18 Hz

Kruczki i sztuczki. Podziel się swoją wiedzą tajemną.
laser777
Posty: 370
Rejestracja: czwartek 17 kwie 2014, 00:00

18 Hz

Post autor: laser777 » niedziela 16 lis 2014, 16:09

http://youtu.be/S8MiGCwGdf4

i jak to sprawdza się na waszym sprzęcie?
u mnie przy około 30W papierki podskakują
z tego co zauważyłem to nie jest tak że np słuchawki nie przenoszą pasma wykraczającego po za to które jest podane w ich parametrach ale mierzą je chyba od metra przy 1W dobrze mówie?

Awatar użytkownika
JacekH
Posty: 611
Rejestracja: czwartek 14 mar 2002, 00:00

Re: 18 Hz

Post autor: JacekH » wtorek 18 lis 2014, 11:18

...http://youtu.be/S8MiGCwGdf4

i jak to sprawdza się na waszym sprzęcie?
u mnie przy około 30W papierki podskakują
z tego co zauważyłem to nie jest tak że np słuchawki nie przenoszą pasma wykraczającego po za to które jest podane w ich parametrach ale mierzą je chyba od metra przy 1W dobrze mówie?...
 




Pomijając treść, czy o kropkach, przecinkach i dużych literach w szkole nie uczyli? Przecież tego czytać się nie da...




Jacek


KumiDr
Posty: 138
Rejestracja: niedziela 07 wrz 2014, 00:00

Re: 18 Hz

Post autor: KumiDr » wtorek 18 lis 2014, 12:50

Pomijając treść, czy o kropkach, przecinkach i dużych literach w szkole nie uczyli? Przecież tego czytać się nie da...

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx



https://m.youtube.com/watch?v=7QRezXtb_HE


Awatar użytkownika
DJOZD
Posty: 2594
Rejestracja: niedziela 22 gru 2002, 00:00

Re: 18 Hz

Post autor: DJOZD » wtorek 18 lis 2014, 13:02

...
u mnie przy około 30W papierki podskakują...

I na tym zdaniu zakończmy rozmowę na forum muzyków i realizatorów dźwięku.

laser777
Posty: 370
Rejestracja: czwartek 17 kwie 2014, 00:00

Re: 18 Hz

Post autor: laser777 » wtorek 18 lis 2014, 13:34

( :
Sory zapominam o kropkach ale grunt że błędów ortograficznych nie robię. W dzisiejszych czasach w epoce komputerów coraz mniej ludzi pamięta o prawidłowej pisowni.

Nie wiem co ten filmik ma do 18 hz? ale oglądałem ten i inne o podobnej tematyce ale mnie to akurat nie dotyczy. Nie mam czasu zabijać nudy przed komputerem zbieram tylko informacje.




KumiDr
Posty: 138
Rejestracja: niedziela 07 wrz 2014, 00:00

Re: 18 Hz

Post autor: KumiDr » wtorek 18 lis 2014, 14:14

zbieram tylko informacje.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Chwalebne zajęcie. Ale będziesz musiał się przyłożyć do interpunkcji, bo wierz mi - jednozdaniowce na milion akapitów, bez kropek i przecinków, to fatalny system komunikacji i starsi od Ciebie ludzie, nauczeni pisowni na literaturze a nie na sms'ach, a posiadający wiedzę o którą zabiegasz, zwyczajnie oleją Twoje pytania.

laser777
Posty: 370
Rejestracja: czwartek 17 kwie 2014, 00:00

Re: 18 Hz

Post autor: laser777 » wtorek 18 lis 2014, 14:49

...zbieram tylko informacje.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxx

Chwalebne zajęcie. Ale będziesz musiał się przyłożyć do interpunkcji, bo wierz mi - jednozdaniowce na milion akapitów, bez kropek i przecinków, to fatalny system komunikacji i starsi od Ciebie ludzie, nauczeni pisowni na literaturze a nie na sms'ach, a posiadający wiedzę o którą zabiegasz, zwyczajnie oleją Twoje pytania....

( :
Dzięki za radę.Warto przestrzegać pisowni ale na smsach się nie wychowałem a od kiedy mam internet to się zajmuję muzyką nie miałem możliwości robić tego wcześniej.
A nie powinni olewać Ja np nie olewam kogoś pytań bez względu na to jakie bzdury wypisuje i jakiej pisowni używa.

Awatar użytkownika
yaniki
Posty: 488
Rejestracja: niedziela 03 sie 2003, 00:00
Kontakt:

Re: 18 Hz

Post autor: yaniki » wtorek 18 lis 2014, 17:22

> Sory zapominam o kropkach ale grunt że błędów ortograficznych nie robię.

Robisz.

> A nie powinni olewać Ja np nie olewam kogoś pytań bez względu na to jakie bzdury wypisuje i jakiej pisowni używa.

Powyżej pewnego progu kondensacji nonsensu trudno zrozumieć o co chodzi w wypowiedzi - to utrudnia wymianę myśli.

Mam wrażenie, że mylą Ci się jednostki miar (albo nie zrozumiałem czegoś innego w wypowiedzi) - Watt (W) to jednostka miary mocy, nie częstotliwości (częstotliwość mierzymy w Hertzach [Hz]). Rozumiem więc, że chodziło Ci o 30Hz, nie 30W. I tutaj - jeśli już rozmawiamy o informacji, której szukasz - warto zastanowić się, w jaki sposób produkujesz fale akustyczną o takiej częstotliwości... Dla większości popularnych - i nie tylko - zestawów głośnikowych, wzmacniaczy i przetworników DAC 30Hz to, delikatnie mówiąc, częstotliwość leżąca na skraju możliwości reprodukcji i kontroli. Również słuch płata figle przy próbie odsłuchania czegoś w okolicach 30Hz. Być może więc papierki na biurku drżą pod wpływem harmonicznych.

laser777
Posty: 370
Rejestracja: czwartek 17 kwie 2014, 00:00

Re: 18 Hz

Post autor: laser777 » wtorek 18 lis 2014, 21:06

Kolego pomiary głosników wykonuje się przy mocy 1Wata w odległości 1m. nie zrozumiałeś w temacie jest napisane 18hz to jak mogę je mylić z watami?
Pasmo przenoszenia mierzy się w odległości 1m/0db 2V dla 4ohm i 2.75V dla 8ohm przy mocy 1W
Co do 18hz trzeba sprawdzić
Ja mam tester pasma 20-20k i szczyt 20hz był na 25hz. więc może haczyć o pasmo słyszalne na wykresie wygląda to jak trójkąt ostrokątny około 10-15 stopni.

Zbynia
Posty: 7665
Rejestracja: sobota 09 paź 2004, 00:00

Re: 18 Hz

Post autor: Zbynia » wtorek 18 lis 2014, 21:57

MP3 nie przenosi nic poniżej 20Hz a i ludzikie ucho często również


To na początek




Jesli chcesz 18Hz to puść sobie z porządnego generatora - papierki nie podskakują tylko wszystko się trzęsie o ile masz odpowiedniej mocy subwoofer


Chcesz coś z dobrym basem?


(okolice 30Hz o których wspominał Yaniki)




http://www.youtube.com/watch?v=DrQfZ96rX18




nie męcz sie niepotrzebie 18Hz


powyższego klipu (kawalek we flac żeby nie bylo) poprawnie nie odsłuchałem na żadnych słuchawkach




ODPOWIEDZ