Ekstremalny mix

Kruczki i sztuczki. Podziel się swoją wiedzą tajemną.
Awatar użytkownika
gores
Posty: 288
Rejestracja: czwartek 13 kwie 2006, 00:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Ekstremalny mix

Post autor: gores » sobota 03 cze 2017, 18:26

Hej! Podociągałem to, jak zaimportujesz do tego podkłądu to powinno siedzieć jak złoto ;) 


https://we.tl/qvBRijinE2


laser777
Posty: 370
Rejestracja: czwartek 17 kwie 2014, 00:00

Re: Ekstremalny mix

Post autor: laser777 » niedziela 04 cze 2017, 16:31

...Hej! Podociągałem to, jak zaimportujesz do tego podkłądu to powinno siedzieć jak złoto ;) 
https://we.tl/qvBRijinE2...

Dzięki wielkie

Wczoraj podłożyłem wokal pod podkład i ładnie siedzi w tempie coś podobnie jak oryginał ale kawałek zrobił się jakiś wolniejszy i nie mogę się przyzwyczaić do nowej zmiany. Nie wiem czy nie przyśpieszyć całości czy też nie po robić jakiś zmian? Może dał bym jakieś elementy perkusyjne albo po zmieniał jakieś ścieżki?
Jeszcze raz dzięki jak byś coś potrzebował np jakiejś ścieżki syntezatorowej do miksu bo np nie wyrabiał byś przez ogromną ilość zleceń to pisz a coś tam po składam. Jak zrobię kawałek to się pochwalę

Dzięki

Awatar użytkownika
gores
Posty: 288
Rejestracja: czwartek 13 kwie 2006, 00:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Ekstremalny mix

Post autor: gores » niedziela 04 cze 2017, 18:44

......Hej! Podociągałem to, jak zaimportujesz do tego podkłądu to powinno siedzieć jak złoto ;) 
https://we.tl/qvBRijinE2...

Dzięki wielkie

Wczoraj podłożyłem wokal pod podkład i ładnie siedzi w tempie coś podobnie jak oryginał ale kawałek zrobił się jakiś wolniejszy i nie mogę się przyzwyczaić do nowej zmiany. Nie wiem czy nie przyśpieszyć całości czy też nie po robić jakiś zmian? Może dał bym jakieś elementy perkusyjne albo po zmieniał jakieś ścieżki?
Jeszcze raz dzięki jak byś coś potrzebował np jakiejś ścieżki syntezatorowej do miksu bo np nie wyrabiał byś przez ogromną ilość zleceń to pisz a coś tam po składam. Jak zrobię kawałek to się pochwalę

Dzięki...
 




No hej, jak dla mnie to po prostu rób dalej numer, nie skupiaj się na wstępie bo to dopiero wstęp ;) Cieszę sie, że pomogłem. Po całości przyśpieszyć można, generalnie to wszystko można :D Haha, nie robię "zleceń", to moja pasja i hobby, robie to co mi się podoba a nie to co ktos mi każe :) Koniecznie podsyłaj kawałek, owocnej pracy! Ja wracam do mieszania betonu (tak, w niedzielę).


Awatar użytkownika
gores
Posty: 288
Rejestracja: czwartek 13 kwie 2006, 00:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Ekstremalny mix

Post autor: gores » niedziela 04 cze 2017, 18:46


laser777
Posty: 370
Rejestracja: czwartek 17 kwie 2014, 00:00

Re: Ekstremalny mix

Post autor: laser777 » wtorek 03 paź 2017, 14:42

Witam
Linkin Park stanął w miejscu i na razie nie widać postępu.Za to ukończyłem aranżacje popularnego hitu disco polo,taka tam serenada Męczyłem się z tym od lipca i mam już dosyć ale mogłem nie obiecywać.
I jak wyszło?

http://uploadfile.pl/pokaz/1224425---7xrf.html

laser777
Posty: 370
Rejestracja: czwartek 17 kwie 2014, 00:00

Re: Ekstremalny mix

Post autor: laser777 » wtorek 03 paź 2017, 19:34

O kura! Lepiej będzie serenadę zagrać na Manbiwie. Miks do kosza

Awatar użytkownika
gores
Posty: 288
Rejestracja: czwartek 13 kwie 2006, 00:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Ekstremalny mix

Post autor: gores » poniedziałek 09 paź 2017, 01:59

...O kura! Lepiej będzie serenadę zagrać na Manbiwie. Miks do kosza... 


Awatar użytkownika
gores
Posty: 288
Rejestracja: czwartek 13 kwie 2006, 00:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Ekstremalny mix

Post autor: gores » poniedziałek 09 paź 2017, 02:03

"... miks do kosza."






Gówno prawda, jest ok. Laser, zrobiłeś gigantyczne postępy od tego linkin parka, moje gratulacje! Przynajmniej kawałek w całości. W szczegółach generalnie jest ok, charakter nuty wybacza wiele, zostaw jak jest. Stary, zrób tylko jedno: tak jak masz w projekcie, zostaw wszystko, wejdź na kanał saksofonu, jak masz kompresję na nim jakąś to zrób tak:


Na kompresorze saksofonu


1. Treshold razy dwa


2. Gain 4db +




I siedzi jak złoto. Upchnij to jakiejś wzrastajacej gwieździe disco polo za pare kafli i jedziesz dalej! Trzymam kciuki, pozdro!


Awatar użytkownika
gores
Posty: 288
Rejestracja: czwartek 13 kwie 2006, 00:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Ekstremalny mix

Post autor: gores » poniedziałek 09 paź 2017, 02:29

Jeszcz pare razy posłuchałem przeglądając kwejka i tak, co do tego saksu to tak w ciemno na ucho piszę dokładniej:




Nie wiem jaki jest track źródłowy, jeżeli jest bliski temu co słyszę to tak na moje koślawe ucho to ustawienia kompresora powinny być mniej więcej takie:




Treschold - 17


ratio 3,5:1


Attack 40ms


relase15ms


gain + 4




Z gainem to loteria w takim przypadku, na ucho musisz wziać. Żeby był na wierzchu bezdyskusyjnie, żeby Ci nikt nie powiedział, że jest za cicho. Jak by do tego miała dojsć linia wokalu to na jego poziomie słyszalnym. Nic do tyłu. Poza tym nóżka chodzi, możesz poeksperymentować z side chainem tych klawiszy rytmicznych do stopy, żeby większa pompa była ;) Tutaj już nie powiem z pały parametrów kompresora bo to dla mnie za trudne :D:D Ucho ;) Na saxie oczywiście też by się przydała ale mniej  i na krótkim relase relase;) Ale to kwestia smaku, ucho tylko.


laser777
Posty: 370
Rejestracja: czwartek 17 kwie 2014, 00:00

Re: Ekstremalny mix

Post autor: laser777 » wtorek 10 paź 2017, 01:29

Witam...
No Ja to kompresowałem może z 3 razy ataku daje od 7-14ms przeważnie a relese(peak)około 200 a relese rms(około 400ms) zależy od tempa. Ogólnie to wyszła jakaś masakra oczywiście bas podbiłem trochę na ślepo na sumie ale nie podoba mi ten miks. Brak niskiego dołu choć chciałem żeby dominowały te werble i taki mięsisty kick mi trochę przeszkadzał a te werble za bardzo wystają.Mogłem to sobie odsłuchać na estradówkach zanim wrzuciłem do sieci bo na estradówkach driver mi się ledwo co załączał, górki i wysokiego środka jest za mało.A najlepsze jest że wydawało mi się że góry jest za dużo.Teraz już pracuje nad nowym miksem. Zacząłem miksować na estradówkach jak coś tam nie wrzeszczy i góry nie brakuje to miks będzie o niebo lepszy.Górki już tyle dałem że uszy mi wystrzelą a i tak na analizatorze jest ich mniej niż basu. Trzeba pomyśleć o akustyce i o jakiś monitorach na takie małe pomieszczenie.Niestety cudów nie będzie z pokojem 2,5-3,5m nie da się wiele zrobić nawet słuchawki mulą.
Chyba muszę poszukać czegoś w obudowie zamkniętej na małym przetworniku niskotonowym a pokój wykleić piankami i panelami z wełny bo lepszego pomieszczenia się prędko nie dorobię. Już wpadłem na pomysł żeby kupić jakiś super głośnik szerokopasmowy,wsadzić do obudowy zamkniętej i wyklepać trochę górki od 10kHz zwykłym eq na sumie w DAW. Chyba bym nad takimi odsłuchem zapanował tylko czy znajdę takiego dobrego szerokopasmowca?

ODPOWIEDZ