Ekstremalny mix

Kruczki i sztuczki. Podziel się swoją wiedzą tajemną.
laser777
Posty: 370
Rejestracja: czwartek 17 kwie 2014, 00:00

Re: Ekstremalny mix

Post autor: laser777 » wtorek 10 paź 2017, 19:04

http://uploadfile.pl/pokaz/1231839---xqtn.html

nowy jest tutaj

czy to odpowiednie proporcje górka-środek-bass?

bass i górki da się skorygować w tym fragmencie utworu praktycznie zawsze bez psucia dynamiki bo nic w tym miejscu innego nie gra

niestety dalszej części jeszcze nie wymyśliłem

Awatar użytkownika
gores
Posty: 288
Rejestracja: czwartek 13 kwie 2006, 00:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Ekstremalny mix

Post autor: gores » wtorek 10 paź 2017, 20:14

Jest wszystko ok. Dawaj tylko po całości numery. Drop the bass musi tutaj wejść i to taki żeby z kapci wyrwało. Ludziska nie słuchają balansu poszczególnych pasm a po prostu muzyki :) Ja tam jestem amator ale wydaje mi się, że ostateczne brzmienie całości w kwestii podziału pasm górka/mid/low to wypadkowa współpracy każdej ze ścieżek. Nie działało u mnie takie coś, że zrobiłem aranż, troche mało basu to po całości go podbiłem :) Nie tędy droga mnie się zdaje, za proste by to było :) Zrób dropa jakiegoś w tym am13.wav i podsyłaj, wtedy zobaczymy co i jak z basami i resztą ;) Póki co ok wszystko, trochę piachem jedzie (sztuczną górką, dodaną przez eq) ale to niuans do olania w tym momencie. Dawaj resztę utworu, nic tak nie rozwija jak kolejny zamknięty projekt. Jak zamkniesz piosenkę to masz już od razu olbrzymi bagaż doswiadczenia i juz będziesz wiedział co poprawić aby było jeszcze lepiej. Jak nie zamkniesz utworu to nie ma jak wyciągnąć wniosków.


To oczywiście żadna prawda absolutna czy jakaś chińska mądrość. Ja po prostu dostałem olbrzymiego kopa rozwojowego w momencie jak pod karą chłosty i samobiczowania zacąłem zamykać utwory w określonym wcześniej terminie. I to jak najkrótszym. Rozwinąłem się bardziej w rok takiego działania aniżeli wcześniej przez kilka lat dłubania, szukania, eksperymentów z wtyczkami, efektami innymi zagadnieniami technicznymi. Może to komuś jeszcze pomoże.


Czekamy na drop lub jakiś dalszy ciąg w am13 ;)


 


Pozdro!


laser777
Posty: 370
Rejestracja: czwartek 17 kwie 2014, 00:00

Re: Ekstremalny mix

Post autor: laser777 » wtorek 10 paź 2017, 23:57



Coś w tym jest że jak namęczysz się w jednym utworze i efekt nie jest taki jak byś chciał to wyciągnie się jakieś wnioski które przydają się w następnych utworach. I tak było tym razem ostatnio do każdego miksu praktycznie dodawałem różne emulatory lamp,piecyków gitarowych i takich tam cudów i zawsze na sumie.Teraz postanowiłem dodawać je na ścieżkach i jest trochę mniej majdanu.Tym razem zrobiłem trochę inaczej zostawiłem sobie pełnopasmową i jak będzie trzeba to się odejmie trochę basu albo górki. Niestety ale górkę było trzeba podbić nie chce tutaj niczego dodawać a sama wtyczka nie ma wewnętrznego eq,w lp i pass driver ledwo co się załącza.Ostatecznie można trochę skorygować górkę i bass nie niszcząc tego co jest ale muszę przesłuchać to na dworze ale w salonie na słuchawkach,wtedy pojawi się wybrzmiewanie,panorama się poszerzy no i zejście będzie słychać oraz bardzo wysokie częstotliwości.
Dropa już zaczynałem ale jeszcze mi trochę nie pasi to jeszcze nie to.Tytułu też jeszcze nie ma am to skrót a 13 eksportowana wersja
Dzięki za ocenę
Pozdro

laser777
Posty: 370
Rejestracja: czwartek 17 kwie 2014, 00:00

Re: Ekstremalny mix

Post autor: laser777 » czwartek 12 paź 2017, 23:15

http://uploadfile.pl/pokaz/1234216---wa2e.html

Bawiłem się z takim ekstremalnym ustawieniem kompresora z atakiem po 40 i 50 i tak dużym treshold i powiem że coś daje ale na sumie to spłaszczyłem dynamikę zobaczę jak będzie na ścieżkach nawet nie musiałem za dużo equalizera dawać .Wziąłem stary utwór który kiedyś zrobiłem dla jaj i podrasowałem trochę

ODPOWIEDZ