Ekstremalny mix

Kruczki i sztuczki. Podziel się swoją wiedzą tajemną.
laser777
Posty: 370
Rejestracja: czwartek 17 kwie 2014, 00:00

Ekstremalny mix

Post autor: laser777 » poniedziałek 15 maja 2017, 20:34

Co myślicie o tak ekstremalnie przesterowanym miksie?

http://uploadfile.pl/pokaz/1096999---wb3f.html

Miksuje go trochę inaczej niż zwykle bo od początku głośno i mam zamiar zrezygnować z masteringu i zgniatania dynamiki.

Awatar użytkownika
gores
Posty: 288
Rejestracja: czwartek 13 kwie 2006, 00:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Ekstremalny mix

Post autor: gores » poniedziałek 15 maja 2017, 21:23

Dla mnie chyba trochę zbyt dognieciony, aż trzeszczy :) . Technicznie mam słuchać czy muzycznie? Poza tym spoczko!


laser777
Posty: 370
Rejestracja: czwartek 17 kwie 2014, 00:00

Re: Ekstremalny mix

Post autor: laser777 » poniedziałek 15 maja 2017, 23:49

Dzięki za odpowiedź
Sumy nie ugniatałem kompresowałem tylko ścieżki i niektóre bardzo ekstremalnie. Trzeszczy? bez saturacji to dopiero trzeszczało teraz można rozkręcić głośno i nie męczy słuchu ale trochę ciemniejszy jest ten miks takie mam wrażenie.
A z basem dużo przesadziłem? bo już zrobiłem korekty.
Oceniaj technicznie i nie szczędź krytyki bo i tak będę musiał się jeszcze trochę po męczyć żeby to jakoś zabrzmiało.
Muzycznie to jaki ci się podoba pomysł z takim przesterowaniem?


Paweł
Posty: 864
Rejestracja: piątek 29 mar 2002, 00:00

Re: Ekstremalny mix

Post autor: Paweł » środa 17 maja 2017, 17:03

Jak dla mnie wokale jednak za bardzo trzeszczą. No i brakuje jednak jakiejś dynamiki na sumie, bo trochę się nie klei.
Z basem coś się dzieje w okolicach 80 Hz Generalnie to nie jest go za dużo, powiedziałbym nawet dość oszczędnie, tylko trzeba by w nim zrobić porządek. Te 80 i na wejściu to tąpnięcie w dole chyba zbyt nisko schodzi. Też nie jestem teraz w wybitnym pomieszczeniu, więc nie wiem jak zbyt, ale wiedz że coś się dzieje. ;)

laser777
Posty: 370
Rejestracja: czwartek 17 kwie 2014, 00:00

Re: Ekstremalny mix

Post autor: laser777 » czwartek 18 maja 2017, 02:22

...Jak dla mnie wokale jednak za bardzo trzeszczą. No i brakuje jednak jakiejś dynamiki na sumie, bo trochę się nie klei.
Z basem coś się dzieje w okolicach 80 Hz Generalnie to nie jest go za dużo, powiedziałbym nawet dość oszczędnie, tylko trzeba by w nim zrobić porządek. Te 80 i na wejściu to tąpnięcie w dole chyba zbyt nisko schodzi. Też nie jestem teraz w wybitnym pomieszczeniu, więc nie wiem jak zbyt, ale wiedz że coś się dzieje. ;)...


Wokal nie wiem czy trzeszczał ale wrzeszczał bo grał za szeroko i za dużo go było w środku próbowałem go wyklepać na sumie ale musiałem wrócić się do miksu i poprawić.Wokalu wolał bym już nie ruszać. Te tąpnięcie jest na około 30-40Hz i wydaje mi się ok a 80Hz poprawiłem tylko wydaje mi się że problemu nie ma z niskim basem tylko tym wyższym musiał bym w nim zrobić dziurę bo wszystko jak by się zlewa ale nie wiem gdzie tą dziurę robić jakoś kiczowato zaczyna brzmieć.

Zrobiłem pewne ulepszenie. http://uploadfile.pl/pokaz/1098901---vbsi.html


Dałem jeszcze delikatną kompresje na sumie i dziwnie się zachowuje na media playerze,jak by przycinało wokal w DAW i uploadfile tego nie słychać. Nie wiem czy znowu nie będzie wrzeszczeć kompresje robiłem na słuchawkach dosłownie przed chwilą mogło po wyciągać wrzaski


Awatar użytkownika
gores
Posty: 288
Rejestracja: czwartek 13 kwie 2006, 00:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Ekstremalny mix

Post autor: gores » środa 24 maja 2017, 21:19

No hejka, posłuichałem tego dokładniej, tej drugiej, poprawionej wersji. jak na mnie wszystko ok, pomysł ok, koncepcja ok generalnie. Mogłoby tak zostać, różne rzeczy się słyszy więc tutaj siary nie ma. Mogę natomiast powiedzieć co JA bym zrobił np. dostając taki materiał. W szczegóły siuę nie zagłębiam gdyż słucham na głośniczkach od kompa w domu.


1. Kolega wcześniej miał rację, że coś się nie klei. Nie klei się i to jak skurczybyk. Lecz panaceum na to nie jest dodatkowa kompresja tylko dokładne podociaganie tracku wokalu do siatki tempa. Jak to nie jasne to inaczej: jak leci sobie melodia, i w zapisie nutowym dany dśźwięk wpada na dwa w takcie to musi "&%$*$* na dwa się pojawiać i nie ma innej opcji. Track wokalu nie siedzi w metrum, polecam celemony melodyne, tam można dość intuicyjnie to robić lub coś podobnego. To bym zrobił w pierwszej kolejności ( najbardziej słyszalne w:


0:08 "feeling" powinno się zaczynać razem z tym głuchym uderzeniem, clav jakiś czy perkusyjny


0:23 "step" też na raz w takcie, razem z tym głuchym uuderzeniem, razem ze zmianą akordu.


0:34 tutaj jako przykład dla kontrastu siedzi jak złoto, jest na raz w takcie, tam gdzie ma byc.




2. Nieco zwiększył bym relase na kompresji ogólnej (na ucho o 50% czyli jak masz zapewne krótki, załużmy 20ms to zwiększ na 80, jak masz na 80 to na 160, coś w tym stylu. Posłuchać bym musiał).




3. Jak w około 0:50 wchodzi ta melodyjka zamiast wokalu, to niech będzie na poziomie wokalu. Numer siada tam, nie ma co w dalszym ciągu przyciągać uwagi bo ta melodyjka jest za cicho. chyba, że to wersja beta i tam jeszcze coś wchodzi na pierwszy plan.




Z gdubsza tyle. Ale jak pisałem na wstępie, to tak według mnie. Jak tak zostanie jak jest też spoko, muzyka to kwestia gustu generalnie tak jak i cała sztuka ;)


Ja ostatnio takie coś zrealizowałem dla zespołu weselnego, nuta plus klip, mega beka była przy tym :D :) Przefajne chłopaki, rozkmińcie, posłuchajcie i krytyczne uwagi piszcie. Tylko mi tu z krytyką nie przesadzać ;P  https://www.youtube.com/watch?v=Y-yY2HrwFZg />


laser777
Posty: 370
Rejestracja: czwartek 17 kwie 2014, 00:00

Re: Ekstremalny mix

Post autor: laser777 » czwartek 25 maja 2017, 03:13




Dzięki za opinię

Z tym dopasowaniem wokalu do tępa faktycznie był problem. Pamiętam że sporo się z tym męczyłem. A cała ta ścieżka wokalna ma nawet zmienne tępo. Ten wokal został przyśpieszony w stosunku do oryginału i pocięty żebym mógł to jakoś w miarę sensownie i rytmicznie po układać. Same dopasowanie tempa nie wystarczyło,było tak że w jednym miejscu pasowało a w drugim nie(przynajmniej przy takiej rytmice) I było trzeba ciąć a ścieżka oryginalnie już była z delayem to trochę lipa. Niektóre fragmenty nawet po wycinałem a czy drugą zwrotkę będę robił to nie wiem bo ta druga już mi się wcale nie kleiła.Ale z remixami tak jest z reguły nie kleją się tak jak oryginały.Generalnie ten kawałek zacząłem w 2015 roku i co jakiś czas do niego wracam. Ostatnio mam jakiś twórczy dołek i dawno nie wymyśliłem jakiejś nowej melodii to biorę się za to co nie skończyłem.
Relese na sumie ustawione jest na 472ms ale w miksie są jeszcze dwa duble wokalu na krańcach panoramy i dubel całego miksu który grają w bardzo wąskim paśmie.Trochę ścinają wybrzmiewanie w najnowszych poprawkach ustawiłem wszystkie duble w przeciwfazie. I dałem mniej góry a więcej saturacji w środku a przy basie uciąłem trochę góry filtrem lp i dodałem rezonansu. Teraz mam już całkiem nową wersje,lepszą ale jeszcze nie mogę powiedzieć że dobrą. W moim środowisku odsłuchowym to brzmi oczywiście pięknie ale jak się przesiądę na inny sprzęt w domu to nie brzmi tak jak bym chciał.

A jeśli chodzi o twój ostatni numer to jest świetny i brzmi jak normalna zawodowa produkcja w tym klimacie. Coś mi się tam tylko w stereo nie widziało ale nie pamiętam już w którym momencie to było bo już dwie godziny piszę. Nie jestem wstanie wychwycić żadnych wad jestem na niższym poziomie tyle mogę powiedzieć

Awatar użytkownika
gores
Posty: 288
Rejestracja: czwartek 13 kwie 2006, 00:00
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Ekstremalny mix

Post autor: gores » czwartek 25 maja 2017, 10:03

Kurczę, jak track wokalu jest już z delayem to lipa rzeczywiście, burdel sie pewnie robi... Jak chcesz to podeślij sam track wokalu i podkładu, spróbuję wyrównać go do siatki ale chyba cieżko bedzie jak jest jak piszesz. Masz mozliwosć to podeślij. No i podrzuć koniecznie kawałęk jak będzie zrobiony dalej jakis fragment ;) Linkin Park w każdej wersji jest fajny, sie posłucha. Zdrówka!


laser777
Posty: 370
Rejestracja: czwartek 17 kwie 2014, 00:00

Re: Ekstremalny mix

Post autor: laser777 » wtorek 30 maja 2017, 01:52

...Kurczę, jak track wokalu jest już z delayem to lipa rzeczywiście, burdel sie pewnie robi... Jak chcesz to podeślij sam track wokalu i podkładu, spróbuję wyrównać go do siatki ale chyba cieżko bedzie jak jest jak piszesz. Masz mozliwosć to podeślij. No i podrzuć koniecznie kawałęk jak będzie zrobiony dalej jakis fragment ;) Linkin Park w każdej wersji jest fajny, sie posłucha. Zdrówka!...


Masz do tego jakieś specjalne narzędzia? Ok mogę podesłać.Jutro podeślę bo jeszcze kompa nie podłączyłem po imprezie. Na razie nic nowego nie zrobiłem ale jak skończę to podeślę na bank a jak nie ten kawałek to coś innego.

laser777
Posty: 370
Rejestracja: czwartek 17 kwie 2014, 00:00

Re: Ekstremalny mix

Post autor: laser777 » czwartek 01 cze 2017, 01:20

http://uploadfile.pl/pokaz/1110689---j5zs.html

http://uploadfile.pl/pokaz/1110690---p1mr.html

Sory na wczoraj nie wyrobiłem się. Wokal jest jednak bez delaya w Burn it down był delay ale mimo tego jak wokal jest surowy to słychać że jest ucięte. Oryginału nie mogę poszukać chyba nie przerzuciłem go z tamtego kompa. Bez majstrowania na sumie to trochę mi to śmiesznie brzmi ale kiedyś tak chciałem zostawić

ODPOWIEDZ