jak ugryśc tę barwę?

Kruczki i sztuczki. Podziel się swoją wiedzą tajemną.
moons
Posty: 34
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2014, 00:00

jak ugryśc tę barwę?

Post autor: moons » czwartek 08 maja 2014, 11:05

Dla wielu z was pewnie zabawne pytanie dla kilku pewnie głupie ale taką mam zagwozdkę Laughing


Jak dojśc i od czego wyjść żeby otrzymać taki efekt. Sam próbowalem wyjśc od róznych instrumentów i nie umiem nawet się zbliżyć do takiej barwy. Brzemienie czysto syntetyczne ale nie wyhodzi mi całkiem.


http://rolandjv1010.wrzuta.pl/audio/10PiLuSiZlG/muzafon


Może być na podstawie tradycyjnego syntezatora albo i jakiegoś analogowego.


Pozdrawiam


Awatar użytkownika
midishiner
Posty: 341
Rejestracja: czwartek 29 mar 2007, 00:00

Re: jak ugryśc tę barwę?

Post autor: midishiner » czwartek 08 maja 2014, 11:23

...
Dla wielu z was pewnie zabawne pytanie dla kilku pewnie głupie ale taką mam zagwozdkę Laughing

Jak dojśc i od czego wyjść żeby otrzymać taki efekt. Sam próbowalem wyjśc od róznych instrumentów i nie umiem nawet się zbliżyć do takiej barwy. Brzemienie czysto syntetyczne ale nie wyhodzi mi całkiem.

http://rolandjv1010.wrzuta.pl/audio/10PiLuSiZlG/muzafon

Może być na podstawie tradycyjnego syntezatora albo i jakiegoś analogowego.

Pozdrawiam...
 




Brzmi to jak typowa barwa pluck. Proponuję następującą opcję: dwa oscylatory: piła + pulse z wypełnieniem ok 40%. Do tego obwiednia filtra LPF z krótkim decay (tak aby decay sterował zamknięciem filtra) delikatne rozstrojenie (bardzo delikatne) lekki pogłos z parametrem PRE ustawionym na ok 200 ms i powinno wyjść coś podobnego. Po wszystkim można dać lekką kompresję a po niej uwypuklić transjent shaperem atack. Wszystko się da, wystarczy tylko poznać podstawy syntezy na prostym VA. 




powodzenia

Lucas May On Tour
5-21.V.2009

moons
Posty: 34
Rejestracja: niedziela 20 kwie 2014, 00:00

Re: jak ugryśc tę barwę?

Post autor: moons » czwartek 08 maja 2014, 13:19



Brzmi to jak typowa barwa pluck. Proponuję następującą opcję: dwa oscylatory: piła + pulse z wypełnieniem ok 40%. Do tego obwiednia filtra LPF z krótkim decay (tak aby decay sterował zamknięciem filtra) delikatne rozstrojenie (bardzo delikatne) lekki pogłos z parametrem PRE ustawionym na ok 200 ms i powinno wyjść coś podobnego. Po wszystkim można dać lekką kompresję a po niej uwypuklić transjent shaperem atack. Wszystko się da, wystarczy tylko poznać podstawy syntezy na prostym VA. 





Dzięki za ukierunkowanie, trochę się pobawiłem, wychodzi coś podobnego ale ciągle za bardzo "syczące" mi wychodzi, jak na razie to mam coś podobnego do różnego rodzaju saw leadów.


Pozdrawiam


Lagertha
Posty: 7
Rejestracja: czwartek 08 maja 2014, 00:00

Re: jak ugryśc tę barwę?

Post autor: Lagertha » czwartek 08 maja 2014, 15:17

wrzuć może na soundcloud efekty które do tej pory osiągnąłeś z poprawkami


[addsig]

enhald
Posty: 8
Rejestracja: czwartek 22 wrz 2016, 00:00

Re: jak ugryśc tę barwę?

Post autor: enhald » wtorek 04 paź 2016, 10:08

I daj znać co wyszło

ODPOWIEDZ