Jak stworzyć wokal znany w muzyce Disco Polo?

Kruczki i sztuczki. Podziel się swoją wiedzą tajemną.
Awatar użytkownika
Elfuello
Posty: 339
Rejestracja: poniedziałek 15 lis 2004, 00:00

Jak stworzyć wokal znany w muzyce Disco Polo?

Post autor: Elfuello » wtorek 24 kwie 2012, 03:22

Od razu się usprawiedliwię, że to nie mój target;)
Kolega przyszedł do mnie z utworkiem nagranym na keyboardzie i do niego zaśpiewał. Ot taki żart muzyczny. Oczywiście wszystko dla zabawy i tzw. zlewki, by przy zaręczynach wywołać uśmiech u swojej lubej. Niemniej jednak jest to dla mnie zagwostka, bo w tych utworach DiscoPolo ten wokal jest mocno zdeformowany, nie wiem czy to zasługa AutoTune czy też jakiegoś modulatora, może delay ustawiony na minimalne odbicie? Dręczy mnie to trochę, bo to nie muzyka, w której się specjalizuję, a mimo to....ciekawi mnie jako realizatora technika, którą używają te "zabawowe" zespoły przy nagraniach.

Universal Audio Apollo Twin / Adam A7 / Native Kontrol S49 / Native Komplete 10 Ultimate / Pro Tools 12 / Samplitude Pro X3 Suite

prez
Posty: 85
Rejestracja: poniedziałek 23 lut 2004, 00:00

Re: Jak stworzyć wokal znany w muzyce Disco Polo?

Post autor: prez » wtorek 24 kwie 2012, 08:08

Przed laty zdarzyło mi się nagrać trzy takie płyty (zespół chyba Martin) o ile pamiętam. Patent polecili mi sami wykonawcy, podobno standard w nagraniach dla Blue Star - należy przyspieszyć nagranie 3 do 5 procent bez korygowania intonacji. Pamiętam robiłem to na Logicu jeszcze w wersji 3.
zawodowo pracujący akustyk live i studio

DZ1
Posty: 433
Rejestracja: poniedziałek 09 kwie 2007, 00:00

Re: Jak stworzyć wokal znany w muzyce Disco Polo?

Post autor: DZ1 » wtorek 24 kwie 2012, 20:21

...
Od razu się usprawiedliwię, że to nie mój target;)
Kolega przyszedł do mnie z utworkiem nagranym na keyboardzie i do niego zaśpiewał. Ot taki żart muzyczny. Oczywiście wszystko dla zabawy i tzw. zlewki, by przy zaręczynach wywołać uśmiech u swojej lubej. Niemniej jednak jest to dla mnie zagwostka, bo w tych utworach DiscoPolo ten wokal jest mocno zdeformowany, nie wiem czy to zasługa AutoTune czy też jakiegoś modulatora, może delay ustawiony na minimalne odbicie? Dręczy mnie to trochę, bo to nie muzyka, w której się specjalizuję, a mimo to....ciekawi mnie jako realizatora technika, którą używają te "zabawowe" zespoły przy nagraniach....
 




Co prawda live, ale mialem watpiwa przyjemnosc robic taką kapele.... Podcinasz duzo dołu i dajesz duzo reverbu, jakies 200% wiecej reverbu niz dałbys w ''normalnym'' przypadku ;) 


Pozdr,


ODPOWIEDZ