GrooveAgent

Kruczki i sztuczki. Podziel się swoją wiedzą tajemną.
Awatar użytkownika
spiker
Posty: 1211
Rejestracja: czwartek 17 paź 2002, 00:00

GrooveAgent

Post autor: spiker » wtorek 20 kwie 2004, 13:30

Pytanie do praktyków GA:

Czy próbowaliście zapisywać w śladach MIDI (np. w Cubase ) rytmy wygrywane przez GA? Jak to u Was wychodzi jeśli ustawimy stopień skomplikowania na blisko max lub max? U mnie (Demo GA - pattern "funk") proste rytmy zapisują się w MIDI ok tz.nie ma zakłoceń w rytmie i zachowują wszelkie parametry (głównie velocity), lecz bardziej skomplikowane sekwencje powodują powstawanie nonsensów w wynikowym śladzie MIDI: stopa się rozjeżdza, zakłoca się velocity na niektórych instrumentach i w ogóle jest do kitu.

Spotkaliście się z czymś takim?
przed użyciem programu zapoznaj się treścią instrukcji załączonej do opakowania bądź skonsultuj się z producentem lub dystrybutorem oprogramowania...

Awatar użytkownika
spiker
Posty: 1211
Rejestracja: czwartek 17 paź 2002, 00:00

Re: GrooveAgent

Post autor: spiker » środa 21 kwie 2004, 08:49

Nikt nie uzywa GA? hmm, trudno

Brak odpowiedzi zmusił mnie do szukania na własną rękę i chyba mi się udało. Jesli to kogoś interesuje to:

Nie "ubrałem" jeszcze tego w regułę ale jeśli:

1. podczas nagrania MIDI IN>GA, a MIDI OUT>not conected

2. podczas odgrywania MIDI IN>not conected a MIDI OUT>GA

3. Wyłaczyć kwantyzację na śladzie MIDI

4. Włączyć record NoteOn, NoteOff, Velocity

5. Startować GA nie razem z projektem lecz przyciskiem RUN czyli najpierw start nagrywania w Cubase, a potem RUN GA



to jest OK



wada: w ten sposób slad MIDI tworzy się bezbłędnie ze wszystkim smaczkami i niuansami, lecz ponieważ MIDI IN jest GA to nici ze sterowania paternami z klawiatury, a przesuwanie niewyskalowanym suwaczkiem jest nie dość że nieprecyzjne ( bo nigdy nie wiadomo czy wróciłem we właściwe miejsce ) to jeszcze nie da się jednocześnie wyzwolić przejścia przy zmianie paternu ( oczywiście jest auto fill i random fill ale to juz nie to - lepiej wyzwalać fill'e z klawiatury)



pa
przed użyciem programu zapoznaj się treścią instrukcji załączonej do opakowania bądź skonsultuj się z producentem lub dystrybutorem oprogramowania...

ODPOWIEDZ