Bramka software'owa do triku ze stopą?

Kruczki i sztuczki. Podziel się swoją wiedzą tajemną.
Awatar użytkownika
jaś
Posty: 70
Rejestracja: niedziela 07 kwie 2002, 00:00

Re: Bramka software'owa do triku ze stopą?

Post autor: jaś » środa 13 paź 2004, 15:39

mam cubase sx.jak za pomoca midi triggera zamienic komunikaty audio na midi??gdzie trzba wpiac owa bramke??
Troche lubie sobie pomuzykować, ponagrywać, posłuchać tego co nagrałem, czyli krótko mówiąc, lubię obszary muzyczne.

Awatar użytkownika
JacekH
Posty: 611
Rejestracja: czwartek 14 mar 2002, 00:00

Re: Bramka software'owa do triku ze stopą?

Post autor: JacekH » środa 13 paź 2004, 15:56

...mam cubase sx.jak za pomoca midi triggera zamienic komunikaty audio na midi??gdzie trzba wpiac owa bramke??...

**********************

Jeśli to mój to wstawiasz go w insert np. śladu werbla, tworzysz ścieżkę MIDI, wyjście MIDI triggera przypisujesz do wyjścia MIDI tej ścieżki, włączasz na tej ścieżce MIDI nagrywanie i Play



Jacek

solar
Posty: 34
Rejestracja: niedziela 26 paź 2003, 00:00

Re: Bramka software'owa do triku ze stopą?

Post autor: solar » środa 13 paź 2004, 20:21

......mam cubase sx.jak za pomoca midi triggera zamienic komunikaty audio na midi??gdzie trzba wpiac owa bramke??...

**********************

Jeśli to mój to wstawiasz go w insert np. śladu werbla, tworzysz ścieżkę MIDI, wyjście MIDI triggera przypisujesz do wyjścia MIDI tej ścieżki, włączasz na tej ścieżce MIDI nagrywanie i Play



Jacek...

**********************

oo,szukalem czegos takiego,sciagnalem i tak:do jakich komunikatow midi ogranicza sie ta wtyczka?bo majac audio z nagranymi padami ktore byly pitchowane do gory i na dol po zmianie na midi mam jeden ciagly sygnal bez uwzglednienia wspinania sie go gory i na dol,da sie to jakos wykonac?



pozdr i dzieki wszystkim za pomoc...aaa i nie mam pro toolsa,robie na cubase sx 2.0

Awatar użytkownika
JacekH
Posty: 611
Rejestracja: czwartek 14 mar 2002, 00:00

Re: Bramka software'owa do triku ze stopą?

Post autor: JacekH » środa 13 paź 2004, 21:17

oo,szukalem czegos takiego,sciagnalem i tak:do jakich komunikatow midi ogranicza sie ta wtyczka?bo majac audio z nagranymi padami ktore byly pitchowane do gory i na dol po zmianie na midi mam jeden ciagly sygnal bez uwzglednienia wspinania sie go gory i na dol,da sie to jakos wykonac?



pozdr i dzieki wszystkim za pomoc...aaa i nie mam pro toolsa,robie na cubase sx 2.0...

**********************

Drumagog chyba to potrafi. Moje badziewie miało tylko triggerować sygnały, więc nie obsługuje dynamiki i wysokości dźwięku, dając jedną określoną nutkę na wyjściu, jeśli sygnał przekracza próg.



Jacek

Awatar użytkownika
newpro
Posty: 8
Rejestracja: środa 13 mar 2002, 00:00
Kontakt:

Re: Bramka software'owa do triku ze stopą?

Post autor: newpro » sobota 30 paź 2004, 15:46

Logic Audio oraz Cakewalk i Sonar maja zamiane Audio na Midi, w Logicu robi sie to bardzo latwo i skutecznie, ale tylko w odniesieniu do sygnałów monofonicznych. Poza tym Logic tez ma kluczowane oprocesory dynamiczne, m.in. bramkę. Sam jestem ciekaw, jak można zamienić audio na midi w Cubase SX? Czy ktoś to robił bazując na funkcjach programu, tak, żeby nie triggerować w czasie rzeczywistym z wtyczek??

Awatar użytkownika
janos
Posty: 391
Rejestracja: środa 12 mar 2003, 00:00

Re: Bramka software'owa do triku ze stopą?

Post autor: janos » niedziela 20 mar 2005, 03:45

...Logic Audio oraz Cakewalk i Sonar maja zamiane Audio na Midi, w Logicu robi sie to bardzo latwo i skutecznie, ale tylko w odniesieniu do sygnałów monofonicznych. Poza tym Logic tez ma kluczowane oprocesory dynamiczne, m.in. bramkę. Sam jestem ciekaw, jak można zamienić audio na midi w Cubase SX? Czy ktoś to robił bazując na funkcjach programu, tak, żeby nie triggerować w czasie rzeczywistym z wtyczek??...

**********************

I ja jestem ciekawy czy da rade. Czy przy pomocy "hitpoins" dalo by sie to jakos zrobić???

ODPOWIEDZ