Szkodliwy brak automatyki...

Kruczki i sztuczki. Podziel się swoją wiedzą tajemną.
Awatar użytkownika
mysza
Posty: 342
Rejestracja: sobota 05 paź 2002, 00:00

Szkodliwy brak automatyki...

Post autor: mysza » niedziela 08 lut 2004, 12:18

Mam wtyczke efektowa ktora niestety nie jest podkladowym pluginem Acid`a i niestety nie posiada automatyki.Moglbym zaimpletowac efekt "recznie" i nagrac wszystko a czasie rzeczywistym ale jakos mnie to nie satysfakcjonuje.Znacie moze i stosujecie jakies tricki w przypadku braku automatyki?Pozdrawiam
[addsig]
-->play your reason system<--

Awatar użytkownika
flove
Posty: 310
Rejestracja: piątek 22 sie 2003, 00:00

Re: Szkodliwy brak automatyki...

Post autor: flove » niedziela 08 lut 2004, 14:37

...Mam wtyczke efektowa ktora niestety nie jest podkladowym pluginem Acid`a i niestety nie posiada automatyki.Moglbym zaimpletowac efekt "recznie" i nagrac wszystko a czasie rzeczywistym ale jakos mnie to nie satysfakcjonuje.Znacie moze i stosujecie jakies tricki w przypadku braku automatyki?Pozdrawiam

...

**********************

jedyne co pozostaje to przesiasc sie na cubase sx'a;) ... hmmm ale jak sam zauwazyles pozostaje ci albo nagranie reczne albo wyedytowac automatyke w jakims innym sequencerze ...ja przez jakis czas robilem w acidzie ale wlasnie z powyzszego powodu z niego zrezygnowalem - oprocz tego czesto vsti mi sie wieszaly ( np. reaktor, czasami absynth ) ....pozdro;)

Awatar użytkownika
mysza
Posty: 342
Rejestracja: sobota 05 paź 2002, 00:00

Re: Szkodliwy brak automatyki...

Post autor: mysza » niedziela 08 lut 2004, 16:20



jedyne co pozostaje to przesiasc sie na cubase sx'a;) **********************

...mialem kubusia przez niecaly rok i niestety nie przekonalem sie do niego (tylko niech sie nikt nieoburza

) Dobrze ze mialem go w leasing bo jakbym mial go kupic to teraz bym sie wieszal......... Acid jest dla mnie bardziej wygodniejszy i funkcjonalny,a z Sx to najbardziej brakuje mi eliminatora skladowej stalej...
[addsig]
-->play your reason system<--

nowas
Posty: 5
Rejestracja: czwartek 08 sty 2004, 00:00

Re: Szkodliwy brak automatyki...

Post autor: nowas » niedziela 08 lut 2004, 17:10

...

jedyne co pozostaje to przesiasc sie na cubase sx'a;) **********************

...mialem kubusia przez niecaly rok i niestety nie przekonalem sie do niego (tylko niech sie nikt nieoburza

) Dobrze ze mialem go w leasing bo jakbym mial go kupic to teraz bym sie wieszal......... Acid jest dla mnie bardziej wygodniejszy i funkcjonalny,a z Sx to najbardziej brakuje mi eliminatora skladowej stalej...

...

**********************

Ty, mysza , to do szkoły podstawowej najpierw powinieneś pójść...

------- nieoburzajsię na mnie, jakies podstawy języka polskiego i szacunek dla czytających obowiązują, nie? Chyba, że bełkot jest dużo bardziej wygodniejszy.....

a składową stałą to Ci pan KM wywali z hukiem.... :) :) :)
Lubię was

Awatar użytkownika
mysza
Posty: 342
Rejestracja: sobota 05 paź 2002, 00:00

Re: Szkodliwy brak automatyki...

Post autor: mysza » niedziela 08 lut 2004, 17:35



Ty, mysza , to do szkoły podstawowej najpierw powinieneś pójść...

------- nieoburzajsię na mnie, jakies podstawy języka polskiego i szacunek dla czytających obowiązują, nie? Chyba, że bełkot jest dużo bardziej wygodniejszy.....

a składową stałą to Ci pan KM wywali z hukiem.... :) :) :) ...

**********************

Witamy nowego na forum....

Nie ma to jak zwrocic na siebie uwage A co do Twoich uwag to, nie mozna sobie czasami pozwolic na maly freestyle?? A tak na marginesie to tak jest jak sie pisze na szybkiego.......
[addsig]
-->play your reason system<--

Awatar użytkownika
MB
Posty: 3318
Rejestracja: wtorek 09 kwie 2002, 00:00

Re: Szkodliwy brak automatyki...

Post autor: MB » niedziela 08 lut 2004, 17:49

Wracając do kwestii automatyki - czy chodzi o wtyczkę VST czy DirectX? W tym pierwszym przypadku istnieje możliwość posłużenia się zewnętrznym programem do nałożenia na ślad efektu z automatyką i ponowne przerzucenie wyniku do Acida. Nie jest to może najwygodniejsze rozwiązanie, ale często praktykowane nawet w bardzo poważnych produkcjach: gdy jedno narzędzie nie dostarcza kompletu funkcji do pracy nad projektem, przenoszenie ścieżek pomiędzy programami jest jedynym rozwiązaniem. Niestety, wtyczki DirectX, zwłaszcza te starszej generacji nie dają się zautomatyzować z poziomu żadnego sekwencera.



Swoją drogą, skoro istnieją na rynku wtyczki-wrappery VST, jak np. Chainer, to kwestią czasu jest pojawienie się czegoś co pozwoli na realizację automatyki na poziomie wtyczki.

Awatar użytkownika
mysza
Posty: 342
Rejestracja: sobota 05 paź 2002, 00:00

Re: Szkodliwy brak automatyki...

Post autor: mysza » niedziela 08 lut 2004, 17:55

Swoją drogą, skoro istnieją na rynku wtyczki-wrappery VST, jak np. Chainer, to kwestią czasu jest pojawienie się czegoś co pozwoli na realizację automatyki na poziomie wtyczki....

**********************

Otoz to!To byloby bardzo dobrym rozwiazaniem...nic tylko czekac!A co do wtyczki to jest w formacie vst......


[addsig]
-->play your reason system<--

Awatar użytkownika
MB
Posty: 3318
Rejestracja: wtorek 09 kwie 2002, 00:00

Re: Szkodliwy brak automatyki...

Post autor: MB » niedziela 08 lut 2004, 18:17

Otoz to!To byloby bardzo dobrym rozwiazaniem...nic tylko czekac!A co do wtyczki to jest w formacie vst......

**********************

W takim razie polecę Ci arcyciekawy programik AudioMulch http://www.audiomulch.com, który bez zarejestrowania można używać przez 3 miesiące. Pozwala on łączyć moduły dźwiękowe i wtyczki w dowolny sposób. Choć nie jest typowym sekwencerem, posiada całkiem potężny mechanizm automatyzacji, co w połączeniu z pokładowym odtwarzaczem plików audio daje możliwość nałożenia na ślad dowolnie zautomatyzowanych efektów. Musisz tylko wyeksportować swój ślad z Acida, wrzucić go do Mulcha, a potem obrobiony znów umieścić w Acidzie.



Sam używam tego narzędzia do interaktywnych eksperymentów i tworzenia wielowarstwowych tekstur, polecam gorąco.

Awatar użytkownika
mysza
Posty: 342
Rejestracja: sobota 05 paź 2002, 00:00

Re: Szkodliwy brak automatyki...

Post autor: mysza » niedziela 08 lut 2004, 18:46

Sam używam tego narzędzia do interaktywnych eksperymentów i tworzenia wielowarstwowych tekstur, polecam gorąco....

*********************

Dziekuje, skorzystam i podziele sie wrazeniami.........


[addsig]
-->play your reason system<--

ODPOWIEDZ