Pytanie o brzmienia muzyka pop

Kruczki i sztuczki. Podziel się swoją wiedzą tajemną.
Jureczek
Posty: 6
Rejestracja: wtorek 19 sie 2014, 00:00

Re: Pytanie o brzmienia muzyka pop

Post autor: Jureczek » poniedziałek 13 paź 2014, 15:13

Wszystko ok Panowie, ale czy jeśli ktoś potrzebuje motywu instrumetów strunowych w utworze pop gdzie 80% brzmień to syntetyczne czy w jakieś klubowej, EDM to kupuje skrzypce albo wiolonczelę? albo sekcję dętą to kupuje nie wiem saksofon czy puzon?


Problem jest taki że ja uczęszczałęm do klasy fortepianu w szkole muzycznej ale z instrumentami strunowymi poza brzdąkaniami na zwykłęj gitarze w czasach harcerskich styczności nie miałem.


I teraz kupie gitarę nawet za 2 tys i co sama zagra? obawiam się zę wirtuoz gitary elektrycznej tez nie wiem hejnału mariackiego by nie wygral na trąbce, albo nie wiem jakiegoś dzieła Szymanowskiego nawet na skrzypcach elektrycznych..chociaż tutaj moze bardziej..


Kwestia artykulacji, umiejętności, doświadczenia a nie kupna sprzętu.


Także obawiam sie że ja na klawiaturze midi i dobrych bibliotekach jestem wstanie więcej uzyskać niż kupując super gitarę, no chyba że potem przez rok będę chodzil na lekcje nauki gry.


Poza tym 90% tych nagrań które przedstawiłem to głównymi producentami są dj, producenci którzy z gitarą mają niewiele wspólnego np Guetta, no właśnie on ma ludzi i tam pewnie są gitarzyści...


z kolei znam gościa producentami którzy aranżuje dla popowego świata w PL nagrania i używa do tego samych wtyczek VSTi a tam są gitary, sekcje dętę, smyczki itd..jedynie do solowek gitarowych zatrudnia zawodowego gitarzystę.


Dlatego chodziło mi bardziej o podanie dobrych bibliotek bo tak jak mówie kupno gitary to tak jakby kupić aparat Canon lustrzany to raczej amator osiedlowy nie zrobi zdjęć jak światowej sławy fotograf który robi sesje dla modelek za 5 tys dolarów...


laser777
Posty: 370
Rejestracja: czwartek 17 kwie 2014, 00:00

Re: Pytanie o brzmienia muzyka pop

Post autor: laser777 » poniedziałek 13 paź 2014, 15:48

ministral of rock to chyba najepsza wtyka gitarowa ale może kosztować nawet 1000zł nie wiem

jest jeszcze scarbee na kontakta z native instrument

ale nie są za darmo

i poetic gutar 2 ale ta jest trochę gorsza a czy jest za free to nie wiem

znam jeszcze real guitar za free ale mnie nie przekonała więc wolał bym używać syntetycznej z nexusa czy reaktora

laser777
Posty: 370
Rejestracja: czwartek 17 kwie 2014, 00:00

Re: Pytanie o brzmienia muzyka pop

Post autor: laser777 » poniedziałek 13 paź 2014, 16:01

..wysłałem ci link do strony na poczte prywatną bo nie wiem czy można zgodnie z regulaminem na tej stronie reklamować inne strony?

co do samych bibliotek to wszystkich nie sprawdzłem ale nie są za ciekawe

KumiDr
Posty: 138
Rejestracja: niedziela 07 wrz 2014, 00:00

Re: Pytanie o brzmienia muzyka pop

Post autor: KumiDr » poniedziałek 13 paź 2014, 16:39

Wiadomo, że wiele jeszcze zależy od rodzaju muzyki, ale IMO tego akurat instrumentu zawsze warto się uczyć (nie mówię nawet o jakiejś wirtuozerii). A nauka tak czy siak musi być, bo virtualną gitarą też przecież trzeba umieć zagrać. Samo naciśnięcie jednego klawisza sprawy (zwykle) nie załatwi. A wydaje mi się, że już pół roku intensywnej nauki na prawdziwym wiośle pozwoli zagrać wyuczony riff, czy strumming z efektem naturalności o wiele lepszym niż produkując go z komputerka.

ODPOWIEDZ