18 Hz

Kruczki i sztuczki. Podziel się swoją wiedzą tajemną.
Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: 18 Hz

Post autor: Zbynia » czwartek 20 lis 2014, 20:24

Laser
Ja mam kompa od 2001 nie licząc Atari 65XE...
Tylko co to zmienia?

Kompresja mp3 ucina wszystko poniżej 20Hz więc 18 nikt nie przekaże - a że dodatkowo mp3 to kompresja stratna to na tym gównianym filmiku słychać tylko pirady

Jak pisałem - tylko generator i jeśli twój sprzęt i ucho pozwoli to usłyszysz (poczujesz).
Porządny generator masz z programu - pozostaje kwestia karty ale to i tak milion razy lepsze niż mp3 z YT

z racji że twój interfejs działa do 48kHz to i nie usłyszysz z tego sprzętu nic powyżej 24kHz (plus jakieś tam konwersje itp. to ze 22 max)



laser777
Posty: 370
Rejestracja: czwartek 17 kwie 2014, 00:00

Re: 18 Hz

Post autor: laser777 » czwartek 20 lis 2014, 22:28

...Laser
Ja mam kompa od 2001 nie licząc Atari 65XE...
Tylko co to zmienia?

Kompresja mp3 ucina wszystko poniżej 20Hz więc 18 nikt nie przekaże - a że dodatkowo mp3 to kompresja stratna to na tym gównianym filmiku słychać tylko pirady

Jak pisałem - tylko generator i jeśli twój sprzęt i ucho pozwoli to usłyszysz (poczujesz).
Porządny generator masz z programu - pozostaje kwestia karty ale to i tak milion razy lepsze niż mp3 z YT

z racji że twój interfejs działa do 48kHz to i nie usłyszysz z tego sprzętu nic powyżej 24kHz (plus jakieś tam konwersje itp. to ze 22 max)

Aha no dzięki nie wiedziałem do końca o co chodzi z próbkowaniem 24/48khz ale domyślałem się że chodzi o lepszą jakość
a zauważyłem że z mp3 nawet najlepszej jakości jest coś nie tak w porównaniu do wave. to samo dzieję się kiedy na mikser w DAW wrzucisz jakąś tanią wtyczkę typu filtr.Filtry służą do tego by przepuszczać tylko wybraną część pasma ale nie przy ustawieniach zerowych.
Co do 18hz i tego filmiku jak ten ktoś nie wykupił HD a pewnie tego nie zrobił a materiał też pewnie miał z drugiej ręki tak samo skompresowany to nie ma co zbierać...wydaje mi się że z tym materiałem już nie dało by się nic zrobić bo skoro go skompresowało to już tego 18hz tam nie mam nawet jeśli kiedyś było.
ale w przypadku generatora który mam z 20-20k schodząc o oktawę musiał byś trafić na niskie lub wysokie częstotliwości bez względu na to czy to jest mp3 czy nie
Tylko że DAW po prostu ich nie rejestruję bo pasek skoczył tylko raz po tym jak widmo sygnału zniknęło z analizera za 20khz'mi

Ja wcześniej miałem Amige. ATB miał jakiś syntezator na amige

2000 roku komputer potrzebny był mi do gier a nie pracy

Awatar użytkownika
MB
Posty: 3318
Rejestracja: wtorek 09 kwie 2002, 00:00

Re: 18 Hz

Post autor: MB » piątek 21 lis 2014, 09:49

Kompresja mp3 ucina wszystko poniżej 20Hz więc 18 nikt nie przekaże - a że dodatkowo mp3 to kompresja stratna to na tym gównianym filmiku słychać tylko pirady
...
Gwoli ścisłości - kompresja mp3 nie obcina poniżej 20Hz. Koderem mp3 możesz zakodować dowolnie wolnozmienny sygnał, nawet 1Hz i zostanie on prawidłowo odtworzony (sprawdź). Ograniczenie jest tylko dla dużych częstotliwości, wszystko powyżej 15,6-16kHz zostanie obcięte, bo ostatnie pasmo skalowania nie jest przesyłane. To ograniczenie zostało usunięte w AAC.

laser777
Posty: 370
Rejestracja: czwartek 17 kwie 2014, 00:00

Re: 18 Hz

Post autor: laser777 » piątek 21 lis 2014, 15:52

...Kompresja mp3 ucina wszystko poniżej 20Hz więc 18 nikt nie przekaże - a że dodatkowo mp3 to kompresja stratna to na tym gównianym filmiku słychać tylko pirady
...
Gwoli ścisłości - kompresja mp3 nie obcina poniżej 20Hz. Koderem mp3 możesz zakodować dowolnie wolnozmienny sygnał, nawet 1Hz i zostanie on prawidłowo odtworzony (sprawdź). Ograniczenie jest tylko dla dużych częstotliwości, wszystko powyżej 15,6-16kHz zostanie obcięte, bo ostatnie pasmo skalowania nie jest przesyłane. To ograniczenie zostało usunięte w AAC....

Aha
A wiesz może co można zrobić z Wave?bo podczas nagrywania w DAW ścieżek syntezatorowych które mają bardzo dobrą jakość odpalane z wtyczki...po nagraniu są trochę gorsze.
Nie żeby była jakaś wyraźna różnica którą każdy by zauważył ale jednak trochę jest
Podczas eksportu miksu i konwersji do formatu wave ustawić
Depth,bitrate i resampling
ale we wnątrz programu szukałem w opcjach i nie wiem w jakiej jakości się to nagrywa


laser777
Posty: 370
Rejestracja: czwartek 17 kwie 2014, 00:00

Re: 18 Hz

Post autor: laser777 » piątek 21 lis 2014, 15:57

Jak pisałem - tylko generator i jeśli twój sprzęt i ucho pozwoli to usłyszysz (poczujesz).
Porządny generator masz z programu

Aha zapomniałem

Myślałem że chodzi ci o taki generator

http://www67.zippyshare.com/v/25042379/file.html

to co to masz za program
coś w stylu
SpeakerWorkshop ?

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: 18 Hz

Post autor: Zbynia » piątek 21 lis 2014, 22:20

...Kompresja mp3 ucina wszystko poniżej 20Hz więc 18 nikt nie przekaże - a że dodatkowo mp3 to kompresja stratna to na tym gównianym filmiku słychać tylko pirady
...
Gwoli ścisłości - kompresja mp3 nie obcina poniżej 20Hz. Koderem mp3 możesz zakodować dowolnie wolnozmienny sygnał, nawet 1Hz i zostanie on prawidłowo odtworzony (sprawdź). Ograniczenie jest tylko dla dużych częstotliwości, wszystko powyżej 15,6-16kHz zostanie obcięte, bo ostatnie pasmo skalowania nie jest przesyłane. To ograniczenie zostało usunięte w AAC....
 




Tak?hmmmm




w sumie nie zwróciłem uwagi bo i tak z mp3 praktycznie nie korzystam (chyba że telefon ale tam nie puszczam sobie 18Hz :D )


Zawsze sądziłem że tnie z obydwu stron


Jednak nie zmienia to faktu że na tym filmiku jest tylko piard




Laser - ja mam generator w Sound Forge - wystarczy


Co do zgrywania w DAW - zgrywa się zawsze w tej samej częstotliwości w jakiej działa DAW - a dla kompatybilności z CD większość ludzi pracuje w 44.1kHz


24 bity obowiązkowo bo to odpowiada za dynamikę (zgrać mozna do 16 bitów ale do pracy 24 a najlepiej 32/64)


laser777
Posty: 370
Rejestracja: czwartek 17 kwie 2014, 00:00

Re: 18 Hz

Post autor: laser777 » sobota 22 lis 2014, 00:31

......Kompresja mp3 ucina wszystko poniżej 20Hz więc 18 nikt nie przekaże - a że dodatkowo mp3 to kompresja stratna to na tym gównianym filmiku słychać tylko pirady ... Gwoli ścisłości - kompresja mp3 nie obcina poniżej 20Hz. Koderem mp3 możesz zakodować dowolnie wolnozmienny sygnał, nawet 1Hz i zostanie on prawidłowo odtworzony (sprawdź). Ograniczenie jest tylko dla dużych częstotliwości, wszystko powyżej 15,6-16kHz zostanie obcięte, bo ostatnie pasmo skalowania nie jest przesyłane. To ograniczenie zostało usunięte w AAC.... 

Tak?hmmmm

w sumie nie zwróciłem uwagi bo i tak z mp3 praktycznie nie korzystam (chyba że telefon ale tam nie puszczam sobie 18Hz :D )
Zawsze sądziłem że tnie z obydwu stron
Jednak nie zmienia to faktu że na tym filmiku jest tylko piard

Laser - ja mam generator w Sound Forge - wystarczy
Co do zgrywania w DAW - zgrywa się zawsze w tej samej częstotliwości w jakiej działa DAW - a dla kompatybilności z CD większość ludzi pracuje w 44.1kHz
24 bity obowiązkowo bo to odpowiada za dynamikę (zgrać mozna do 16 bitów ale do pracy 24 a najlepiej 32/64)...

Ja na 16bitów nigdy nie ustawiam raczej najwięcej ile się da o tym już czytałem.A resampling ustawiłem liniowo choć nie wiem jak jest najlepiej

I tym generatorem możesz sobie sprawić czy głośniki mają płaską charakterystykę?oczywiście jak mikrofon jest skalibrowany.
Ten z linku który podałem można np sprawdzać czy wzmacniacz ma liniową charakterystykę ale oscyloskopem też można
a kieszonkowe generatory na USB do 1MHz chyba po 4 stówy stoją
ale nie wiem czy to nie jakaś chińska zabawka?

ODPOWIEDZ