Korg M3 - użytkownicy

Tu zajmujemy się sprawami tyczącymi się urządzeń stosowanych przy nagłośnieniach imprez.
Mr.Lee
Posty: 231
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 00:00

Re: Korg M3 - użytkownicy

Post autor: Mr.Lee » piątek 07 sie 2009, 06:54

Witam Wszystkich!


Co do pracy padów to zrób jak koledzy napisali. Sprawdz teź czy dzieje sie tak na wszystkich presetach. Widziałem poza tym właczona Karmę. A ta rzadzi sie swoimi prawami!


 


Pozdrawiam!


ayleens
Posty: 18
Rejestracja: niedziela 06 kwie 2008, 00:00

Re: Korg M3 - użytkownicy

Post autor: ayleens » piątek 07 sie 2009, 08:07

...
Kupowałem w grudniu 2008, gwarancja MegaMusic, wszystko ok. Folii na wyświetlaczu nie było.

Z padami to może być sprawa kalibracji. Wejdź w GLOBAL i z menu wybierz kalibrację padów. Z tego co pamiętam system poprosi o naciśnięcie kolejno każdego z padów z pewną minimalną siłą i odpowiednio do tego skalibruje dynamikę i próg działania. Można poeksperymentować z siłą "puknięcia" w pada podczas kalibracji tak aby dostroić indywidualnie i dobrze. Oczywiście każdy pad jest strojony osobno, można ustawić różną dynamikę przez to. Jeśli to nie zadziała to niestety ale coś jest nie tak -  pozostaje kontakt z MegaMusic i dalsza rozmowa (gwarancja/ serwis).

Pozdrawiam ...
 


---------------------------------------

Dzieki wielkie za szybka i trafna odpowiedz! Gdyby nie Twoja pomoc, dzis sprzet musialbym wyslac do sprzedawcy. Po raz pierwszy mam do czynienia z tak rozbudowanym instrumentem, a dopiero wczoraj zaczalem czytac instrukcje. Dla mnie jest to czarna magia! Pewnie zejdzie mi kilka lat zanim opanuje to wszystko. A, moze o pewnych mozliwosciach nie dowiem sie nigdy...


Pozdrawiam i jeszcze raz dziekuje.



Awatar użytkownika
metronomus
Posty: 88
Rejestracja: poniedziałek 25 wrz 2006, 00:00

Re: Korg M3 - użytkownicy

Post autor: metronomus » piątek 07 sie 2009, 10:27

Mam problem z połączeniem m3 do kompa. M3 editor nie potrafi się skomunikować z korgiem.... nie wiem co jest. Mam najnowszy M3 editor ściągnięty ze strony korga, sterowniki usb z płyty i nic..... podobny problem istnieje przy połączeniu suię z KArmą soft, tyle, że instrument łączy się, ale program nie może załadować ustawień z Korga.

Stary chałturnik :-)

Mr.Lee
Posty: 231
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 00:00

Re: Korg M3 - użytkownicy

Post autor: Mr.Lee » piątek 07 sie 2009, 14:16

Mam problem z połączeniem m3 do kompa. M3 editor nie potrafi się skomunikować z korgiem.... nie wiem co jest. Mam najnowszy M3 editor ściągnięty ze strony korga, sterowniki usb z płyty i nic..... podobny problem istnieje przy połączeniu suię z KArmą soft, tyle, że instrument łączy się, ale program nie może załadować ustawień z Korga.




Witam!
Sprawdz którą wersjię masz Expanded. Powinieneś mieć 2.04
Problem o którym piszesz występował w wersji 2.03
Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
metronomus
Posty: 88
Rejestracja: poniedziałek 25 wrz 2006, 00:00

Re: Korg M3 - użytkownicy

Post autor: metronomus » piątek 07 sie 2009, 17:01

miałem 2,0, ale upgradeowałem do 2.04 i tak się właśnie dzieje.... co dalej??

Stary chałturnik :-)

Awatar użytkownika
metronomus
Posty: 88
Rejestracja: poniedziałek 25 wrz 2006, 00:00

Re: Korg M3 - użytkownicy

Post autor: metronomus » piątek 07 sie 2009, 17:50

te3raz całkiem lipa!!


 


chciałem jeszcze raz upgradeować M3, i zawiesił się całkiem. po ponownym włączeniu wyświetla się tylko napis M3 i koniec, wszystko stoi w miejscu. Czy idzie go jakoś zrestartować??

Stary chałturnik :-)

Awatar użytkownika
AkselPL
Posty: 1147
Rejestracja: niedziela 31 sie 2008, 00:00

Re: Korg M3 - użytkownicy

Post autor: AkselPL » piątek 07 sie 2009, 17:57

te3raz całkiem lipa!!


 


chciałem jeszcze raz upgradeować M3, i zawiesił się całkiem. po ponownym włączeniu wyświetla się tylko napis M3 i koniec, wszystko stoi w miejscu. Czy idzie go jakoś zrestartować??


Chciałeś upgrade'ować czy downgrade'ować jak to drugie to zrobiłeś błąd który może Cię kosztować sporo nerwów ;/ NIE NALEŻY DOWNGRADE'OWAĆ !!
Korg M3-73, Korg Radias-R, Korg EXB-Radias, Korg Electribe MX-1, Korg Kaoss Pad 3, Kawaii KC-10, Waldorf Blofeld KB, Ibanez GiO, Fender Mustang III, Behringer XD80USB, Fostex PM1MKII, Behringer K10s, Creative ZXR, E-mu Midi, Reloop RHP-20, FL Studio

Awatar użytkownika
metronomus
Posty: 88
Rejestracja: poniedziałek 25 wrz 2006, 00:00

Re: Korg M3 - użytkownicy

Post autor: metronomus » piątek 07 sie 2009, 17:59

...te3raz całkiem lipa!!
 
chciałem jeszcze raz upgradeować M3, i zawiesił się całkiem. po ponownym włączeniu wyświetla się tylko napis M3 i koniec, wszystko stoi w miejscu. Czy idzie go jakoś zrestartować??
Chciałeś upgrade'ować czy downgrade'ować jak to drugie to zrobiłeś błąd który może Cię kosztować sporo nerwów ;/ NIE NALEŻY DOWNGRADE'OWAĆ !!...
 


 


 


to jest jakis sposób na odwieszenie go??

Stary chałturnik :-)

Awatar użytkownika
TheF
Posty: 118
Rejestracja: piątek 04 sty 2008, 00:00
Kontakt:

Re: Korg M3 - użytkownicy

Post autor: TheF » piątek 07 sie 2009, 18:45

No generalnie to niestety ale serwis Korga, przykro mi. Pisze wszędzie gdzie się da, że nie wolno robić downgradu z wersji 2.x do 1.x. Jednak jest światełko...


Na forum Karmy  www.karma-lab.com niezastąpiony Stephen Kay przygotował plik naprawczy.  Trzeba się z nim skontaktować osobiście, wtedy go  może udostępni.


Tutaj link do postu  > http://www.karma-lab.com/forum/showthread.php?t=12818


Generalnie to jest bardzo nieoficjalna i niepotwierdzona forma pomocy z jego strony (stąd jego prośba o kontakt prywatny pewnie).


Tutaj natomiast link, jaki udostępniło Korg UK na wypadek "zamrożonych" Korgów (czyli po nieudanej próbie downgradu):


http://www.karma-lab.com/forum/showthread.php?t=13926 


Proponuję rozpocząc więc od tego Laughing


 


A tutaj link ogólny do dyskusji pt Do not downgrade from v 2.0 to 1.x - DANGER!


... myślę, że nie trzeba tłumaczyć...


http://www.karma-lab.com/forum/showthread.php?t=12805


 


Powodzenia! 




Awatar użytkownika
metronomus
Posty: 88
Rejestracja: poniedziałek 25 wrz 2006, 00:00

Re: Korg M3 - użytkownicy

Post autor: metronomus » sobota 08 sie 2009, 09:20

klawisz działa!! Udało się, ale Edytor M3 i KArma Software nie!!!. Klawisz nie łączy się z Kompem. Jedyne co, to KArma soft steruje M3, i wysyła sygnały, ale program nie potrafi przyjąc danych z instrumentu.

Stary chałturnik :-)

ODPOWIEDZ