Strona 1 z 1

Łapanie Peak'ów

: czwartek 29 sie 2013, 16:18
autor: stereoman

Witajcie!

1) Mastering robie za pomoca Ozone 5 Advanced. Jednak za nim wpuszcze do niego sygnal, to przed nim zapinam na sumie limiter by zlapac wszystko co przekroczy 0dB. Do tego celu zwykle odpalam Ozone 5 Advanced i tylko wlaczam w nim Maximizer (threshold na 0dB)

Czy jesli limiter w Ozone 5 ma threshold ustawiony na 0dB, to czy on w jakikolwiek sposob wpływa na dzwiek? Nie ma znaczenia jaki algorytm on ma ustawiony i jak ustawione sa pozostale parametry?
2) Jakie sa Wasze tricki za łapanie i redukowanie peaków zarowno na poszczególnych śladach jak i na sumie? Jakich wtyczek do tego uzywacie?

Obrabiajac dana ściezke warto zawsze najpierw zredukowac troche peak'i limiterem zanim wpuscici sie sygnał do własciwego kompresora? (Czyli zanim zaczniecie prace nad kompresją, to najpierw reukujecie troche peak'i?)
pozdr!


Re: Łapanie Peak'ów

: piątek 30 sie 2013, 14:44
autor: Zbynia

1.teoretycznie powinien ciąć wszystko powyżej 0dB jednak jesli nie ma takiej sytuacji to powinien być przeźroczysty jesli nie robi dodatkowych zabiegów typu podniesienie gain.Nie korzystam więc więcej nie powiem.
2.Pikami na sladach w DAW sie nie przejmuję ale oczywiście staram się by trafiajace na sumę były jak najniższe


Re: Łapanie Peak'ów

: sobota 05 gru 2020, 08:59
autor: filigranowy
Dzięki za informacje. Wiadomo teoria teorią, ale nie ma jak zapytać osób które już z tym działają. Dla mnie to jest nowość i dodatkowe zajęcie, dotychczas robiłem blaty. Oczywiście nadal je robię, ale złapałem fajne zlecenie na mobilną obróbkę dźwięku.