza !!!!!



na razie wystarczy..

unizenie klaniam :)...

**********************

to działa!!!! na forum Mixer umieściłem dziś numer, gdzie stopę potraktowałem m.in. tym Twoim trickiem DAS SCHMEKT!!!



pazdrawiaju!

ODPOWIEDZ