Zamiana śladu audio na MIDI w Cubase SX

Kruczki i sztuczki. Podziel się swoją wiedzą tajemną.
Awatar użytkownika
newpro
Posty: 8
Rejestracja: środa 13 mar 2002, 00:00
Kontakt:

Zamiana śladu audio na MIDI w Cubase SX

Post autor: newpro » sobota 30 paź 2004, 15:49

Jak zamienić w Cubase SX monofoniczne komunikaty audio, np. stopkę perkusji na komunikaty MIDI, najlepiej bazując na programowych możliwościach, tak, aby mozna to było wykonać na zasadzie przekalkulowania pliku.

Uzytkowników aktualnych wersji Cubase proszę o wypowiedź. dziekuję

Awatar użytkownika
stevelukather
Posty: 732
Rejestracja: niedziela 31 mar 2002, 00:00

Re: Zamiana śladu audio na MIDI w Cubase SX

Post autor: stevelukather » piątek 08 lip 2005, 07:03

...Jak zamienić w Cubase SX monofoniczne komunikaty audio, np. stopkę perkusji na komunikaty MIDI, najlepiej bazując na programowych możliwościach, tak, aby mozna to było wykonać na zasadzie przekalkulowania pliku.

Uzytkowników aktualnych wersji Cubase proszę o wypowiedź. dziekuję...

**********************

Niestety nie da sie tego zrobic programowo,SX jak i Nuendo nie ma takiej funkcji,szlag mnie trafia wlasnie z tego powodu,bo na Logicu to dzialalo idealnie i tylko tam,ale MB podeslal mi link i ten triger naprawde dziala super a zeby otzrymac plik midi wystarczy wlaczyc RECORD na tracku midi i nagrac w czasie rzeczywistym.Polecam.SL.



http://www.koen.smartelectronix.com/KTDrumTrigger

Awatar użytkownika
skibas
Posty: 133
Rejestracja: poniedziałek 09 paź 2006, 00:00

Re: Zamiana śladu audio na MIDI w Cubase SX

Post autor: skibas » poniedziałek 09 paź 2006, 18:38

witam! a skoro Logic robi to idealnie to jak w nim to zrobić?
[URL]www.orkiestrazegluga.pl[/URL] | [URL]www.dzwiek.org[/URL]

Awatar użytkownika
chlebow
Posty: 173
Rejestracja: niedziela 16 lis 2003, 00:00

Re: Zamiana śladu audio na MIDI w Cubase SX

Post autor: chlebow » poniedziałek 09 paź 2006, 19:20

...witam! a skoro Logic robi to idealnie to jak w nim to zrobić?...
**********************
Należy podświetlic ślad wirtualnego instrumentu na którym ma powstać wynikowy ślad MIDI po czym otqworzyc okno edycji pojedyńczego śladu audio który chce sie "przekonwertować". Potem juz tylko wystarczy wybrać komende Audio to MIDI Groove template i pobawićsie poszczególnymi ustawieniami (poziom wyzwalania, granulacja.....). Po zatwierdzeniu powstaje zamutowany ślad midi który można dalej obramiać.

Powodzenia.
MAC G5 / 2GRAM / 2xUAD-1 / UAD-2 / Logic 9 / RME 800 / 2xMOTU HD 896 + 828mkII / HD2 Pro Tools 8 / 2x Lynx Aurora 16 / Audient ASP8024

Awatar użytkownika
skibas
Posty: 133
Rejestracja: poniedziałek 09 paź 2006, 00:00

Re: Zamiana śladu audio na MIDI w Cubase SX

Post autor: skibas » czwartek 09 lis 2006, 17:18

......witam! a skoro Logic robi to idealnie to jak w nim to zrobić?...
**********************
Należy podświetlic ślad wirtualnego instrumentu na którym ma powstać wynikowy ślad MIDI po czym otqworzyc okno edycji pojedyńczego śladu audio który chce sie "przekonwertować". Potem juz tylko wystarczy wybrać komende Audio to MIDI Groove template i pobawićsie poszczególnymi ustawieniami (poziom wyzwalania, granulacja.....). Po zatwierdzeniu powstaje zamutowany ślad midi który można dalej obramiać.

Powodzenia....
**********************
ok zrobiłem tak i rzeczywiście powstał ślad midi ale nie z całego śladu audio tylko z jego części (audio był pocięty ale zaznaczyłem cały)
a poza tym ślad jest jakiś taki "blady" (w sensie koloru) i nie gra:/
o co chodzi?
[URL]www.orkiestrazegluga.pl[/URL] | [URL]www.dzwiek.org[/URL]

mellodeque
Posty: 573
Rejestracja: wtorek 08 lis 2005, 00:00
Kontakt:

Re: Zamiana śladu audio na MIDI w Cubase SX

Post autor: mellodeque » piątek 10 lis 2006, 21:12

to machnij sciezke audio posklejaną w jeden (mixdown) - by był to jeden slad audio

i tam wtedy przeprowadz te operacje.
Jesli czegoś nie jesteś pewien - nie pisz.
http://khyro.com | http://promusic.pl/forum/

Awatar użytkownika
skibas
Posty: 133
Rejestracja: poniedziałek 09 paź 2006, 00:00

Re: Zamiana śladu audio na MIDI w Cubase SX

Post autor: skibas » sobota 11 lis 2006, 00:16

...to machnij sciezke audio posklejaną w jeden (mixdown) - by był to jeden slad audio

i tam wtedy przeprowadz te operacje.
...
**********************
ok wiem, że tak się da ale to nie zawsze działa bo czasem wyskakuje komunikat, że ścieżka nie jest ciągła, i że "memory full, result code= -108" czy coś w tym rodzaju...
ale nie to jest największym problemem. Bardziej drażni mnie to, że te wynikowe ścieżki midi powstają w "bledszym" kolorze i nie grają, tzn. są jakby "zmutowane" (muted):P i nie da się tego odznaczyć (przynajmniej ja nie wiem jak:/ )
poza tym ostatnio nagrywałem coś w pętli i za każdym razem gdy powstaje nowy ślad to też jest taki "blady" i nie gra, gra tylko ten, który został nagrany ostatni.
Pomóżcie!
Dzięki.
[URL]www.orkiestrazegluga.pl[/URL] | [URL]www.dzwiek.org[/URL]

ratio
Posty: 282
Rejestracja: niedziela 05 mar 2006, 00:00

Re: Zamiana śladu audio na MIDI w Cubase SX

Post autor: ratio » sobota 11 lis 2006, 13:33

zaznacz ten blady slad i naciśnij M albo X teraz niepamietam który i region bedzie grał.
Andrzej G.
Logic 5.5.1
Logic pro X | Focusrite Pro 26 | M Audio Project Mix IO

Awatar użytkownika
chlebow
Posty: 173
Rejestracja: niedziela 16 lis 2003, 00:00

Re: Zamiana śladu audio na MIDI w Cubase SX

Post autor: chlebow » sobota 11 lis 2006, 14:13

Dobrze pamiętasz że to M. Co do błędu przy sklejaniu śladu to jest to standartowy komunikat w Logic'u. By to obejść należy wykonać operacje sklejania zaraz po otwarciu programu i sesjii. Jesli i to nie pomaga to wystarczy skopiować dane ślady do nowego projetu i tam wykonać sklejke.
MAC G5 / 2GRAM / 2xUAD-1 / UAD-2 / Logic 9 / RME 800 / 2xMOTU HD 896 + 828mkII / HD2 Pro Tools 8 / 2x Lynx Aurora 16 / Audient ASP8024

Awatar użytkownika
skibas
Posty: 133
Rejestracja: poniedziałek 09 paź 2006, 00:00

Re: Zamiana śladu audio na MIDI w Cubase SX

Post autor: skibas » sobota 11 lis 2006, 16:41

dzięki wielkie chłopaki. sprawdzę jak najszybciej bo już mnie drażniło strasznie:P
[URL]www.orkiestrazegluga.pl[/URL] | [URL]www.dzwiek.org[/URL]

ODPOWIEDZ